Skip to content

Jak realistycznie zmienić kolor włosów za pomocą programu Photoshop (przykład)

13 de marzec de 2021

Dziś przedstawiamy krok po kroku, abyś mógł dowiedzieć się więcej o programie Photoshop i jego technikach edycji, dowiesz się jak realistycznie zmienić kolor włosów w Photoshopie bez szczegółów całkowicie profesjonalnie. Na początek możesz chcieć dowiedzieć się więcej Photoshop, czym jest, do czego służy i jakie są jego narzędzia, aby uzyskać lepsze wykończenie w swoich wydaniach.

W Photoshop Możemy zastosować różne techniki, aby uzyskać bardzo atrakcyjny i profesjonalny retusz obrazu.W dzisiejszej rzeczywistości retuszowane są obrazy, które widzimy w czasopismach i Internecie.

Jak dokonać wyboru włosów w Photoshopie?

 1. Pierwszą rzeczą jest zainstalowanie programu na komputerze, w tym celu musisz pobierz program Photoshop z oficjalnej strony internetowej.
 2. Otwieramy nasz program w wersji, którą aktualnie posiadasz zgodnie z Twoim komputerem.
 3. Wybieramy obraz, którego przy tej okazji użyjemy do retuszu i otworzymy go w programie.
 4. W Photoshopie działa z warstwami, które widzimy po naszej prawej stronie, ponieważ będziemy również modyfikować warstwy.
 5. Po naciśnięciu kliknięcia na bieżącej warstwie zdjęcia przeciągniemy w dół, aby otworzyć nową warstwę na przycisku „Nowa warstwa”.
 6. Tworzymy drugą warstwę podobną do oryginalnej, poprzednią zostawiamy na wypadek pomyłki i konieczności powrotu do oryginalnego obrazu.
 7. Za pomocą narzędzia „Szybki wybór” Pędzelkiem prześledzimy cały obszar włosów, który zamierzamy zmienić.
 8. Pójdziemy na górę naszego menu głównego, a tuż poniżej znajdziemy przycisk, który o nas wspomina «Wybierz i zastosuj maskę».
 9. Ustawiliśmy przezroczystość na 100% na pasku bocznym Właściwości w programie.
 10. Za pomocą narzędzia «Pędzel do doskonalenia krawędzi» a zaczniemy od końców włosów i krawędzi głowy, aby trochę rozmyć i zlikwidować ślady tła, które na niej zostały.
 11. Na koniec klikamy OK i będziemy mieć wybór gotowy do zmiany koloru.

Jak zmieniamy kolor włosów w Photoshopie?

 1. Kiedy mamy już wybór gotowy do rozpoczęcia, musimy stworzyć maskę z tego wyboru.
 2. Klikamy pod warstwami, w których znajduje się przycisk „Utwórz maskę” a maska ​​zostanie automatycznie utworzona na tej widocznej głównej warstwie.
 3. Możemy sprawić, że główna warstwa, którą ukryliśmy, będzie widoczna i tam zobaczymy, jak włosy modelki są nałożone na główny obraz.
 4. Pracujemy tylko na wybranych przez nas włosach, każda zmiana koloru odbywa się na włosach.
 5. Na warstwę zawierającą maskę do włosów nakładamy kolor lub zmieniamy, aby zmienić możemy przejść do klapki «Ustawienia» i tam kliknij „Tony i nasycenie”.
 6. W tym nowym menu możemy zmieniać wynikowe kombinacje kolorów dla naszych włosów, ważne jest, abyśmy zaznaczyli opcję, którą znajdziemy na krawędzi, gdzie autoryzujemy zmiany tylko w bieżącej warstwie roboczej.
 7. W ten sposób mogą zmieniać kolor włosów, a gdy już je mamy, możemy przystąpić do ich zapisywania.
 8. W prawym dolnym rogu nad menu „Archiwum” znajdujemy opcję „Zapisz jako…” klikniemy i zapiszemy nasz wyretuszowany obraz tam, gdzie go potrzebujemy.
 9. Możesz wyrównać jakość obrazu od najniższej do najwyższej jakości, co zawsze będzie zalecane.wybór włosów w Photoshopie

W ten sposób nauczyliśmy się dobierać i kolorować włosy naszej modelki, naprzemiennie kolorować, aby uzyskać pożądany. profesjonalna technika z nienagannym efektem, jeśli twoje zdjęcie było również trochę ciemne, możesz je edytować i uczyć jak rozjaśnić ciemne zdjęcie w Photoshopie a otrzymasz wspaniałe wykończenie fotografii.

Jeszcze jeden pomysł, aby Twoje zdjęcia były niesamowite, na wypadek gdybyś chciał wyeliminować tło Dokonaj doskonałego wyboru i wycięć w Photoshopie w łatwy i praktyczny sposób.

dołącz do naszego kanału telegram