Skip to content

Jak rozpoznać i uniknąć phishingu — wskazówki, jak uniknąć kradzieży tożsamości w Internecie

4 de lipiec de 2021

Czy potrafisz obliczyć, ile czasu spędzasz w Internecie? Chociaż liczby, które przychodzą ci do głowy, są tylko przybliżone, są naprawdę znaczące. Dlatego logiczne jest, że kiedy spędzasz tak dużo czasu w cyberprzestrzeni, chcesz się rozwijać swobodnie i bezpiecznie z każdym kliknięciem; wiedząc z góry, że bezpieczeństwo zapewniane na portalach jest bezpieczne.

Internet jest ulubioną przestrzenią oszustów zwanych hakerami, którzy kradną tożsamość użytkowników, dokonując phishingu. Najlepszą sprawiedliwością przeciwko tym atakom jest przebiegłość użytkownika, z tego powodu podzielimy się dla Ciebie prostymi sposobami na rozpoznawać i zapobiegać kradzieży tożsamości w Internecie.

Co to jest phishing i jak ingeruje w bezpieczeństwo cyfrowe?

Jest to rodzaj ataku komputerowego, który odbywa się poprzez dostęp do danych innej osoby, konfiskując je do celów przestępczych, poprzez luki w samym urządzeniu. Termin ten jest używany głównie w przypadku oszustw przeprowadzanych za pośrednictwem wiadomości e-mail, które wymagają podania danych osobowych lub zapraszają do wprowadzenia linków przekierowujących do „wiarygodnych witryn”.

Całkowicie anonimowi złodzieje dopuszczają się oszustw i podszywania się uruchamianie Mallware na Twoich urządzeniach; to, instalując programy takie jak przechwytywanie zapisu lub keyloggery. Programy te kopiują wszystkie dane wprowadzane z klawiatury, takie jak hasła, konta bankowe, numer TDC i tak dalej.

Co możemy zrobić, aby uniknąć kradzieży tożsamości w Internecie?

Zaufanie i symulacja są kluczem do phishingu, cyberzłodzieje nie posiadają broni: Wykorzystują wiarygodność stron internetowych. Chociaż te działania są obecnie uważane za przestępstwa, zawsze możesz zrobić coś jako użytkownicy, aby uniknąć niefortunnych zdarzeń; zaczynając od posiadania odpowiedniego programu antywirusowego, który zapobiega wykorzystaniu luk w zabezpieczeniach komputera.

Znajdź fałszywe sygnały

  • Ostrzeżenie o oszustwie! Nie jest powszechne, że oficjalne strony banków lub firm żądają danych, takich jak hasła lub dane osobowe, za pośrednictwem łączy lub wiadomości e-mail. Z drugiej strony, chociaż mogą powiadomić Cię o nietypowej czynności, nie będą w ten sposób pozwać informacje, które zostały już zarejestrowane na oficjalnej stronie internetowej.
  • Nie oceniaj witryny po jej fasadzie, jeśli link przekierowuje Cię do witryny, która wygląda na wiarygodną, ​​pamiętaj, że fałszywe strony nie zawierają znaków z ich intencjami. W tych są używane symbole takie jak logo firmy, hasło i kolory, odtwarzające wizerunek i podobieństwo osób godnych zaufania.
  • Drobny druk to idealna kryjówka dla oszukańczych stron, zmiany są tak subtelne, że niezauważalne gołym okiem. Specjalny charakter, taki jak „*” lub „0” zamiast „O” w adresie WWW wystarczy włączyć alarmy.
  • Jeśli wydaje się zbyt dobry, lepiej zastanów się dwa razy, ponieważ starają się wczuć w historie, wiadomości z przyciągającymi wzrok nagłówkami, takimi jak „Zarób 2000 euro za kliknięcie!” Uważaj też na wskazówki, które Cię pytają przekaż link w zamian za zysk: Kiedy tak się stanie, czas na kliknięcie, ale natychmiast na czerwony X.

sztuczki zapobiegające kradzieży tożsamości w Internecie

Sprawdź adresy i unikaj linków

  • Nie klikaj nieznanych linków; zwłaszcza jeśli poproszą Cię o informacje na temat windykacji, płatności, adresu lub życia rodzinnego. Jeśli są zainfekowane wirusy na Facebooku lub innej sieci społecznościowej, możemy wybrać sposoby ich usunięcia lub całkowitego usunięcia.
  • Trzymaj się bezpiecznych miejsc: w polu adresowym znajdującym się u góry ekranu znajdziesz ikonę kłódki z informacją o stronie; ostatni wskazuje, czy połączenie jest bezpieczne.
  • Ogólnie rzecz biorąc, oficjalne strony zawierają w tym polu „http”, co oznacza protokół bezpieczeństwa użytkownika; działając jako blokada przed przechwytywaniem informacji przez nią dostarczanych do witryny.
  • W przypadku, gdy otrzymany dokument jest dokumentem, skorzystaj z narzędzi takich jak Dysk Google; Możliwe jest otwieranie dokumentów za pośrednictwem Dysku Google, dzięki czemu unikniesz pobierania ich bezpośrednio na dowolne urządzenie.
  • Aktualizuj sprzęt to także sposób na ochronę bezpieczeństwa przechowywanych danych; dokonywanie częstych aktualizacji oprogramowania, a także dostrojony program antywirusowy, który ostrzega o niebezpieczeństwie, będzie kluczem do skutecznego cyberbezpieczeństwa.