Skip to content

Jak dostosować powiadomienia WhatsaApp dla każdego kontaktu (przykład)

22 de luty de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak dostosować powiadomienia WhatsApp dla każdego kontaktu. Aby w ten sposób dokładnie wiedzieć, kiedy ktoś do Ciebie pisze. Jest to naprawdę bardzo interesujące szczególnie dla osób, które nie chcą tracić czasu na ciągłe sprawdzanie powiadomień.

Sprawdzanie powiadomień telefonicznych w bardzo krótkim czasie może być dość męczące. Z tego powodu nic lepszego niż mieć spersonalizowane powiadomienia dla tych kontaktów, które są naprawdę ważne i móc kontrolować dźwięki rozmów WhatsApp.

W ten sposób nie musimy być tak świadomi urządzenia i jeśli telefon zadzwoni zgodnie z naszą konfiguracją, możemy zdecydować, czy przejrzeć wiadomości, czy zostawić to na później. To świetny sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu.

WhatsApp ma wiele interesujących opcji, od ustawienia hasła do aplikacji po prosty fakt posiadania dwóch kont WhatsApp na moim telefonie komórkowym. Jedna z najczęściej używanych aplikacji na świecie oczywiście musi mieć jedną lub drugą całkiem interesującą sztuczkę.

Nieco dalej zobaczymy dość szczegółowy samouczek, w którym szybko się nauczysz dostosuj powiadomienia WhatsApp dla każdego kontaktu które masz na swoim urządzeniu, a tym samym dostosuj WhatsApp Messenger do swojego telefonu komórkowego.

Dostosuj powiadomienia WhatsApp dla każdego kontaktu

 • Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest otwarcie WhatsApp.
 • Teraz będziesz musiał otworzyć rozmowę kontaktu, w której chcesz dostosować powiadomienia.
 • Następnie będziesz musiał nacisnąć trzy punkty, które pojawiają się w prawym górnym rogu.
 • Otworzy się nowe menu, tutaj będziesz musiał wybrać „Pokaż kontakt”.
 • Będąc w profilu tej osoby, będziesz musiał kliknąć opcję „Spersonalizowane powiadomienia”.
 • Gdy tylko wejdziemy do tej sekcji, będziemy musieli aktywować opcję „Notif. Dostosowane ” a to spowoduje wyświetlenie pozostałych opcji.

Teraz, co powinieneś zrobić, to nacisnąć każdą z opcji i skonfigurować się według własnych upodobań, tak łatwo jest zmienić dźwięk powiadomienia w aplikacjach na Androida. Zamierzamy sprawdzić, do czego służy każda z tych opcji, aby nie było co do tego wątpliwości.

Niestandardowe powiadomienia dla kontaktów WhatsApp

 • Dźwięk powiadomienia. Zasadniczo jest to dźwięk, który brzmi za każdym razem, gdy dociera do ciebie wiadomość od tej osoby. Możesz ustawić żądany dźwięk. Nawet pobieraj dzwonki z aplikacji takich jak Zedge.

Aplikacja WhatsApp w menu smartfona

 • Wibracja. Będziesz także mógł zdecydować o intensywności wibracji, gdy otrzymasz wiadomość od tego kontaktu. Masz cztery opcje: domyślnie, krótki, długi, brak.
 • Powiadomienie podręczne. Zasadniczo za każdym razem, gdy nadejdzie wiadomość, pojawi się wyskakujące okienko, niezależnie od tego, czy telefon jest wyłączony, czy włączony, można to skonfigurować.
 • Lekki. Tutaj możesz wybrać kolor diody powiadomień telefonu. Więc kiedy dostaniesz wiadomość od tej osoby, świeci innym kolorem.
 • Powiadomienia o wysokim priorytecie. Będziesz mógł zobaczyć część tekstu wiadomości u góry ekranu.
 • Ton. To jest dla połączeń WhatsApp.
 • Wibracje (wezwanie). Ponownie będziesz mógł skonfigurować rodzaj wibracji telefonu, gdy ta osoba zadzwoni.

Aby nie zwariować z powiadomieniami, dobrym pomysłem jest użycie tonu i rodzaju wibracji dla kontaktów, które są z naszej rodziny, innego dla wszystkich naszych przyjaciół i innego dla spraw związanych z pracą. W rzeczywistości możesz nawet ustawić dźwięk WhatsApp jako dźwięk powiadomienia.

W ten sposób możesz zapamiętać dźwięki i poziomy wibracji wg grup osób, które są umówione telefonicznie. Jest to zwinny sposób na spersonalizowane połączenia, chociaż oczywiście możesz to robić, jak chcesz.

Pamiętaj o tym, jeśli nadal masz pytania dotyczące jak dostosować powiadomienia każdego kontaktu WhatsApp, możesz zostawić to nieco dalej w polu komentarza, a my z przyjemnością pomożemy Ci we wszystkim, co jest konieczne.

dołącz do naszego kanału telegram