Skip to content

Jak przywrócić efekt przezroczystości Aero Glass? – Skuteczne rozwiązanie

5 de grudzień de 2021

Efekty przezroczystości dostępne dla systemu Windows już dawno zostały przerwane, ponieważ nie były już dostępne w systemie Windows. Ale ponieważ wszystko wraca, można użyć efekt przezroczystości programu Aero Glass i dostosuj swój pulpit. Te efekty dodają osobowości i sprawiają, że okna pulpitu są atrakcyjne.

Dlatego, ponieważ wiemy, że lubisz korzystać ze wszystkich programów komputerowych Windows, przedstawiamy ten artykuł, w którym możesz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz aktywować i przywrócić efekt przezroczystości Aero Glass. Ponadto otrzymasz informacje o tym, jak rozwiązać problemy związane z efektem przezroczystości w przypadku, gdy nie zostanie on prawidłowo aktywowany lub przywrócony. Jedyne, co pozostało do zrobienia, to zalecić, abyś nie rozstawał się z czytaniem.

W jaki sposób można aktywować i przywrócić efekt przezroczystości Aero Glass?

W dobie technologii wiele programów komputerowych aktualizuje swoje aplikacje, aby: zapewnić użytkownikom alternatywy do personalizacji pulpitu i sprawiają, że przyciąga wzrok. Aero Glass to właśnie narzędzie, które pozwala nadać atrakcyjny wygląd poprzez wstawienie efektu przezroczystości. Możesz łatwo skonfigurować pasek zadań Windows. Dlatego poniżej wyjaśnimy dwa sposoby aktywacji i przywrócenia efektu przezroczystości.

Bezpośrednio za pomocą skrótu „Ctrl + Shift”

W skrótach klawiaturowych Windows możesz szybko aktywować folie. Dla tego, klikasz Ctrl + Shift i cyfrę w skali od jednego do dziewięciu aby dostosować procent przezroczystości. Należy pamiętać, że procent przezroczystości zostanie pokazany w wybranym oknie.

Ale możesz zastosować do wszystkich okien, w opcji Automatycznie przycinaj parametry, a następnie przejdź do Zapisz zmiany. Jeśli masz Windows 10 możesz wstawiać folie na pasku narzędzi, ale za pomocą tego skrótu nie będziesz w stanie dostosować poziomu przezroczystości. Z drugiej strony możesz dostosować pasek zadań swojego systemu Windows.

Z ustawień systemu Windows

Po pobraniu i zapisaniu pliku programu Glass2k w systemie Windows nie musisz kliknij plik, a otworzy się okno i kliknij Ustawienia i kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce w tej sekcji. Wyświetlone zostanie wyskakujące okienko odpowiadające oknu przezroczystości. Stamtąd możesz zmienić procent przezroczystości. A jeśli chcesz usunąć przezroczystość, po prostu kliknij Brak efektu szkła, a zostanie ona usunięta.

Jak sprawdzić, czy efekt przezroczystości Aero Glass został aktywowany i odzyskany prawidłowo?

Po aktywowaniu i skonfigurowaniu całego efektu przezroczystości w wybranym oknie, musisz tylko sprawdzić, czy efekt przezroczystości Aero Glass został aktywowany i odzyskany poprawnie.

Uruchom ponownie komputer

Aby zaobserwować efekt przezroczystości zastosowanej do wybranego okna, musisz ponownie uruchomić komputer. W ten sposób wprowadzone zmiany zostaną zastosowane skutecznie, w tym przejrzystości. Po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz, że zastosowano przezroczystość Aero Glass.

uruchom ponownie komputer

Dlaczego efekt przezroczystości Aero Glass nie został prawidłowo aktywowany lub przywrócony?

Może się zdarzyć, że po aktywacji efektu przezroczystości Aero Glass nie jest on aktywowany poprawnie. Sprawdź, czy Twój zespół ma warunki pomocy technicznej, aby aktywować ten program. Jeśli tak, ale efekt nie został aktywowany, w takim przypadku powinieneś przejść do menu Start w pasku wyszukiwania wpisz Aero, w środku wybierz opcję Znajdź i rozwiąż problemy związane z przezroczystościami. Inną opcją jest skorzystanie z panelu sterowania, kliknij System i zabezpieczenia. Następnie wybierz Znajdź i rozwiąż problemy.

Teraz przejdź do Wygląd i personalizacja i wybierz opcję Pokaż efekty pulpitu Aero. W tym oknie kliknij Opcje zaawansowane i Dalej, system pokaże Ci rozwiązanie problemu. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, powinieneś Poznaj inne opcje. Wykonanie tych kroków rozwiąże problem. Z drugiej strony bardzo ważne jest, aby dostosować pasek zadań systemu Windows, na którym znajdują się wszystkie aplikacje i mieć je w widoku.