Skip to content

Jak stworzyć cyfrowy kolaż zdjęć w Photoshop CS5, CS6, CC krok po kroku

28 de październik de 2022

Żyjemy w świecie, w którym zdjęcia stają się coraz ważniejsze każdego dnia. Jednak ludzie wybierają ulepszaj zdjęcia, stosując edycje Co sprawia, że ​​obrazy są bardziej trafne?.

W tym sensie istnieją różne programy, które pozwalają dawać najlepsza prezentacja zdjęć. Dzięki zastosowaniu różnych technik, przykładem tego jest to, co można zrobić ze znaną stroną Photoshopa. Jest to platforma, która służy jako narzędzie do nadania każdemu obrazowi odrobiny kreatywności i profesjonalizmu.

W ten sposób obecnie jest wiele trendówwśród których są kolaż; które można zrobić na Instagramie, w dowolnej innej sieci społecznościowej lub za pomocą wspaniałego Photoshopa.

Jeśli jednak nadal nie wiesz, jak zrobić kolaż za pomocą Photoshopa, w tym poście szczegółowo wyjaśnimy, jak to zrobić. Dzięki temu możesz się dobrze bawić i dodać więcej emocji do swoich zdjęć.

Co to jest Adobe Photoshop i do czego służy?

Photoshop jest znany jako narzędzie lub program, który pozwala użytkownikom edytuj zdjęcia. Stosowanie szeregu filtrów, wycinanek, tekstów, tła i wielu innych. Ponadto pobieranie Photoshopa jest zwykle łatwe i może być wykonane przez prawie każdego użytkownika.

To narzędzie jest szeroko stosowane w narzędziu, aby nadać zdjęciom lepszy efekt wizualny. Ponieważ na przestrzeni lat stały się bardzo ważne.

Dlatego należy zauważyć, że za pomocą tego narzędzia można: tworzyć dowolne rodzaje obrazów. Ponieważ można go między innymi modyfikować, montować, wycinać, wklejać, retuszować, manipulować. Dlatego Photoshop jest uważany za najlepszy edytor obrazów i nie ma rywala.

Jak zrobić kolaż w Photoshopie?

Jak wspomniano powyżej, Photoshop to niesamowita i fascynująca technika. bo to sprawia, że ​​jest to możliwe modyfikować dowolny aspekt obrazu. Ale czy tą techniką można zrobić kolaż?

Na tej podstawie odpowiedź brzmi: tak. Następny wyjaśnimy, jak zrobić kolaż, używając tego narzędzia. Zapewniamy, że nie zajmie to dużo czasu, a najlepsze jest to, że będziesz się dobrze bawić.

Instrukcja tworzenia kolażu w Photoshopie

  • utwórz dokument: pierwszą rzeczą do zrobienia jest zlokalizowanie opcji w programie „Plik, Archiwum” stamtąd idzie do „Nowy”. Następnie musisz stworzyć dokument bazowy kompozycji.
  • Rozmiar: następnie wybierz szerokość i wysokość. Będzie to zależało od zdjęć, które chcesz umieścić. Następnie wybierz przezroczyste tło.
  • Obraz: Poszukaj w menu głównym opcji „Plik, Archiwum” i zejdź tam, gdzie jest napisane „miejsce”. Wyszukaj na komputerze pierwsze zdjęcie. Następnie wybierz i kliknij „miejsce”.

Wybierz obraz, który chcesz umieścić

  • Wybierz część obrazu: następnie musisz wybrać część zdjęcia, której chcesz użyć. Aby wykonać ten krok, musisz zlokalizować narzędzie wyboru. Znajduje się w menu po lewej stronie. Podczas wyboru aplikacja zapyta, czy chcesz umieścić obraz, kliknij „umieść”.

Następnie w górnym menu pionowym umieść to narzędzie wybór do „stałego rozmiaru” aby wszystkie obrazy pozostały takie same. Jeśli jednak zamierzasz umieścić je w innym rozmiarze, nie wybieraj żadnej opcji. Po prostu zastosuj żądany rozmiar do każdego obrazu.

użyj programu Photoshop

  • stały rozmiar: jeśli wybierzesz tę opcję, musisz ustawić wysokość i szerokość, które zamierzasz zastosować do zdjęć.
  • Warstwę poprzez kopię: następną rzeczą jest powrót do lewego pionowego menu, aby wybrać obszar zdjęcia, który chcesz dodać. Następnie naciśnij prawy przycisk i wybierz opcję „Warstwę poprzez kopię”

Ideałem jest pozostanie przy nowej warstwie, która została stworzona. Powinien więc znajdować się na drugim. Kliknij prawy przycisk i wybierz opcję usuwania.

Edytuj obrazy poprawnie w Photoshopie

  • Umieść obraz: Ten krok polega na umieszczeniu obrazu w żądanym miejscu. co należy zrobić, to zlokalizować warstwę. Następnie przejdź do menu pionowego i wybierz pierwszą opcję. W ten sposób możesz przenieść obraz w dowolne miejsce.
  • Dodaj więcej obrazów: Po zlokalizowaniu pierwszego zdjęcia przystępujesz do lokalizowania pozostałych. Stosując te same kroki.
  • Edytować: po zlokalizowaniu zdjęć, jeśli chcesz nadać zdjęciom inny styl. Wystarczy wybrać warstwę odpowiadającą obrazowi i jest on edytowany.
  • Ratować: Na koniec musisz ponownie wejść w opcję Plik i wybrać „zapisz jako”.

Zaleca się, aby dać zgodny format z różnymi programami.

Na koniec chcielibyśmy wiedzieć, czy Czy uważasz, że korzystanie z tego narzędzia jest przydatne? Zostaw swoją opinię w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram