Skip to content

Jak stworzyć abstrakcyjny obraz lub portret w Photoshopie – samouczek krok po kroku

14 de kwiecień de 2021

Photoshop można uznać za plik najczęściej używane narzędzie na świecie do edycji obrazów i zdjęć. Używany głównie przez grafików, ponieważ program ten pozwala na osiągnięcie milionów projektów lub niepowtarzalnych obrazów; co jest uważane za bardzo ważne dla wszystkiego, co oferuje.

To pozwala nam zrobić najlepsze obrazy, stworzyć abstrakcyjny portret w Photoshopie, będziemy musieli tylko wykonaj serię prostych kroków wynieść. Następnie wskażemy najlepszy przewodnik, który pomoże Ci wykonać portrety w najłatwiejszy i najszybszy sposób.

Do czego służy program Photoshop?

Photoshop to oprogramowanie najbardziej potrzebne ludziom, ponieważ jest używane przez dużą liczbę użytkowników od grafików, firm do prowadzenia promocji, twórców treści, architektów i wielu innych. Jest bardzo znany ze wszystkiego, co wnosi do swojego programustając się najbardziej kompletnym edytorem, jaki istnieje.

Z tego powodu narzędzie jest używane do tworzyć tysiące projektów. Pozwalając na montaż, manipulacje, retusz, modyfikacje, edycje, banery reklamowe, miniatury do Twoich filmów oraz prawdziwe plakaty. Oczywiste jest, że przyczynia się do całej Twojej pracy, umożliwiając postęp i lepszy rozwój.

Na równi wspiera wszystkie zawodytak jak z architektami, bo w nim można tworzyć plany. Możesz go używać w zaciszu swojego komputera, dodawać zdjęcia, które chcesz i rozpocząć edycję lub możesz rozpocząć nowy obraz od zera.

Aby stworzyć abstrakcyjny portret, musisz wiedzieć, jak używać i edytować w nim zdjęcia ułatwi to pracę które mamy zamiar stworzyć.

Jak stworzyć abstrakcyjny obraz lub portret w Photoshopie?

Zacząć, musimy wybrać portret który chcemy zmodyfikować, kiedy to robimy tworzymy nowy dokument w Photoshopie, przechodzimy do pliku i umieszczamy wybrane przez nas zdjęcie. Kierujemy się w stronę ikon na dole i szukamy opcji czarno-białej, przechodzimy teraz do pliku i wybieramy inny obraz, który dodamy (będzie to obraz abstrakcyjny, który chcemy umieścić na portrecie).

Zmniejszyliśmy krycie obrazu, który właśnie dodaliśmy, do 50%. Teraz to, co robimy przesuń abstrakcyjny obraz, aby dopasować Mając twarz portretu w tle, robiąc to, sprawdzamy to, co zrobiliśmy i przechodzimy do „Edycji” i wybieramy opcję „Deform”, co pozwoli Ci bardziej dostosować abstrakcyjny obraz. Kiedy masz to tak, jak lubisz, zwiększasz krycie do 60%.

Teraz musimy kliknąć tę warstwę prawym przyciskiem myszy i wybrać, gdzie jest napisane „ Rasteryzuj warstwę ” z tą warstwą naciśniemy „Ctrl + I”Aby odwrócić obraz, tutaj ustawimy tryb funkcji na „ Mocne światło ”, a symbole na dole tworzą „ Maskę warstwy ” w tym momencie możesz edytować za pomocą pędzli, aby dopasować kolor oczu, uśmiech a więc.

malowanie z efektem abstrakcyjnego Photoshopa

Ponownie tworzymy nową warstwę z ikonami i wybieramy pędzel, czarnym kolorem malujemy tło obrazka (aby pozostać tylko z twarzą) Teraz możemy dodać nowy obraz z teksturą, aby dać więcej życia naszemu stworzeniu. Umieścimy go w trybie mieszania „Clarify”.

Ponownie tworzymy warstwę i wybieramy pędzel w kolorze czarnym, aby naprawić zdjęcie, dodajemy części, które chcesz mieć, i te, których nie masz. I voila, twój obraz będzie gotowy.

Efekty, które możemy dodać do abstrakcyjnego portretu w Photoshopie

Z tego, co stworzyliśmy wcześniej, nasz obraz będzie już utworzony, ale jeśli chcesz dodać więcej efektów, aby był uderzający, będziesz musiał wykonać następujące czynności: Za pomocą dolnych ikon tworzymy warstwę dopasowania „Zapytanie o kolor”. Naciskamy w miejscu, w którym jest napisane streszczenie, klikamy „Wczytaj” i szukamy tego, który nam się podoba.

Ta opcja ożywi nasz portret. Tworzymy również kolejną warstwę „Intensywność”, umieszczamy ją na 100%, a nasycenie na + 25%. W tym czasie możesz obejrzeć gotowy obrazJeśli chcesz, możesz dodać więcej kolorów do swoich upodobań.

Kluczem do robienia tych portretów są efekty, które umieszczamy i wybrane przez nas teksturowane obrazy. Dla tego spróbuj wybrać dobre obrazy i poświęć niezbędny czas na montaż.