Skip to content

Jak skonfigurować WhatsApp dla starszych dorosłych do użytku

31 de styczeń de 2021

Być może jest to jeden z głównych powodów, dla których WhatsApp stał się preferowany przez miliony użytkowników na świecie i pozostaje na honorowym miejscu. I to tylko ze względu na jego wszechstronność i wdrożenie nowych narzędzi, które sprawiają, że jest funkcjonalny i łatwy w użyciu. I dlatego zamierzamy wam o tym powiedzieć jak skonfigurować WhatsApp do użytku przez osoby starsze.

Chociaż jest to bardzo prosta w obsłudze platforma, można ją skonfigurować tak, aby mogły z niej korzystać osoby starsze. Musimy pamiętać, że korzystanie z niektórych technologii nie jest łatwe do zrozumienia i wykorzystania przez niektóre osoby starsze. W ten sposób myśląc o nich wszystkich WhatsApp zawiera konfigurację, która pozwala na jego bezproblemowe użytkowanie.

Możesz zobaczyć wysiłek tej platformy, aby dotrzeć do wszystkich jednakowo i wiedzieć, że istnieją ograniczenia, które wykraczają poza nasz intelekt. A skoro to wiemy, chcemy przekazać tę wiedzę w Twoje ręce, abyś bez problemu poradził sobie z aplikacją i wiedział, jak usunąć lub wyłączyć wyskakujące powiadomienia.

Jak skonfigurować WhatsApp do użytku przez osoby starsze

Zanim zacznę wyjaśniać jak skonfigurować WhatsApp do użytku przez osoby starsze, Zalecamy, aby spróbować to zrobić na komputerze lub tablecie. I mówimy, ponieważ ekrany telefonów komórkowych, chociaż teraz mogą mieć duży rozmiar, nadal mogą mieć problemy z łatwym odczytaniem czatu.

Jeśli nie możesz mieć tej platformy na innym urządzeniu innym niż telefon komórkowy, spróbuj zwiększyć rozmiar czcionki. W ten sposób unikniemy tego, że przy czytaniu wiadomości zmuszałem cię do wzroku. Można to zrobić, wprowadzając ustawienia WhatsApp, następnie kliknij opcję Czat, a następnie przejdź do końca, gdzie znajdziesz opcję Rozmiar czcionki.

Po kliknięciu tej opcji zostanie wyświetlone pole i zamierzasz wybrać opcję Duży i voila, skonfigurowałeś rozmiar liter, aby był łatwiejszy do odczytania. Inną opcją, którą możemy skonfigurować i która bardzo pomoże osobom starszym jest stworzenie bezpośredniego dostępu do kontaktów i uniknięcie w ten sposób wchodzenia do aplikacji w celu wyszukania kontaktu.

Zalecenia dotyczące konfiguracji WhatsApp do użytku przez osoby starsze

A jeszcze lepiej, utwórz skrót do osoby lub osób, z którymi często się komunikujesz, i umieść go na ekranie głównym. Więc po prostu dotykając go, jesteś gotowy do wysłania wiadomości i aby można było to zrobić, musimy najpierw dodać widżet kontaktu iw tym celu klikamy wolny obszar ekranu, aż pojawi się opcja.

Kliknij widżet, a następnie kliknij i przytrzymaj opcję czatu WhatsApp i ta akcja otworzy bezpośrednio okno kontaktu i tutaj wybieramy to, które chcemy mieć w naszym bezpośrednim dostępie.

Jak widać, jest to bardzo proste i można to zrobić dodać skróty ludzi, z kim częściej rozmawiasz. Teraz wystarczy kliknąć ikonę z wizerunkiem osoby, z którą chcesz porozmawiać i napisać wiadomość.

Kolejną konfiguracją, którą możesz wykonać i która jest jedną z najbardziej zalecanych, jest zwiększenie rozmiaru klawiatury. Może to stać się ograniczeniem, jeśli chodzi o napisanie wiadomości. Nie jest to opcja obecna w WhatsApp, ale nic uniemożliwić korzystanie z aplikacji i pobierz go z App Store lub Play Store.

skonfiguruj WhatsApp

Aplikacji tego typu jest naprawdę dużo, dzięki czemu będziesz mieć większą i łatwiejszą do pisania klawiaturę. Co najważniejsze, możesz go kupić całkowicie za darmo w wirtualnych sklepach. Jak dotąd przygotowaliśmy ten samouczek, który ci pokazał jak skonfigurować WhatsApp do użytku przez osoby starsze.

dołącz do naszego kanału telegram