Skip to content

Jak stworzyć czat grupowy ze znajomymi na swoim Facebooku? – Skuteczna metoda

6 de Listopad de 2021

Facebook, sieć społecznościowa z największą liczbą użytkowników na całym świecie, ma wiele funkcji ułatwiających interakcję i pozostawanie w kontakcie z użytkownikami. Jedną z tych funkcji jest usługa czatu grupowego ze znajomymi. Ale jak stworzyć ten czat? W tym artykule poznasz kroki, aby utworzyć go z różnych posiadanych urządzeń.

Jakie są kroki, aby utworzyć czat grupowy ze znajomymi na Facebooku?

Facebook umożliwia udostępnianie i czatowanie z określoną grupą za pośrednictwem czatów grupowych. Jeśli jeszcze go nie utworzyłeś, wykonaj czynności, które zaznaczamy dla każdego typu urządzenia:

Z Twojego Androida

Musisz wejść do aplikacji Facebook, kliknąć ikonę ołówka, która znajduje się w prawym górnym rogu. Następnie klikasz Utwórz nową grupę, wybierz kontakty i inne osoby, które chcesz dołączyć do czatu. Na koniec nadaj grupie nazwę i dotknij Utwórz. I voila, twoja grupa jest tam, aby zacząć rozmawiać.

Dzięki aplikacji na iPhone’a

Aby w zasadzie utworzyć czat grupowy z urządzenia iPhone kroki są takie same, jak w przypadku Androida. Po prostu postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, a będziesz mieć swoją grupę ze znajomymi z Facebooka.

Z twojego komputera

Proces ten różni się nieco od tego na komputerze: Pierwszym krokiem do utworzenia grupy czatu na Facebooku jest kliknięcie trzech kropek obok ikony powiadomień, a następnie z menu rozwijanego wybierz opcję Wyślij wiadomość . Otworzy się okno, w którym należy zaznaczyć pole kontaktów tej grupy, z którą będziesz rozmawiać, lub kliknij Wszyscy i kliknij Czat.

Otworzy się dla Ciebie czat, napisz w sekcji tekstowej i wyślij wiadomość. Możesz łatwo zobaczyć członków czatu grupowego, których utworzyłeś, ponieważ pojawią się oni na górnym pasku okna czatu. Tak łatwo możesz stworzyć czat grupowy ze znajomymi na Facebooku.

Jak znaleźć czaty grupowe w swojej aplikacji?

Jeśli masz kilka grup czatów utworzonych w swojej aplikacji na Facebooku i chcesz lokalizuj swoje rozmowy bez marnowania czasu, możesz łatwo znaleźć te czaty i kontynuować interakcję.

logo komunikatora na Facebooku

Bezpośrednio z Facebooka

Edytowanie nazwy rozmowy prowadzonej z grupą, aby łatwo ją zlokalizować. Także, możesz otworzyć czat i kliknąć opcję, aby zobaczyć całą rozmowę, w ten sposób będziesz mógł obserwować całą historię konwersacji grupy. A także na czacie kliknij pasek wyszukiwania i wpisz słowa kluczowe dla tej rozmowy.

Z Twojego Messengera

Po wejściu do aplikacji Messenger przechodzisz do paska wyszukiwania znajdującego się na górze, wpisz nazwę kontaktu, pojawią się wszystkie pasujące opcje o tej nazwie, a nawet w czatach grupowych, w których się znajduje. Kiedy znajdziesz kontakt, który chcesz zobaczyć na czacie, kliknij na niego i voila, będziesz mógł zobaczyć rozmowę.

Dlaczego nie mogę utworzyć czatu grupowego w aplikacji Facebook?

Może się zdarzyć, że chcesz utworzyć czat grupowy w aplikacji Facebook, ale nie możesz. Powinieneś rozważyć kilka opcji, które mogą powodować problem.

Internet nie działa

Jednym z powodów, dla których nie możesz utworzyć czatu grupowego, jest to, że prawdopodobnie nie masz Połączenie z Internetem przez Wifi lub dane mobilne, a zatem aplikacja nie może działać poprawnie. Sprawdź połączenie sieciowe.

Możliwe aktualizacje „APP”

Jeśli nie, oznacza to problem z połączeniem internetowym. Może być konieczne sprawdzenie, czy masz najnowszą wersję aplikacji. Jeśli nie, musisz ją zaktualizować, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji, takich jak tworzenie czatów grupowych.

Pamięć podręczna pełna

Pamięć podręczna aplikacji gromadzi wiele informacji, które zajmują miejsce na urządzeniu i powodują jego spowolnienie, a niektóre jego funkcje nie uruchamiają się zgodnie z oczekiwaniami. Jest to wygodne wymazać pamięć podręczną z aplikacji Facebooka. Następnie możesz wejść do aplikacji i spróbować utworzyć czat grupowy.