Skip to content

Jak przywrócić wyblakłe, stare i rozmazane zdjęcie za pomocą programu Photoshop (przykład)

26 de luty de 2021

Przywracanie starego zdjęcia to praca, w której wydaje się, że tylko profesjonaliści są do tego przeszkoleni, a przynajmniej jest to przekonanie, które przeważyło z czasem.

Dziś rzeczywistość jest inna, bo inaczej niż kilka lat temu dysponujemy narzędziami, które mogą ułatwić ten proces pobrać zdjęcie.

Dlatego obecnie każdy, kto jest właścicielem podstawowa wiedza na temat edycji Możesz dokonywać tego typu modyfikacji.

Prawda jest taka, że ​​nie ma dokładnego sposobu na przywrócenie starego zdjęcia. No cóż, nie wszystkie mają te same wady, a aranżacje zależą od stylu redaktora.

Niemniej jednak, narzędzia takie jak Adobe Photoshop Mają kilka opcji, które pomogą Ci je odzyskać w prosty sposób.

Usunięcie zepsucia pomoże Ci przywrócić stare zdjęcie

Pierwszym krokiem do odzyskania stanu obrazu i uzyskania doskonałego rezultatu jest usuwanie śladów zepsucia że posiada.

Tego typu szczegóły można zaakcentować po zakończeniu procesu skanowania, dlatego tak ważne jest, aby ukryć je w jak najlepszy sposób, korzystając z takich opcji jak: klonuj, koloruj i definiuj linie.

Każdy użytkownik korzystający z programu Photoshop ma własne preferencje dotyczące edycji. Ale jeśli chodzi o przywracanie, istnieje pewna grupa, która pomoże ci uzyskać pożądany rezultat.

Bufor klonera

Jest to prawdopodobnie najdokładniejszy sposób pogorszenie stanu przebrania na podstawie treści, które ma wokół niego. Cóż, polega na skopiowaniu i wklejeniu zaznaczonego obszaru, aby wyglądał jak najbardziej jednolity.

Jego metoda użycia polega na naciśnięciu klawisza „Alt” na komputerze i jednoczesnym zaznaczeniu obszaru źródłowego do sklonowania.

Po zakończeniu tym samym pędzlem zastąpi uszkodzenie z treścią, która została wyodrębniona z obrazu, stosując niezbędne efekty, aby przejście nie wydawało się wymuszone, a na koniec można przywrócić stare zdjęcie.

Pędzel do korekcji punktowej

To bardzo powszechne narzędzie w świecie wydawniczym. Cóż, nawet niezbyt zaawansowane programy liczą na to, że znacząco poprawi obraz.

Jest to pędzel, który jednym kliknięciem pobierze informacje, które ma wokół siebie i wygeneruje plik kasowanie lub łatka podobna do twojego środowiska. Aby w ten sposób zmatowić lub sprawić, że wada zniknie.

Wzmocnij funkcje, aby zakończyć przywracanie starego zdjęcia

Charakterystyką nawiązujemy do faktury, koloru, kontrastu, jasności i wszystkich tych szczegółów, które ożywiają obraz. Który musi być udoskonalony lub zaakcentowany, aby osiągnąć doskonały rezultat.

Określ jasność

Niektóre zdjęcia mają przesadną ilość światła z powodu lampy błyskowej, którą należy wyeliminować ze zdjęcia; inne z kolei mają niski poziom jasności i uzyskują krycie, co jest wynikiem czasu.

zakończ przywracanie starego zdjęcia

W Photoshopie wystarczy po prostu otworzyć nową warstwę, która jest przeznaczona tylko dla zmodyfikuj wartości jasności i kontrastu kto jest właścicielem zdjęcia. Aby dodać lub odjąć, aż obraz ponownie ożyje.

Skupiać

Innym skutkiem starożytności jest utrata ostrości. Dzięki narzędziu „Smooth Focus” możesz nakreśl sylwetki każdego obiektu na obraziebez przesady.

Odzyskaj ton obrazu

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdjęcia w sepii, czarno-białe, czy kolorowe, dostosowanie odcienia obrazu jest opcją, która pozwoli potwierdzić tę cechę. Konieczne będzie tylko określenie stylu obrazu i odzyskać jego kolor lub jego czarno-białe odcienie lub sepia.

Po wykonaniu wszystkich czynności, które uznasz za niezbędne do przywrócenia starego zdjęcia, wystarczy je zapisać w optymalnej jakości i udostępnić klientowi, rodzinie lub społeczności, aby mogli cieszyć się tym, co Ty osiągnąłem.

dołącz do naszego kanału telegram