Skip to content

Jak sformatować zewnętrzny dysk twardy, którego mój komputer nie rozpoznaje

22 de luty de 2021

Sprzęt komputerowy może zaoferować nam niespodzianki, które nie są zbyt przyjemne, szczególnie jeśli mamy zewnętrzny dysk twardy, niezależnie czy jest to Windows, Mac czy Linux i jednocześnie podłącz go ona go nie rozpoznaje. Może to powodować bóle głowy, ponieważ możemy pomyśleć, że na zawsze straciliśmy informacje, które tam przechowywaliśmy. Ale możemy Ci powiedzieć, że to ma rozwiązanie i pokażemy Ci, co powinieneś zrobić sformatuj zewnętrzny dysk twardy, którego mój komputer nie rozpoznaje.

Ten typ awarii może mieć wiele przyczyn i nie zezwala na nasz zewnętrzny dysk twardy być rozpoznanym przez nasz komputer.

Wyraźnym przykładem tych możliwych przyczyn jest to, że nie ma przypisanej litery lub nie została dla niego utworzona partycja. Możliwe jest również, że ma uszkodzony format lub jest to nowy dysk i trzeba go sformatować.

Prawda jest taka, że ​​jesteś dyski zewnętrzne w których możemy zapisać informacje i przenieść je na inny komputer są bardzo przydatne i potrzebne.

Wiedza o tym, jak to działa i co powinniśmy zrobić w takich sytuacjach, jest aktualna. Ponieważ jeśli stracisz cenne informacje zawarte na dysku twardym, wiesz, jak odzyskać usunięte pliki.

Jak sformatować zewnętrzny dysk twardy, którego mój komputer nie rozpoznaje

Jednostka może Zewnętrzny dysk twardy nie jest rozpoznawany przez nasz komputer, z powodu problemu z połączeniem z portem USB. TAK po podłączeniu i nie jest wykrywany lub nie generuje typowego dźwięku po podłączeniu napędu USB. Następnie musimy wykonać następujące czynności, aby upewnić się, że jednostka pojawi się w systemie.

Co wtedy zrobimy i przejdziemy do Menedżera urządzeń, w tym celu przechodzimy do menu Start systemu Windows i klikamy prawym przyciskiem myszy.

W menu opcji wybierzemy Administrator urządzenia. Na naszym ekranie pojawi się okno z listą urządzeń podłączonych do naszego komputera.

Następną rzeczą, którą zrobimy, jest kliknięcie Dysków twardych, aby wyświetlić listę i musimy znaleźć tutaj zewnętrzny dysk twardy.

Jeśli na tym urządzeniu pojawi się komunikat wykrzyknik, klikniemy prawym przyciskiem myszy iw menu wybierz Aktualizuj sterownik, jeśli podczas wykonywania tej operacji problem nie zniknie, musimy spróbować wykonać następujące czynności.

Kroki formatowania zewnętrznego dysku twardego, którego mój komputer nie rozpoznaje

Możliwe, że problem ten wynika z faktu, że jest to nowy zewnętrzny dysk twardy i nie ma formatu, wtedy musimy wykonać następujące czynności: najpierw podłączymy dysk twardy do naszego komputera.

Następnie przejdziemy do przycisku start Windows i zamierzamy kliknąć prawym przyciskiem myszy iw menu opcji wybieramy Zarządzanie dyskami.

Tutaj widzimy, że nasz zewnętrzny dysk twardy nie jest sformatowany i musimy go mu oddać, w tym celu klikniemy opcję OK, która jest wyświetlana w oknie, aby go sformatować.

Zobaczymy też, że w okienku wyświetlany jest wykres i jest on czarny, teraz ustawiamy się na nim i klikamy prawym przyciskiem i wybieramy Nowy pojedynczy tom.

format dysku twardego

Na ekranie pojawi się kreator, za pomocą którego sformatujemy dysk twardy, postępujemy zgodnie z instrukcjami i przypisujemy mu literę. Następnym krokiem jest sformatowanie go iw tym przypadku będzie to format NTFS, wtedy musimy wpisać nazwę i kliknąć opcję Dalej. I możemy skończyć z czarodziejem.

Po zakończeniu tego procesu możemy sprawdzić, czy dysk twardy pojawia się na niebiesko, co oznacza, że ​​możemy go użyć. W ten sposób dotarliśmy do końca tego interesującego samouczka, który nauczył Cię, jak łatwo jest dawać Formatuję zewnętrzny dysk twardy, którego mój komputer nie rozpoznaje.

dołącz do naszego kanału telegram