Skip to content

Jak sprawić, by Minecraft działał szybciej, płynniej i nie był opóźniony (przykład)

26 de luty de 2021

Świat zewnętrzny może być dość chaotyczny, prawda? Dlatego w codziennym życiu ważne jest, abyś stosował środki, które pomogą Ci utrzymać idealny stan relaksu, aby nie ponosić konsekwencji, jakie może pozostawić stres dnia codziennego.

Wśród tak wielu alternatyw, które istnieją, jest jedna z preferowanych przez dorosłych i dzieci gry wideo. Duża liczba typów i kategorii gier wideo, które można znaleźć, jest jednym z powodów, dla których ludzie wybierają tego typu rozrywkę, a tym samym przeżyj niesamowite przygody na komputerze, smartfonie lub konsoli.

Pojawienie się Minecrafta

Jeśli jest gra, o której dużo się mówi, to bez wątpienia Minecraft. Ta gra wideo została wydana w 2009 roku i opracowana przez szwedzkiego Markusa Perssona.

Główną atrakcją tej gry jest jego tryb otwartego świata, co oznacza, że ​​nie mając określonej misji lub celu, użytkownik lub gracz ma całkowitą i absolutną swobodę co do sposobu, w jaki chce rozwijać grę.

Co robić?

Po rozpoczęciu gry, jeśli wcześniej w nią nie grałeś, z pewnością będziesz się zastanawiać: co mam teraz zrobić? Odpowiedź brzmi: cokolwiek chcesz! Jak wspomniano wcześniej, gracz ma całkowitą swobodę w tworzeniu gry. Musisz tylko wybrać wersję gry, która wydaje Ci się najlepsza i zacząć grać w jedną z najlepszych przygód swojego życia.

Oczywiście masz możliwość budowania lub niszczenia rzeczy wokół siebie, zgodnie ze swoimi upodobaniami i preferencjami. Domy, farmy … cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. W jaki sposób? Cóż, przez bloki, które reprezentują naturalne elementy: kamień, kłody, ziemię itp.

Wybierz, jaką przygodę chcesz przeżyć

Teraz, jeśli chcesz rozpocząć ciekawszą przygodę, możesz wybierać między różnymi trybami gry, które pokazano poniżej:

  • Przetrwanie, w którym będziesz musiał stawić czoła różnym stworzeniom, które nie będą się zastanawiać, aby cię zaatakować. Tutaj masz szereg punktów zdrowia, a także zbroję, broń i różne przedmioty, które pomogą ci wyjść z niekorzystnych sytuacji.
  • Skrajny, podobnie jak survival, z tym wyjątkiem, że trudność gry jest wysoka i po śmierci postaci nie będzie w stanie się odrodzić.
  • Twórczy, abyś mógł zbudować własną wioskę i wszystko, co przyjdzie ci do głowy. Masz również specjalne umiejętności, takie jak latanie.

Koszmar graczy

Jednak gry wideo nie są zwolnione z generowania bólów głowy, zwłaszcza jeśli chodzi o uruchomić te gry na komputerze który prawdopodobnie nie w pełni spełnia wymagania gry.

Ten ból głowy ma nazwę: opóźnienie. Co to jest? Prosty termin odnosi się do opóźnienia istniejąca między nadawcą a odbiorcą sygnału.

Koszmar graczy

Ten problem dotyczy każdej gry wideo wymagającej połączenia internetowego, które może być wolne lub na urządzeniach lub komputerach, które nie spełniają wymagań gry, powodując problemy z jej odtwarzalnością.

Jak rozwiązać ten problem w grze Minecraft?

Na szczęście ten prawdziwy koszmar, który nęka graczy, ma rozwiązanie, a tutaj nauczysz się kilku prostych wskazówek wyeliminować to irytujące opóźnienie który utrudnia Twoje przygody w Minecrafcie w prosty sposób i bez żmudnych instalacji innych programów.

Alternatywą, która może mieć wpływ na zwiększenie płynności gry Minecraft, jest skorzystanie z dostosowywanie ustawień wideo z gry. W tym sensie konfiguracja musi być zgodna z następującą strukturą:

  • Opcja „Grafika” powinna być ustawiona na „Szybka”.
  • Wyłącz miękkie oświetlenie i oglądanie 3D.
  • Aktywuj opcję „Automatycznie” w „Skala interfejsu”.
  • Opcja „Cząsteczki” w „Minimalny”.

Problem rozwiązany?

Przy tych pomiarach powinieneś odczuć znaczną różnicę w zakresie płynność gry. Zawsze będzie możliwość zainstalowania innych programów lub dodatków do gier w celu wyeliminowania lagów, takich jak Optifine.

Jednak zaleca się ponowne przeanalizowanie zasobów komputera, ponieważ mogą one być główną przyczyną opóźnień podczas grania w gry. Minecraft.

dołącz do naszego kanału telegram