Skip to content

Jak sprawdzić wiek lub datę produkcji mojego komputera z systemem Windows lub Mac Jak długo działa komputer?

19 de maj de 2023

Dziś możemy powiedzieć, że technologia jest fundamentalną częścią prawie wszystkich sektorów społeczeństwa, dlatego zawsze była w ciągłym rozwoju i aby wiedzieć, kiedy zmienić nasz sprzęt, musimy najpierw sprawdzić wiek lub datę produkcji mojego komputera i tym samym być w stanie określić, czy nadszedł czas, aby zdobyć nowy i przejść dalej.

Możemy określić, że obecnie masowe i stałe wykorzystanie technologii ewoluuje skokowo. Tak więc zaobserwowano, że zauważalne jest zbliżenie społeczeństwa do środowiska technologicznego.

Komputery są dosłownie obecne w większości dziedzin naszego życia. Ponieważ ich stosowanie jest coraz bardziej nadmierne, a ich znaczenie jest kluczowe dla środowiska.

Początkowo jego funkcją było obliczanie liczb i gromadzenie danych osobowych ale z biegiem czasu jego funkcje uległy pomnożeniu.

Jednakże, Komputery to łatwy sposób przechowywania danych osobowych.l i treści multimedialnych. W tym sensie wszystkie rodzaje treści mogą być pobierane i przetwarzane na postać cyfrową.

Zawsze musimy być uważni przed wykonaniem jakiejkolwiek procedury, aby sprawdzić, czy nasz komputer ma oryginalny system operacyjny, a nie imitację.

Jak poznać wiek lub datę produkcji mojego komputera?

W szczególności komputery zawierają sumę komponentów sprzętowych i programowych, które tworzą strukturę sprzętu. Ponieważ mają znaczące elementy, które wszystkie łączą się i mają określony cel.

Teraz, jeśli komputer korzysta z systemu operacyjnego, takiego jak „Windows”, możesz skorzystać z dwóch sposobów uzyskania dostępu do informacji BIOS. Spowoduje to wyświetlenie przybliżonej daty zbudowania sprzętu..

W takim sensie, że jeśli chcesz poznać wiek swojego komputera Tutaj przedstawimy kroki do wykonania. Które pokażemy dwie opcje, takie jak; za pomocą polecenia CMD lub przez system Windows.

Jak poznać wiek za pomocą polecenia?

Najpierw poznaj wiek BIOS-u Za pomocą poleceń przechodzimy do Start, piszemy CMD i automatycznie otworzy się okno z wierszem poleceń. następnie umieszczamy polecenia:

  1. odpluskwić
  2. df000:fff5

W ten sam sposób możemy iść w „Start” i wpisz „Uruchom”, otwórz, aby wejść do programu i wpisz „debug df000:fff5”. W ten sposób przeniesie nas do kilku plików, w których natychmiast pojawi się wiek naszego komputera.

Jak uruchomić go w opcjach systemu Windows?

W przypadku braku dostępu do danych z uprzednim wyjaśnieniem, Mamy inny, jeszcze prostszy sposób na poznanie życia naszego komputera.

Później naciśniesz „start”, wtedy opcja „wszystkie programy” otworzy okno. Następnie pojawi się kolejna opcja, która mówi „akcesoria”, kolejno „narzędzia systemowe”, a na koniec „informacje o systemie”.

W ten sposób Informacje systemowe zawierające datę systemu BIOS.

Z Powershella

To narzędzie systemu Windows Bardzo przydatne jest wykonywanie różnych czynności na naszym komputerze które mamy dostępne w prawie wszystkich wersjach tego systemu operacyjnego. Aby poznać wiek lub datę produkcji mojego komputera z PowerShell, wystarczy wykonać następujące kroki:

Pierwszą rzeczą jest wejście na start naszego komputera i wyszukanie Powershell.

Podczas otwierania zakładki musimy wprowadzić następujący kod, jak pokazano poniżej; ([WMI]””).ConvertToDateTime((Get-WmiObject Win32_OperatingSystem).InstallDate)

Na koniec wciskamy „Enter” i gotowe, uzyskamy nasze informacje.

Podczas przeprowadzania tych procedur zalecamy wykonanie kopii zapasowej pliku wszystkie informacje na naszym komputerze.

komputer stacjonarny mac

Jak poznać wiek lub datę produkcji mojego komputera na komputerze Mac

Z iTunesa

Firma Apple zaprojektowała iTunes tak, aby był połączony ze wszystkimi ich komputerami, więc po zainstalowaniu go na naszym komputerze będziemy mogli poznać jego wiek w sekcja „Podsumowanie” i opcja „Numer seryjny”

Z komputera Mac

Musimy tylko zlokalizować opcję „Informacje o tym Macu” z menu naszego sprzętu i gotowe, bardzo szybko będziemy mieli wszystkie informacje o naszym komputerze.

Zawsze ważne jest, aby znać wiek naszego komputera wiedzieć, kiedy nadszedł czas na zmianę i aktualizację naszego sprzętu, albo z powodu braku pamięci, że musimy od czasu do czasu zwolnić miejsce, albo że nasz sprzęt już nie daje.

dołącz do naszego kanału telegram