Skip to content

Jak sprawdzić i poprawić pisownię w programie Photoshop – przewodnik krok po kroku

13 de kwiecień de 2021

Photoshop to wspaniały program Dzięki któremu można poprawić pisownię, może to zabrzmieć dziwnie, ale tak, można poprawić pisownię obrazu lub tekstu w Photoshopie.

Jeśli zadajesz sobie pytanie lub masz wątpliwości, czym jest Photoshop i do czego służy? Jest to program, który może być nieco skomplikowany, jeśli nie masz minimalnej podstawy w projekt graficzny lub edycja zdjęć. Narzędzie Photoshop służy do przeprowadzania wszelkiego rodzaju edycji, jakie możesz sobie wyobrazić, od nadania człowiekowi wyglądu starszego, po całkowitą zmianę tła zdjęcia.

Photoshop ma szeroki pasek narzędzi który oferuje swoim redaktorom setki możliwości, takich jak poprawianie pisowni ich obrazów, zdjęć lub filmów, co czyni go dość kompletnym programem do edycji.

Jeśli nadal nie wiesz, jak to wszystko wykorzystać narzędzia dostępne w programie Photoshop Dziś przedstawiamy bardzo prosty przewodnik, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, jak sprawdzać i poprawiać pisownię w swoich wydaniach.

Czy w Photoshopie można sprawdzić i poprawić pisownię?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, poprawna pisownia w Photoshopie Jest to możliwe dzięki rozbudowanemu paskowi narzędzi, który posiada program. Dzięki narzędziom Photoshopa możesz wykonać dowolną edycję, taką jak obcinanie włosów osoby, zmiana tła zdjęcia, tatuowanie zdjęcia osoby lub po prostu poprawianie pisowni zdjęcia, wideo lub fotografii.

Popełnianie błędów w pisowni to niezwykle częste zjawisko, które może się zdarzyć w dowolnym momencie, narzędzia takie jak Word, PowerPoint, Excel lub jakikolwiek inny program z pakietu Office ma sprawdzanie pisowni. Obecnie można znaleźć „słowniki” na urządzeniach mobilnych lub w sieciach społecznościowych.

Photoshop nie jest wyjątkiem od wszystkich tych programów, ponieważ ma również moduł sprawdzania pisowni. pomiędzy zalety programu Photoshop Okazuje się, że pozwala to na edycję zdjęć nawet jeśli nie pobierasz programu, jest to możliwe dzięki jego interfejsowi w Internecie, więc jego wersja online pozwala również na poprawienie pisowni.

Kroki sprawdzania pisowni obrazu, wideo lub edycji

Jeśli chcesz sprawdzić i popraw pisownię obrazu, wideo lub edycję w Photoshopie, wystarczy wejść do edytora Photoshopa, a następnie otworzyć obraz, wideo lub edycję lub po prostu utworzyć tekst w programie.

W Photoshopie można sprawdzić pisownię jednej lub kilku warstw tekstu, więc musisz wybrać dokładnie tę, którą chcesz sprawdzić. W razie potrzeby możesz zmienić język, znajduje się on w dolnym rogu po lewej stronie edytor w palecie „Znak”.

Po skonfigurowaniu języka, którego będziesz używać do sprawdzania pisowni, musisz nacisnąć przycisk „Edytuj”, a następnie kliknąć „Sprawdź pisownię.” Spowoduje to otwarcie pola tekstowego lub panelu sprawdzania pisowni.

Kroki, aby poprawić błędy w pisowni w programie Photoshop

Po sprawdzeniu pisowni w Photoshopie edytor umożliwia poprawienie wszystkich błędów ortograficznych. Do tego powinieneś tylko wybierz warstwę w programie Photoshop gdzie znaleziono błędnie napisany tekst.

Następnie musisz zaznaczyć tekst i kliknij „Edytuj”, a następnie „Sprawdź pisownię”. Należy zauważyć, że korekta zostanie przeprowadzona tylko wtedy, gdy tekst zawiera błędy ortograficzne lub jeśli słowa nie ma w słowniku.

osobisty laptop sprawdzanie pisowni przewodnik Photoshopa

W polu „Sprawdź pisownię” pojawi się kilka opcji lub przycisków. Za pomocą przycisku „Gotowe” możesz zaakceptować zmianę słowa, które zawiera błąd pisowni. Przycisk „Ignoruj” pozwala zignorować słowo tylko raz w tekście, a „Ignoruj ​​wszystko” pozwala zignorować słowo za każdym razem, gdy zostanie znalezione w tekście. W ten sam sposób Działają przyciski „Zmień” i „Zmień wszystko”.

Jeśli chcesz sprawdzić tekst wszystkich swoich warstw pole „Sprawdzanie pisowni” znajdziesz opcję „Sprawdź wszystkie warstwy”. Gdy wszystkie błędy pisowni zostaną poprawione lub pominięte, pojawi się komunikat informujący o zakończeniu sprawdzania pisowni.

dołącz do naszego kanału telegram