Skip to content

Jak stworzyć efekt GTA lub efekt „gry wideo” w Photoshopie na moich zdjęciach

16 de kwiecień de 2021

Bez wątpienia Photoshop to najlepsza opcja do edycji zdjęć, bo ma dużą liczbę efektów, które pozwolą Ci na tworzenie świetnych kreacji. W tym możesz bawić się wszystkimi teksturami i narzędziami, które oferuje.

Służy również do edytować swoje osobiste zdjęcia z efektem gry wideo, który zapewni Ci świetną zabawę i możesz się nią podzielić ze znajomymi, a najlepsze jest to, że nie jest to trudne. W tym celu wystarczy wykonać kilka prostych kroków, które pozwolą Ci stworzyć te niesamowite zdjęcia.

Na czym polega efekt GTA lub efekt „gry wideo”?

Program Photoshop jest kluczowy, jeśli chodzi o edycję, służy do robienia podstawowych rzeczy do najbardziej zaawansowanych i nie trzeba być grafikiem, aby rozumieć i projektować w tym programie. Będziesz musiał go tylko pobrać lub używać online za darmo.

Zasadniczo ten edytor używany i zalecany przez profesjonalistów umożliwia edycję osobistych zdjęć i dodawanie tego, co najbardziej Ci się podoba. Również do modyfikowania innych rzeczy, takich jak naprawianie zębów, usuwanie niechcianych plam, a nawet zmiana koloru włosów.

Należy wspomnieć, że plik efekt gry wideo lub efekt GTA, pochodzi od słynnej gry „Grand theft auto”. Co pokazuje bardzo uderzający efekt, który był szeroko stosowany przez fanów tego produktu, co sprawiło, że jest on częściej używany przez publiczność.

Aby wykorzystać efekt na swoich zdjęciach, będziesz musiał znać tylko podstawowy sposób edycji w tym programie. Najbardziej zalecane jest, abyś wiedział, jak używać paska narzędzi, który pomoże ci w tym procesie.

Jak zrobić efekt GTA w Photoshopie na swoich zdjęciach?

Aby rozpocząć, musisz wybrać zdjęcie, które chcesz edytować, a następnie dodać je do programu, przechodząc do 'Plik’, naciśnij zdjęcie i naciśnij „ Otwórz ”. Jeśli zdjęcie jest bardzo duże lub masz części, które Ci się nie podobają, możesz je szybko przyciąć za pomocą pola przycinania.

Teraz udaj się do „Warstwa”, a następnie „Nowa” Nazwij go tak, jak wolisz, ale w tej chwili nazwiemy go „Temp 1”. Będziesz musiał wcisnąć 'Control, alt, wielkie E’ na klawiaturze, aby zrobić zrzut ekranu, a następnie przejść do 'Obraz’, do ustawień, w których naciśniemy 'Cienie-światła’, ustawimy je na 10% i oświetlenie do 2%.

Utwórz nową warstwę o nazwie „Temp 2”, ustaw kontrolkę, o której wspomnieliśmy powyżej, przejdź do „Filtruj”, a następnie zaznacz, naciśnij „Ctrl-F”, aby powtórzyć filtr. Zmień go na „Tryb mieszania”, ustawiając go na miękkie światło, a następnie kliknij „Filtr”, znajdź ten, który mówi „Inne” i wybierz „Górnoprzepustowy”, ustawiając promień na 1.px. W tej chwili naciśnij „Control-kliknij” na warstwie Temp 1 i użyj „Control-E”, aby połączyć dwie warstwy w jedną. Przejdź do filtra „Stylizacja”, w którym naciśniemy dyfuzję, ustawiając tryb „Anizotropowy”.

Kliknij także edytuj i przekształcić, aby obrócić o 90 stopni AC, a następnie naciśnij „Control-F”. Powtórz ten sam proces ponownie. W tym momencie ustaw obrót na 180 stopni, ponieważ w fokusie wybierzemy 'Soft focus’ będziesz musiał ustawić 250%, a promień na 1,5 px.

Pozostałe kroki, które musisz wykonać, aby uzyskać efekt GTA w Photoshopie na swoich zdjęciach

W tym momencie będziesz musiał poszukać opcji „Filtr” i zredukować szum, gdzie ustawisz intensywność na 5, tę dla szczegółów mówienia na 0%, tę dla szumu koloru na 54%, a tę, która mówi, że skupiasz się na szczegółach, zostawisz ją na 0%. Użyj klawiatury, aby zrobić zrzut ekranu, na którym będziesz musiał wybrać filtr i galerię filtrów; poszukaj tego, który mówi artystyczny i wycinany, w którym ustawią liczbę poziomów na 4, krawędź na 0 i wierność na 3.

efekt Photoshop gry wideo gta

Ustaw „ Tryb mieszania ” na miękkie światło i umieść krycie przy 56%. Naciśnij klawisz Ctrl i kliknij, w Temp 2, aby mieć więcej warstw i naciśnij „ Control-e ”, zarządzając ich połączeniem. W tym momencie kolory, które chcesz dodać, pozostaną, zaleca się zwiększenie nasycenia, aby nadać zdjęciu więcej kolorów.

Możesz także wyjaśnić i zmodyfikować inne aspekty Aby to poprawić, zauważysz, że twoje zdjęcie wygląda jak coś z samej gry.