Skip to content

Jak sformatować urządzenie iPhone do danych fabrycznych — przywracanie danych

4 de styczeń de 2022

Przywracanie urządzenia iPhone do danych fabrycznych może być wykorzystywane z różnych powodów, takich jak oddanie lub sprzedaż urządzenia, dzięki czemu nowy właściciel telefonu będzie mógł znaleźć go jako nowo zakupiony, bez żadnych informacji od poprzedniego właściciela. Ta akcja jest również wykorzystywana jako rozwiązanie problemów pojawiających się w urządzeniu w zakresie jego systemu, na przykład w celu wyeliminowania wirusa z jego centrum. Bez względu na przyczynę tutaj się dowiesz jak sformatować urządzenie iPhone do danych fabrycznych.

Jaka jest procedura dostępu do iPhone’a, jeśli nie masz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasła i próbowałeś już kilka razy je odblokować, telefon może przez pewien czas nie pozwolić na próbę, wyświetlając komunikat „Spróbuj ponownie za 5 minut”, a gdy spróbujesz ponownie, wyświetli komunikat ponownie z dłuższym czasem oczekiwania. W tej sytuacji możesz wykonać następujące czynności procedura, aby spróbować ją aktywować i uzyskać dostęp do urządzenia:

 1. Pierwszym krokiem jest wcześniejsze zainstalowanie aplikacji iTunes.
 2. Następnie musisz nacisnąć w tym samym czasie przycisk Wł./Wył. i przycisk Początek (Przycisk „Home” znajduje się w dolnej środkowej części ekranu, jest to największy przycisk, jaki ma urządzenie) przez kilka sekund.
 3. Ta czynność umożliwi dostęp do urządzenia za pośrednictwem aplikacji iTunes.
 4. Poprosi Cię o podłączenie urządzenia kablem USB do komputera Mac lub PC.
 5. Gdy otworzysz program z komputera, pojawi się komunikat informujący o problemie, który przedstawia i opcja Przywróć, Kliknij na to. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby odzyskać urządzenie.

Należy pamiętać, że zablokowanie nastąpiło w przypadku danych, które były już chronione lub zarchiwizowane, podczas uzyskiwania dostępu do urządzenia, które będą tam przechowywane. Jeśli jednak nie zostały zarchiwizowane, wszystkie dane zostaną utracone.

Co należy zrobić, aby zresetować iPhone’a do danych fabrycznych z ustawień?

Wykonując tę ​​akcję, nasz iPhone zostanie zakupiony jako ostatnio zakupiony, ponieważ informacje i dane, które były tam wcześniej; Nie będą już po procesie i tak właśnie otrzymaliśmy, gdy po raz pierwszy go nabyliśmy. Może to służyć jako rozwiązanie istniejącego problemu w oprogramowaniu tego samego, ale nie zawsze tak jest, więc pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas procesu. Do zresetuj iPhone’a do danych fabrycznych wykonaj kolejne kroki:

 1. Na ekranie głównym urządzenia mobilnego przejdź do Ustawień lub Ustawień.
 2. W lewym menu, które się rozwinie, kliknij słowo Ogólne.
 3. Po prawej stronie ekranu pojawi się lista opcji, idąc w dół ekranu poszukaj i wybierz opcję 'Resetuj’.
 4. Następnie dotknij Wyczyść zawartość i ustawienia.
 5. Pojawi się mała informacja, są różne alternatywy. Kliknij Usuń teraz.
 6. Następnie musisz wprowadzić hasło, którego potrzebujesz, aby odblokować ekran urządzenia iPhone. Prosi o wykonanie tej czynności ze względu na rodzaj wykonywanej procedury, urządzenie chce się upewnić, czy naprawdę chcesz kontynuować resetowanie telefonu.
 7. Na końcu pojawi się komunikat „Wszystkie dane i zawartość zostaną usunięte, a wszystkie ustawienia zostaną zresetowane”. Kliknij opcję Wymaż iPhone’a, a zresetujesz urządzenie.

telefon zablokowany

Jak to zrobić, jeśli nie masz kodu iPhone’a?

Jeśli zapomniałeś kodu lub hasła swojego urządzenia iPhone, a masz już kilka prób, iPhone zostanie dezaktywowany. Do uzyskaj do niego ponownie dostęp bez konieczności podawania kodu, postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Rozpoczynając proces urządzenie musi być wyłączony.
 2. Przytrzymaj palec na przycisku wyłączania i naciśnij przez kilka sekund, robiąc to musisz podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB.
 3. Po uruchomieniu trybu odzyskiwania przestań naciskać przycisk wyłączania, zobaczysz, że po podłączeniu urządzenia do komputera zostanie aktywowana aplikacja iTunes lub Finder (każda z nich jest przydatna).
 4. Wybierz opcję Przywróć w powiadomieniu, które pojawi się na ekranie, a przywracanie rozpocznie się automatycznie. Ten proces może potrwać kilka minut, w zależności od szybkości połączenia internetowego i pojemności urządzenia.

Zarejestruj się, aby aktywować urządzenie

Jak usunąć blokadę aktywacji, jeśli nie masz dostępu do iCloud?

Ten przypadek jest dość powszechny, a proces nie różni się zbytnio od opisanego powyżej, po prostu musisz wykonaj kolejne kroki:

 1. Podłącz włączony telefon do komputera.
 2. Zlokalizuj swoje urządzenie na ekranie komputera.
 3. Pojawi się monit z opcjami „Przywróć z kopii zapasowej” lub „Ustaw jako nowy”. Oznacza to, że blokada aktywacji została usunięta i masz już dostęp do urządzenia.

Jak możesz sformatować swój identyfikator Apple ID, jeśli go zapomniałeś?

W takich przypadkach nie powinieneś się martwić, ponieważ istnieje sposób na odzyskanie hasła do konta Apple ID, w tym celu możesz wykonać następującą procedurę:

 1. Na ekranie głównym telefonu znajdź i kliknij ikonę Ustawienia.
 2. W jego panelu zostanie wyświetlona lista alternatyw. Kliknij Hasło i bezpieczeństwo.
 3. Wpisz kod, którego używasz do odblokowania ekranu urządzenia.
 4. Zobaczysz dwie opcje: Nowy (Wprowadź hasło) i Weryfikuj (Potwierdź hasło). Kliknij „Nowe”, aby ustawić nowe hasło i zweryfikować je później.