Skip to content

Jak skonfigurować i skonfigurować własny serwer poczty e-mail lub bezpłatny serwer poczty e-mail w systemie Windows

8 de kwiecień de 2021

Kiedy mówimy o e-mailu lub poczcie elektronicznej, mamy na myśli kompletne narzędzie, które umożliwia nam bezproblemową interakcję w skali globalnej. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że stworzenie e-maila jest potencjalną platformą poprawia komunikację w Internecie.

Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi, którzy regularnie używają e-maili jako środka pracy, robi to z Gmail, Wieśniak! lub Perspektywy. Jednak jest wielu użytkowników, którzy nie zgadzają się z tego typu serwerami i chcą większej prywatności; dlatego decydują się na własny serwer.

Co to jest serwer pocztowy i jaka jest jego funkcja?

Technicznie rzecz biorąc, serwer pocztowy to program komputerowy umożliwia i ułatwia pracę przy zarządzaniu pocztą elektroniczną w komputerze.

Jego główne funkcje to te, które widzimy na innych serwerach pocztowych, czyli m.in. odbieranie wiadomości, wysyłanie ich, przypisywanie prawidłowego DNS.

Jak skonfigurować i skonfigurować własny serwer poczty e-mail w systemie Windows?

Aby przeprowadzić ten proces, musisz pamiętać, że jest to coś złożonego i wymaga czasu, dlatego musisz być cierpliwy, aby samemu go złożyć. Przede wszystkim, aby zacząć go tworzyć, głównym narzędziem, którego potrzebujesz, będzie funkcjonalny serwerczyli komputer zaprogramowany do tego zadania.

Ta kwestia jest bardzo ważna, ponieważ musi to być oddzielny komputer o dużej pojemności i umożliwiający szybkie utworzenie dobrego serwera pocztowego. Kolejną ważną kwestią, która pomoże w szybkości podczas konfigurowania tego, jest dobry internet z dużą prędkością.

Mając te dane gotowe, musisz pobrać narzędzie, aby rozpocząć tworzenie i tworzenie serwera. To narzędzie może być hMailServer lub MailEnable które są kompatybilnym oprogramowaniem i są używane do tego zadania.

W tym momencie instalacji, w przypadku hMailServer, plik poprosi o wprowadzenie silnego i złożonego hasła. Po zainstalowaniu programu musisz utworzyć domenę na wypadek, gdybyś chciał umieść nazwę w e-mailu lub jeśli chcesz skonfigurować dowolną opcję.

W następnym kroku, aby kontynuować proces tworzenia, musisz zostawić konto i hasło, które można zapisać; jasne też można skonfigurować z automatycznymi odpowiedziami.

Następnie niezwykle ważne jest, aby zarządzając konfiguracją tego oprogramowania, kliknąć zakresy IP i opcję Porty TCP / IP. Wymagana konfiguracja dla tych portów zgodnie z localhost to 933 dla SSL / TSL i 465 dla SMTP i IMAP 143, abyś mógł wysyłać i odbierać e-maile.

W konfiguracji, która jest wykonywana w Oprogramowanie hMailServer Będziesz mieć również opcję przekazywania wiadomości, automatycznych odpowiedzi, czarnych list, między innymi.

skonfigurować serwer e-mail

W tej samej kolejności nadejdzie teraz czas na skorzystanie z usługi dostarczanej przez Thunderbirda, która umożliwia postęp tworzenia tworzonego serwera pocztowego. Mówimy to, ponieważ ten program sprawia, że ​​poczta e-mail działa szybciej i zapewnia prywatność, której chcesz.

Po zakończeniu tego procesu za pomocą oprogramowania hMailServer i usługi dostarczanej przez Thunderbirda możesz stwórz swój własny serwer e-mail w systemie Windows.

Jeśli twoja sprawa jest taka, że ​​chcesz pracować z własnym serwerem w poczcie e-mail, musisz wziąć pod uwagę szczegóły, które mogą mieć na Ciebie wpływ. Na przykład ważnym punktem jest bezpieczeństwo, które zapewnia serwer, że istnieje kontrola użytkownika, aktualizacje i bezpieczne hasła, dzięki czemu nie stracisz swojej pracy.

Wady korzystania z własnego serwera do obsługi poczty e-mail

Chociaż dobrym pomysłem jest użycie własnego serwera ze względu na bezpieczeństwo, jakie może on zapewnić Twoim danym; ma też swoje wady, które mogą być bardzo znaczące. Na przykład, w przypadku alimentów odbywa się to całkowicie na własny koszt, dlatego konieczna jest większa znajomość tego tematu.

Z drugiej strony, jeśli z jakiegokolwiek powodu sprzęt lub dysk twardy serwera ulegnie awarii; może nie działać na określony czas. Ponadto, chociaż bezpieczeństwo na tych serwerach jest lepsze, musisz uważać na hakerów i chronić swój serwer za pomocą poprawek bezpieczeństwa.

dołącz do naszego kanału telegram