Skip to content

Jak rysować przerywane linie i kreski w programie Adobe Illustrator w prostych krokach

16 de kwiecień de 2021

Adobe Illustrator to jedno z ulubionych narzędzi tych, którzy chcą uzyskać dostęp do pliku łatwy w użyciu sposób edycji, ale jednocześnie ma cechy całkowicie profesjonalnego programu.

Nic więc dziwnego, że możesz, od edycji zdjęć, które chcesz jak profesjonalista, po prosty proces tworzyć rysunki liniowe z kropkami i kreskami, aby tworzyć niesamowite projekty, a po zakończeniu procesu wyeksportować pliki programu Illustrator jako plik obrazu w preferowanym formacie, aby później zaprezentować swoje oryginalne dzieło w dowolnym miejscu.

W ten sposób, abyś mógł skorzystać z niesamowitych narzędzi do rysowania, które oferuje program Illustrator, pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby dowiedzieć się, jak to zrobić narysuj przerywane linie i kreski w programie Adobe Illustrator.

Ścieżki w programie Adobe Illustrator

Jedną z ulubionych platform dla tych, którzy chcą edytować obrazy, jest program Adobe Illustrator, ponieważ oprócz narzędzi do edycji, które pozwalają nawet na tworzenie tabel na swojej platformie, ten program posiada narzędzia do kreślenia całkiem kompletne.

W ten sposób, kiedy rysujesz w programie Adobe Illustrator, tworzysz w nim obrysy, które w zasadzie są Segmenty linii, które z kolei są oddzielone punktami lub myślnikami zwanymi kotwicami. Które można wykorzystać do zamocowania lub zakotwiczenia wspomnianej ścieżki w określonym obszarze.

Podobnie, te punkty mocowania lub kotwiczenia są z kolei podzielone na dwa typy w zależności od ich funkcji w ramach Drukowanie rysunków w programie Adobe Illustrator, wierzchołkowe punkty kontrolne i gładkie punkty kontrolne. Pierwsza z nich pozwala na to, że kiedy rysujesz linię kropek lub kresek, nagle zmieniasz kierunek tego rysunku.

Z drugiej strony, korzystając z punktów wygładzania, można tworzyć rysunki zawierające ciągłe segmenty, czyli zezwalać kropki lub kreski łączą się bez przerwy. Dlatego możesz użyć jednej z tych dwóch funkcji do rysowania linii w programie Adobe Illustrator.

Jak narysować przerywane i przerywane linie w programie Adobe Illustrator?

Uzyskaj dostęp do narzędzi dostępnych w programie Adobe Illustrator to proste zadanieTen program umożliwia tworzenie kształtów za pomocą narzędzia do tworzenia kształtów lub wstawianie linii, po prostu dokonując kilku wyborów na swojej platformie.

Dlatego dla rysować przerywane linie i kreski w programie Adobe Illustrator, pierwszym krokiem jest narysowanie w programie tradycyjnej linii. W tym celu wystarczy wybrać narzędzie „narysuj linię”, które jest pokazane na lewym pasku programu Illustrator. Następnie musisz uzyskać dostęp do okna „Trace”, a gdy już tam jest, aktywować pole „przerywana linia”.

linia przerywana utworzona za pomocą programu Illustrator

Wybierając tę ​​opcję, zauważysz, że masz narysowano przerywaną linię wystarczy kilka prostych kroków. Podobnie, jeśli chcesz, aby te narysowane przez Ciebie punkty były wyświetlane w sposób okrężny, musisz przejść do sekcji „aukcja” w oknie „Obrys”.

Ty też musisz skonfiguruj sekcje „script” i „gap” które są wyświetlane w tym samym oknie. W ten sposób zdefiniujesz rozmiar każdego punktu, a także rozmiar przestrzeni oddzielającej każdy z punktów linii narysowanej w programie Illustrator.

Jak rysować kształty za pomocą kropkowanych linii i kresek w programie Adobe Illustrator?

Program Adobe Illustrator umożliwia nie tylko rysuj linie z punktów lub kresek, ale po narysowaniu możesz ich użyć do stworzenia preferowanego kształtu. Możesz więc używać tego wszechstronnego narzędzia do projektowania w dowolny sposób.

Dlatego, gdy już masz narysowano przerywaną linię w programie Illustrator, Pierwszym krokiem w tworzeniu kształtu kropkowanego lub przerywanego jest podjęcie decyzji, który z nich należy utworzyć. Możesz sprawdzić swoje opcje w panelu narzędzi wyświetlanym w programie Illustrator po lewej stronie okna edycji, w sekcji „Narzędzia prostokąta”.

Po zalogowaniu się zauważysz to zostanie wyświetlona seria opcji, więc musisz wybrać tylko ten, który najbardziej Ci się podoba. Musisz więc tylko narysować wybrany kształt, żądany rozmiar i wymiar.

Podobnie też możesz wstawić zakrzywione linie, prosto lub cokolwiek wolisz. Cóż, limit rysowania kształtów z przerywanymi liniami i kreskami w programie Adobe Illustrator będzie zależeć od Ciebie.