Skip to content

Jak skonfigurować odtwarzacz VLC, aby był jaśniejszy w odtwarzaczu (przykłady)

31 de styczeń de 2021

VLC, jak wiadomo, jest skrótem od angielskich słów Klient VideoLAN, dzięki któremu został nazwany najczęściej używanym odtwarzaczem multimedialnym na świecie. Dzieje się tak dzięki nieskończoności narzędzi dostępnych w edycji treści multimedialnych, w ramach których możemy wyróżnić produkcje muzyczne i audiowizualne.

VLC powstała jako usługa przesyłania strumieniowego opracowana przez studentów prestiżowego instytutu uniwersyteckiego Ecole Centrale Paris. Które wykorzystywały to medium do wykonywania prac inżynierskich ze względu na swoje oprogramowanie lub system operacyjny, w którym można było mieć usługę np klient i serwer. później GNU uzyskało go i zarejestrowało na licencji publicznej, udostępniając w ten sposób wszystkim użytkownikom.

Od tego momentu program zaczął rewolucjonizować sztukę w edycji produkcji audiowizualnych, dzięki czemu zyskiwał na sile wśród społeczności cyfrowej, aż osiągnął zarejestrować około 4 mln użytkowników w serwisie i których liczby wzrosły wraz z pozycjonowaniem dzisiejszej ery technologicznej.

Jak ustawić VLC Player, aby był jaśniejszy na odtwarzaczu?

VideoLAN Client charakteryzuje się tym, że reprezentuje zbiór zasobów dostępnych bezpłatnie dla użytkowników zainteresowanych integracją z nim. medium artystyczne. A to dlatego, że jest tak użyteczne, ponieważ obejmuje wszystkie aspekty niezbędne do uzyskania wysokiej jakości produkcji.

Dzięki platformie VLC ludzie mogą tworzyć treści godne kina. W którym możesz edytować podstawowe aspekty, takie jak wyrównanie Audio i użycie niektórych efektów dźwiękowych. A w przypadku obrazów pozwala na dodanie masek filtrujących, aby nadać spersonalizowany charakter prezentowanemu czasowi lub środowisku, a nawet dostosować określone parametry. Jeśli chcesz, możesz również nagrać dźwięk

Kolejną zaletą projektu jest bardzo praktyczny układ platformy. Dzięki temu każdy użytkownik może wykonywać czynności z programu bez konieczności posiadania pewnego doświadczenia zawodowego, a integrując się, będzie mógł wprowadzać nowe efekty. zgodnie z twoją wiedzą.

Skonfiguruj VLC Player, aby uzyskać większą jasność w odtwarzaczu

Jasność jest jednym z najważniejszych aspektów podczas korygowania niektórych ujęć, które zostały utworzone przy słabym oświetleniu, dlatego VideoLAN Client umożliwia wykonywanie korekty wyrazistości nagrań. Jeśli chcesz zwiększyć widoczność szczegółów, możesz zastosować to narzędzie w następujący sposób:

  • Wpisz VCL i wybierz z Galeria nagrania lub wideo, które chcesz poprawić, dodając jasność.
  • Kliknij menu narzędzi dostępnych w zasobniku i kliknij opcję «Narzędzia efektów»I filtry.
  • Przewiń listę narzędzi i kliknij kartę o nazwie efekty wideo. Następnie musisz aktywować lub wybrać ustawienia obrazu.
  • W tej sekcji będziesz mieć dostęp do okna dialogowego, które umożliwia dostosowanie jakości nagrania pod względem wyświetlania. Przesuń palcem po pasku, aby uzyskać większą przejrzystość i oświetlenie.
  • Możesz wprowadzić zmiany w innych powiązanych efektach, takich jak ostrość i nasycenie, i będziesz mógł natychmiast obserwować wynik. Dzięki przesuwnej kalibracji prętów.
  • Po uzyskaniu żądanego obrazu kliknij zakładkę akceptować znajdujący się u dołu wyskakującego okienka, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Wideo VLC modyfikuje jasność.

Niektóre z dodatkowych opcji, których można użyć w celu uzyskania lepszych wyników, to kolory w VLCSpróbuj bawić się nimi, aż uzyskasz znacznie bardziej atrakcyjną paletę do nagrywania. Możesz także użyć opcji zapobiegających migotaniu w tych częściach wideo, które rozwijają się wolniej lub płynniej w tych, które są znacznie szybsze.

Na koniec warto podkreślić, że VLC to jedna z najczęściej używanych platform w różnych częściach świata. Wynika to z jakości jego usług, ponieważ często integruje nowe funkcje. Podobnie program umożliwia wprowadzanie niewielkich zmian i dostosowań w zakresie konwersji plików wideo i audio do innych formatów

Mamy nadzieję, że te informacje pomogły Ci w wykonaniu procedury konfigurowania VLC Player dla większego połysku na odtwarzaczu.

dołącz do naszego kanału telegram