Skip to content

Jak rozwiązywać błędy lub awarie na moim komputerze z systemem Windows bez programów — konserwacja

9 de luty de 2022

Komputery mogą być używane z różnymi systemami, ale systemem, z którego korzysta zdecydowana większość ludzi, jest Windows. Wszystko dlatego, że ten system ma dobre cechy a także bardzo dobre funkcje. Jednak bez względu na to, jak dobry jest system, zawsze będzie stwarzał pewne problemy.

Tak jest w przypadku system operacyjny Windows 10, który czasami zawiera pewne błędy, których ludzie nie wiedzą, jak je naprawić. Później pokażemy, jakie są najnowsze awarie systemu Windows 10, jak znaleźć problemy, które ma komputer i jak je rozwiązać bez użycia programów.

Jakie są główne błędy lub błędy, które przedstawia system Windows 10?

Okna ma różne błędy na komputerach, które są już nieco stare lub na komputerach, na których system nie został dobrze zainstalowany. Istnieją jednak w szczególności trzy wady, z którymi użytkownicy systemu Windows prawie zawsze się zgadzają.

Takie błędy to bałagan z aktywacją systemu, aby zawsze korzystać ze wszystkich jego funkcji, żywotność baterii, a także powolne uruchamianie komputera. Porozmawiajmy trochę więcej o tych problemach systemowych w trzech następujących tematach podrzędnych:

problemy z aktywacją

Główny problem wszystkich wiąże się z aktywacją systemu. Wiele osób wysyła Cię do wykonania systemu na Twoim komputerze całkowicie od zera, ale w miejscu, w którym instalują system, nie umieszczają licencji. W rezultacie czas mija, system nigdy się nie aktywuje a kiedy chcesz aktywować, Windows Ci nie pozwoli.

Jest to problem, który występuje w zdecydowanej większości komputerów, które mają: system operacyjny Windows i nigdy się nie aktywuje. Teraz, ponieważ system nigdy się nie budzi, dzieje się tak, że z biegiem czasu komputer ma inne problemy.

Dwa z tych problemów to: bateria szybko się wyczerpuje a uruchomienie komputera zajmuje dużo czasu. Jeśli nie wiesz, w systemie Windows istnieje sposób na wyłączenie paska powiadomień w systemie bez konieczności korzystania z jakiejkolwiek aplikacji.

Czas pracy baterii

Krótka żywotność baterii komputera jest problemem, jeśli prawdę powiedziawszy, trochę bummer. na laptopach Żywotność baterii to jest coś niezwykle ważnego, bo nie można mieć komputera podłączonego do ładowarki przez cały dzień.

Dobrą rzeczą jest to, że dla tego problemu zawsze jest rozwiązanie, nawet jeśli uważasz, że jest to coś niemożliwego do rozwiązania. W szczególności na komputerach z systemem Windows 10 istnieje sposób na stwierdzenie, czy ktoś inny używał twojego komputera.

żywotność baterii na komputerze

Ta funkcja jest bardzo przydatna, gdy nie chcesz, aby ktoś podsłuchiwał Twoje prywatne pliki w eksploratorze plików lub na Twoich kontach w przeglądarce internetowej.

Powolny start maszyny

Ostatnim z głównych problemów, jakie zwykle napotykają komputery z systemem operacyjnym Windows 10 lub inną edycją systemu, jest powolne uruchamianie komputera. Wiele razy zdarza się, że po naciśnięciu przycisku Start na komputerze włączanie zajmuje dużo czasu.

To kolejny z problemów, które zwykle występują w systemie, ale nie ma się czym martwić, ponieważ można go rozwiązać. Później wyjaśnimy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby napraw każdy z tych problemów który daje ci system operacyjny twojego komputera.

Przy okazji, jeśli masz pewne dane na swoim komputerze, których nie chcesz, aby ktokolwiek je usunął, możesz utworzyć folder, którego system nie pozwala ci usunąć.

Jak znaleźć problem z komputerem, gdy ma awarie?

Problemy z wydajnością komputera można szybko naprawić za pomocą opcji „Znajdź i napraw błędy” systemu Windows. Jest to opcja, którą Windows implementuje w swoim systemie operacyjnym, aby ludzie przejdź do rozwiązania usterek mieć komputer bez konieczności zbierania informacji za pomocą programu.

Zwróć uwagę na poniższy temat, aby znaleźć opcję „Znajdź i napraw problemy” w systemie Windows.

osoba naprawiająca błędy na swoim komputerze

Korzystanie z funkcji „Znajdź i napraw problemy” w systemie Windows

Opcja Znajdź i napraw problemy to porozrzucane przez sekcje, ale centralny w „Znajdź i napraw problemy ze sprzętem”. Ta opcja jest osiągana w następujący sposób:

  1. uruchom komputer
  2. Przejdź do paska wyszukiwania systemu
  3. Wpisz w wyszukiwaniu zdanie „Znajdź i napraw problemy z urządzeniami”
  4. Wybierz wynik, który najbardziej przypomina to, czego szukałeś
  5. Następnie w oknie, które się pojawi, kliknij opcję „Dalej”
  6. Aby zakończyć, poczekaj, aż system Windows zakończy analizę komputera, dzięki czemu będziesz wiedział, czy Twój komputer ma problemy

Jak rozwiązać problemy z komputerem z systemem Windows 10?

Aby rozwiązać problemy, które przedstawia Twój komputer bez konieczności korzystania z programu, wszystko, co musisz zrobić, to przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu problemów. Jeśli w oknie pojawiają się pewne błędy, należy wybrać opcję „Napraw” lub „Napraw” i poczekać, aż system Windows wszystko naprawi.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest dostęp do witryny pomocy technicznej systemu Windows, aby znaleźć informacje umożliwiające naprawę usterek występujących w sprzęcie. Jeśli chodzi o powyższe problemy, można je naprawić, wykonując kilka czynności:

  • aktywacja Windowsa: jeśli próbujesz aktywować system Windows i nie możesz, wyślij go, aby ponownie wykonać system na komputerze i aktywować system
  • żywotność baterii: w tym celu aktywuj opcję „Oszczędzanie baterii” systemu Windows
  • Powolny start: do tego konieczne jest wolne miejsce na sprzęt, aby działał wydajniej

dołącz do naszego kanału telegram