Skip to content

Jak się dowiedzieć, jakiego sterownika karty sieciowej potrzebuje mój komputer i zainstalować go

23 de luty de 2021

Plik kierowców lub sterowniki są istotną częścią naszych komputerów. Stanowią one część szerokiej sieci elementów, z którymi współpracuje nasz komputer i jest utrzymywany w optymalnych warunkach.

Wiadomo, że sterowniki są programami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania dowolnego systemu operacyjnego, ponieważ bez nich to urządzenie nie mogłoby komunikować się z innymi fizycznymi urządzeniami.

Jak wielu z Was wie, funkcje, którym się zajmujemy oprogramowanie są w całości wykonywane w ramach sprzętu. Jednak aby tak się stało, system musi utrzymywać niemal ciągłą komunikację z każdym z tych urządzeń.

To tutaj do akcji wkraczają kierowcy, którzy odpowiadają za uruchomienie wspomnianej komunikacji między system operacyjny oraz elementy niezbędne do zakończenia wspomnianej czynności. Funkcje wykonywane za pomocą elementu fizycznego muszą również nawiązywać bezpośrednią komunikację z całym systemem i będzie to realizowane przez sterownik.

Skąd mam wiedzieć, jakich sterowników potrzebuje mój komputer?

Aby uzyskać dostęp do tych informacji, należy wiedzieć, że istnieje kilka sposobów uzyskania informacji o sterownikach niezbędnych do wykonania tej czynności. W tym przypadku skupimy się na sieci Wi-Fi Twojego komputera. Jedną z metod, które możesz wykonać, jest metoda ręczna.

Aby wykonać tę czynność, konieczne będzie tylko wejście do menedżera urządzeń. Dostęp do tej opcji można uzyskać, naciskając klawisze Windows. kiedy zobaczysz pole wyszukiwania, musisz wpisać „Administrator urządzenia”.

Po uzyskaniu dostępu do wspomnianego administratora musisz przejść do wyboru opcji „Karty sieciowe„A potem ten, który mówi”Nazwa karty sieciowej”. Dzięki tym prostym krokom będziesz mógł wizualizować kontrolery, których twój komputer używa do łączenia się z siecią twojego komputera.

Jakie znaczenie ma posiadanie aktualnych sterowników Wi-Fi?

Jeśli patrzymy na to z ogólnego punktu widzenia, aktualizacja tych elementów gwarantuje poprawne działanie Twojego urządzenia, a wraz z nim są one zawsze poprawnie podłączone do sieci i do Twojego komputera.

Jeśli przegapisz którąkolwiek z tych aktualizacji, sprzęt prawdopodobnie zacznie powodować różne problemy od czasu komunikacji między oprogramowanie a sprzęt będzie uszkodzony.

To samo stanie się, jeśli nie będziemy aktualizować sterowników Wi-Fi. Widać, że z biegiem czasu to połączenie zacznie wykazywać pewne awarie, nie będzie łączyć się z siecią internetową lub, jeśli to się nie uda, będzie wolne. Aby uniknąć narażania się na tego rodzaju błędy, najlepiej jest zawsze zachować rozszerzenie kierowców aktualizacje sieciowe bezpiecznie i na czas.

proces windows pc

Jak przeprowadzić instalację sterownika Wi-Fi bez internetu?

Przede wszystkim, jeśli chcemy przeprowadzić tę instalację i aktualizację poprawnie, najlepiej zawsze mieć Internet. Mogą się jednak zdarzyć różne sytuacje, gdy jej nie mamy i oddajemy wszystko za stracone, ale nie martw się, że istnieje na to realne rozwiązanie.

Na początek będziemy potrzebować innego komputera, który ma dostęp do Internetu i który z kolei ma możliwość pobierania sterowników, których potrzebuje Twój komputer. Podobnie będziemy mieć pendrive lub, w przypadku jego braku, jednostkę pamięci, w której przeniesiemy wszystkie potrzebne nam pliki.

Gdy wszystkie poprzednie elementy będą gotowe, pozostanie tylko wejść do wyszukiwarki Windows . W tym celu naciśniemy klawisz Windows i po otwarciu okna przystąpimy do wpisywania polecenia „dxdiag”.

Kiedy zrobimy to automatycznie, na Twoim komputerze rozpocznie się analiza. Po zakończeniu analizy musimy wybrać opcję „Zapisz informacje”, a następnie wybrać miejsce docelowe.

Dzięki tym informacjom możemy uzyskać dostęp do innego Szt i poszukaj tych sterowników Wi-Fi, które dała nam analiza, są brakującymi. Po znalezieniu pobieramy je i po nich zapiszemy w pendrive, a następnie włożymy do naszego peceta. Po umieszczeniu urządzenia na naszym komputerze rozpoczniemy instalację i wszystko zostanie naprawione w mgnieniu oka.

dołącz do naszego kanału telegram