Skip to content

Jak się dowiedzieć, jak długo mój komputer naprawdę był włączony — Windows 10?

22 de grudzień de 2021

Jeśli masz komputer osobisty z zainstalowanym systemem Windows 10 i chcesz wiedzieć, jak długo to trwaW tym artykule powiemy Ci, jak możesz się dowiedzieć, że jest to bardzo przydatne, aby śledzić lub kontrolować, a tym samym wiedzieć, czy potrzebujesz przerwy.

Gdzie przeglądać i śledzić dzienniki zasilania w systemie Windows 10?

Jak już wspomnieliśmy, tutaj powiemy Ci, jak możesz wiedzieć, jak długo Twój komputer z systemem Windows 10 był włączony, aby w ten sposób móc śledzić. Aby to zrobić, istnieją różne metody i szczegółowo wyjaśnimy każdą z nich. Możesz wybrać jedną z twoich preferencji.

Z menedżerem zadań

Pierwszą metodą sprawdzenia, jak długo był włączony nasz komputer osobisty, jest przez menedżera zadań. Dzięki niemu będziesz mógł obserwować inne dane dotyczące wydajności komputera. I oczywiście ten, który nas interesuje, czyli czas zapłonu. Aby się dowiedzieć, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Przede wszystkim musisz otworzyć menedżera zadań. Aby to zrobić, możesz to zrobić w następujący sposób:
  1. Naciskając klawisze Esc + Shift + Ctlr.
  2. Naciskając jednocześnie następujące klawisze Del + Alt + Ctlr.
  3. I ostatni sposób, wpisując pasek wyszukiwania menedżera zadań początkowych, a gdy się pojawi, kliknij go.
 2. Gdy znajdziesz się w menedżerze zadań, będziesz mógł zobaczyć różne zakładki u góry, tutaj musisz wybrać tę, która mówi Wydajność.
 3. Klikając zakładkę Wydajność, będziesz mógł zobaczyć niektóre wykresy, na dole z nich zobaczysz opcję aktywnego czasu. To jest ten, który nam mówi jak długo nasz komputer jest włączony.
 4. To takie proste, aby poznać czas włączenia dzięki menedżerowi zadań.

Z panelu sterowania

Druga metoda dla znać czas zapłonu naszego komputera korzysta z Panelu sterowania. Ale w tym celu komputer, odkąd go włączyłeś, musi być podłączony do sieci za pomocą kabla lub Wi-Fi. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wystarczy zlokalizować pasek zadań i wpisać Panel sterowania w pasku wyszukiwania.

Kiedy znajdziesz Panel, wystarczy go kliknąć, aby go otworzyć. Już na panelu musisz przejść do sekcji sieci. Gdy znajdziesz się w tej sekcji, będziesz mógł zobaczyć różne opcje, w tym centrum sieciowe, w centrum sieciowym, musisz wybrać sieć, z którą jesteś połączony.

Po kliknięciu sieci, z którą jesteś połączony, zauważysz, że jest kilka sekcji lub sekcji, wśród nich jest jedna, która mówi o czasie trwania, pokazuje cały czas aktywności sieci. Przez to można wywnioskować, że jest to również czas zapłonu z Twojego komputera. Należy zauważyć, że działa to tylko wtedy, gdy komputer był zawsze podłączony do Internetu, w przeciwnym razie dostarczone dane nie będą prawdziwe.

zegar na klawiaturze

Korzystanie z CMD

Konsola Windows lub nazywana również CMD, jak już wiemy, jest szeroko stosowana do uzyskiwania dostępu do niektórych szczegółów systemu. Pomiędzy nimi o której Twój komputer był włączony, a żeby poznać to drugie, wystarczy uruchomić CMD, ale jako administrator na swoim koncie Windows, gdy już tam będziesz, będziesz musiał napisać następujące polecenie:

 • informacje o systemie | znajdź „Czas rozruchu systemu”

Pisząc to polecenie, będziesz mógł zobaczyć na ekranie swojego komputera dokładny czas jego włączenia. Gotowe, korzystanie z CMD jest tak proste, aby dowiedzieć się, jak długo Twój komputer z systemem Windows 10 był używany.

Korzystanie z PowerShell

Dziś na komputerach z systemem Windows 10 PowerShell jest wdrażany jako zamiennik CMD, a dzięki niemu możesz również obserwować różne szczegóły systemu, takie jak czas pracy komputera. Aby poznać to drugie, wystarczy wprowadzić PowerShell jako administrator, a następnie wpisać następujące polecenie:

(get-date) – (gcim Win32_OperatingSystem) .LastBootUpTime

Następnie możesz automatycznie szczegółowo obserwować cały czas, gdy Twój komputer osobisty jest włączony.

wyłączony laptop

Jak korzystać z programów, aby wiedzieć, kiedy mój komputer był włączony?

W systemie Windows 10 możesz również korzystać z programów, które pomagają obserwować czas włączania komputera, dlatego tutaj powiemy Ci, jak możesz użyć tych programów, aby to zrobić.

Korzystanie z przeglądarki zdarzeń

Przeglądarka zdarzeń to program, który jest już zawarty w systemie Windows 10, ale nie jest dobrze znany, jednak za jego pośrednictwem można przeglądać lub przeglądać wszelkie działania związane z komputerem. Dba o zarejestruj bilet na dowolną aktywność robisz, w tym podczas uruchamiania komputera.

Aby korzystać z przeglądarki zdarzeń i wiedzieć, jak długo Twój komputer był włączony, musisz wykonać następujące czynności:

Musisz wejść do przeglądarki elementów, możesz to zrobić za pomocą narzędzi Windows lub naciskając klawisze Windows + R. Aby nawigować i dostać się do działań systemowych, musisz to zrobić za pomocą panelu po lewej stronie.

Korzystanie z TurnedOnTimesView

Jeśli przeglądarka zdarzeń wydawała się nieco skomplikowana, możesz również użyć TurnedOnTimesView, jest to program, który jest bezpłatny i nie trzeba niczego instalować na komputerze, również za jego pośrednictwem możesz obserwować, kiedy komputer jest włączony. Aplikacja ta automatycznie konsultuje się z przeglądarką zdarzeń i prezentuje te same dane w szybszy i mniej skomplikowany sposób, dzięki czemu jest bardzo łatwa w użyciu.