Skip to content

Jak sprawić, by GIF działał na Facebooku i komentował — rozwiązanie

27 de grudzień de 2021

Oprócz publikowania zdjęć i filmów, Facebook umożliwi nam również udostępnienie GIF-a; Jednak w przeciwieństwie do dwóch pierwszych wspomnianych typów plików multimedialnych, GIF-y na ogół są dość mylące, ponieważ mają problemy, takie jak nieudostępnianie, jeśli tak, animacja nie jest odtwarzana, obraz nie jest wyświetlany i tak dalej. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, do których możesz się zastosować spraw, aby GIF działał poprawnie na Facebooku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Jak naprawić GIF-y, które nie działają na Facebooku?

Platforma Facebook jest jedną z preferowanych i preferowanych sieci społecznościowych przez użytkowników na całym świecie, wraz z Instagramem. Oprócz zdjęć i filmów, możemy również udostępnić GIF, jak już wspomnieliśmy na początku tego artykułu.

Problem w tym, że możemy mieć wiele problemów Jeśli chcemy udostępnij GIF-a, ponieważ Facebook zwykle od zawsze miał problemy z tego typu plikami, chociaż obecnie zostało to trochę rozwiązane, ale bez zwolnienia z niego.

W zależności od tego, w jaki sposób przesłaliśmy lub udostępniliśmy GIF, jeśli przedstawia problem, rozwiązanie będzie nieco inne, powiemy Ci, jakie są niektóre z tych przypadków.

Problemy z natywnymi GIF-ami

Kiedy mówimy o natywnym GIF-ie, chodzi o ten, który jest przesyłany bezpośrednio z tej samej platformy w którym chcesz się podzielić, w tym przypadku Facebook; Platforma ma specjalną opcję wyszukiwania GIF-ów z własnego banku Facebooka, bez konieczności uciekania się do innej platformy zewnętrznej.

Co może się stać? Problemem będą te, o których już wspomnieliśmy wcześniej, czyli obraz nie jest wyświetlany, nie odtwarza się poprawnie lub po prostu nie jest udostępniany.

Co można zrobić, aby to naprawić? Najpierw musimy sprawdzić, czy mamy dobre połączenie internetowe, za pośrednictwem danych lub Wi-Fi; Jeśli widzimy, że przestrzegamy tego aspektu, kontynuujemy przesyłanie naszego GIF-a ponownie, wcześniej eliminując ten, który wgraliśmy jako pierwszy; Spróbuj też innego, aby sprawdzić, czy problem nie dotyczy Ciebie, ale samego GIF-a.

Z GIF-ami z innych witryn

Oprócz prześlij GIF z własnego banku FacebookaIstnieje również możliwość udostępniania ich z innych stron internetowych, przy czym GIPHY jest największym bankiem GIF-ów na świecie. W takim przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziemy mieć problemy, gdy będziemy chcieli udostępnić animowany obraz.

Ale w tym przypadku przyczyną problemu nie jest już błąd w telefonie, połączeniu lub platformie jako takiej, ale w jak przystąpiliśmy do udostępniania pliku multimedialnego.

Co zatem powinniśmy zrobić? Bardzo proste, po przejściu na oficjalną stronę GIPHY lub dowolną witrynę, na której hostowany jest nasz GIF, musimy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i dać opcję „Otwórz w nowej karcie”. Wchodzimy do nowej zakładki naszej przeglądarki i tam kopiujemy prezentowany nam adres URL, wklejamy ten adres w profilu na Facebooku lub w komentarzach i gotowe.

Strony i reklamy brandingowe

W przypadku, gdy mamy branding lub strony reklamowe na Facebooku i chcemy udostępnić stworzony przez nas GIF lub który pobieramy, w tym przypadku nic nie można zrobić, ponieważ ta sama platforma na to nie pozwala; nie jest to również możliwe w przypadku aplikacji innych firm.

mężczyzna używający Facebooka na laptopie

Jakie inne działania można podjąć, jeśli problemy będą się powtarzać?

Jeśli okaże się, że niektóre z powyższych rozwiązań nie działają, możemy również wypróbować poniższe, które byłyby już bardziej ogólnymi rozwiązaniami. Zapamiętaj te problemy z udostępnieniem GIF-a przez Facebook, są one dość częste i w niektórych przypadkach trzeba będzie szukać innych GIF-ów lub po prostu je przekazać.

Użyj innej przeglądarki

Tak, jesteśmy udostępnianie GIF-a z naszego komputera a problemy nadal występują, lepiej spróbować użyć innej przeglądarki, z której obecnie korzystamy.

W większości przypadków najprawdopodobniej korzystamy z Chrome, ale mamy inne opcje, takie jak przeglądarka Mozilla Firefox, Opera lub sama Edge, wbudowana przeglądarka w systemie Windows 10.

Może kiedy pójdziemy do udostępnij GIF z tego innego programu, problem można rozwiązać. W przypadku, gdy spotykamy się z telefonu komórkowego i korzystasz z aplikacji, spróbuj użyć wersji Lite, jeśli korzystasz z pełnej wersji lub pełnej wersji, jeśli korzystasz z Lite. Spróbuj także użyć przeglądarki mobilnej.

kobieta używająca telefonu

Zaktualizuj Facebooka

To rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy, gdy znajdziesz je w aplikacji mobilnej, czy to w wersji Lite, czy pełnej; sprawdź w PlayStore, jeśli masz dostępną aktualizację, jeśli tak, spróbuj zaktualizuj aplikację Facebook i wtedy, spróbuj ponownie udostępnić GIF.

Inną opcją jest również wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych aplikacji, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji; to mogłoby napraw problemy z Facebookiem przez udostępnij GIF-y.

Użyj przycisku „Zgłoś problem”

Ostatnią opcją jest: Zgłoś problemJeśli żadne z powyższych nie działa, może to być spowodowane problemem z serwerami sieci społecznościowej. W odniesieniu do konkretnego konta i najlepiej zgłosić ten problem za pomocą przycisku, który Facebook ma do wykonania tej akcji.

Zrobisz to na wypadek, gdyby żadne rozwiązanie nie zadziałało dla Ciebie i z jakimkolwiek innym GIF-em, z którym próbowałeś, być może z Wyróżnienie na Facebooku dać ci odpowiedź i możliwe rozwiązanie.

dołącz do naszego kanału telegram