Skip to content

Jak sprawdzić, kiedy urodzi się moje dziecko za pomocą kalkulatora ciąży – Sprawdź termin porodu

26 de czerwiec de 2022

Kiedy mamy zostać matkami lub ojcami, jedną z rzeczy, która martwi nas najbardziej, jest moment porodu. W miarę postępu ciąży kobiety czują się cięższe i bardziej niekomfortowe, więc z niecierpliwością czekają na dzień porodu, a nie tylko na widok twarzy dziecka. A kalkulator ciąży może to być najlepsze narzędzie do obliczenia przybliżonej daty urodzenia chłopca lub dziewczynki.

Co to jest kalkulator ciąży?

Jest to aplikacja, która biorąc pod uwagę różne dane jest w stanie podać przybliżony termin dostawy. kalkulator ciąży Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu. wewnątrz Sklepu Playz wynikiem 4,1 gwiazdek na 5.

Aplikacja żąda następujących danych: pierwszy dzień ostatniej miesiączki, średnia długość cyklu, okres płodny i szacowana data poczęcia. Na podstawie tych danych podaje prawdopodobny termin dostawy.

The aplikacja wskazuje również na ciążę Na jakim etapie ciąży ona jest, ze wskazaniem zarówno dni ciąży, jak i danego trymestru. Ci, którzy wypróbowali tę aplikację, mają o niej bardzo pozytywne opinie i twierdzą, że jest ona dość dokładna.

Jest kalkulator ciąży Działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android 2.1 i nowszymi wersjami, które również mają 545 kB do instalacji.

zarządzanie ciążą to kompletna aplikacja bardzo przydatna dla kobiet w ciąży. Dzięki niemu możesz w dowolnym momencie poznać wiek ciążowy dziecka i przewidywać termin dostawy.

Kobiety uzyskują informacje o tym liczba tygodni ciążymożliwy termin porodu, szacowany przyrost masy ciała, wysokość macicy oraz maksymalną liczbę skurczów na godzinę w bieżącym tygodniu.

The aplikacja zawiera ważne dane o każdym tygodniu ciąży, informując o zmianach w ciele i niezbędnej pielęgnacji.

W przypadku dziecka aplikacja wyświetla informacje o średnica twojej głowydługość kości udowej, wagę, wzrost lub długość oraz obwód brzucha w każdym wieku ciążowym.

Ta aplikacja ma wynik 4,3 gwiazdki w Sklepie Play oraz bardzo dobre komentarze użytkowników, którymi są zarówno kobiety w ciąży, jak i personel medyczny.

Aplikacja działa na urządzeniach z Androidem 2.3 i nowszymi wersjami systemu operacyjnego. Aby go pobrać, konieczne jest posiadanie 5,6 MB.

ciąża tydzień po tygodniu to kolejna aplikacja, która może być również bardzo przydatna dla kobiet w ciąży. Oprócz przewidywanej daty porodu aplikacja dostarcza informacji na temat różnych etapów ciąży, rutynowych ćwiczeń, opieki, którą należy przyjąć itp. Ma nawet konfigurowalny widżet, aby dowiedzieć się, w którym tygodniu kobieta jest w ciąży.

Działa na urządzeniach z System operacyjny Android 4.0.3 i nowsze wersje. Do zainstalowania wymaga 4,7 MB wolnego miejsca.

Obliczanie wieku ciążowego

Ciąża jest dla kobiety decydującej się na bycie matką fundamentalnym etapem, który wiąże się z wieloma zmianami z fizjologicznego i emocjonalnego punktu widzenia, z tego powodu pojawiają się pytania, które lekarz jest odpowiedzialny za wyjaśnienie w trakcie całego procesu.

odkryj aplikację kalkulatora daty

Jednym z aspektów, o którym przyszła mama zawsze chce i musi dokładnie wiedzieć, jest wiek ciążowy i termin porodu. Lekarz rodzinny lub specjalista potrafi wykonać obliczenia, na podstawie danych dostarczonych przez kobietę w ciąży można nawet policzyć skurcze.

Jeśli chodzi o wiek ciążowy, można go obliczyć, biorąc pod uwagę data ostatniej miesiączki (FUR) lub data USG 12 tygodni ciąży, aby mieć dokładniejsze obliczenia.

Szczepienia kobiety w ciąży, zlecone badania laboratoryjne, wykonanie USG, wizyty na kontrolę prenatalną, rozwój i wzrost płodu to tylko niektóre z elementów, które zależą od wieku ciążowego, dlatego mają ogromne znaczenie.

Na przewidywany termin porodu lekarz stosuje formułę o nazwie zasada naegla, która uwzględnia również datę ostatniego okresu. Terminowa i wczesna kontrola prenatalna jest kluczem do sukcesu, nlub przegap więcej rekomendacji, jeśli szukasz najlepsze aplikacje dla kobiet.

dołącz do naszego kanału telegram