Skip to content

Jak przyspieszyć ładowanie programów Word i Excel w systemie Windows? (Przykład)

28 de luty de 2021

Word i Excel to dwie główne aplikacje oferowane przez Microsoft Office. Jeśli pracujesz z systemem Windows 10 i zauważysz, że uruchomienie trwa dłużej niż 10 sekund, możesz się zastanawiać Jak przyspieszyć ładowanie programów Word i Excel w systemie Windows? W tym artykule poznasz skuteczne rozwiązanie.

Jak przyspieszyć ładowanie programów Word i Excel w systemie Windows?

Otwarcie wszystkich aplikacji Microsoft Office trwa kilka sekund. Uważa się jednak, że rozpoczęcie jest powolny, gdy przekracza 10 sekund i może się tak zdarzyć, ponieważ załadowano niektóre dodatki, które zostały wcześniej zainstalowane w pakiecie biurowym.

Z drugiej strony, aplikacje innych firm również mogą generować ten problem.Z tego powodu zaleca się zapobieganie uruchamianiu programów podczas uruchamiania systemu Windows 10. Mimo to kontynuujmy ten przewodnik przeznaczony dla tych programów pakietu Office.

Następnie wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o przyczynach, które mogą Kierowco zwolnij ładowanie Worda i Excela w Windows 10, a także rozwiązanie tego problemu.

Co to jest Microsoft Word?

Microsoft Word to aplikacja będąca częścią pakietu biurowego Microsoft Office. To narzędzie działa jako edytor tekstu, który umożliwia użytkownikom pisanie dokumentów i przechowywanie ich w formacie .docx.

Co to jest Microsoft Excel?

Microsoft Excel to kolejna aplikacja z pakietu Microsoft Office. Ten program umożliwia tworzenie arkusza kalkulacyjnego do wstawiania danych numerycznych i alfanumerycznych, dodawania formuł, wykresów i raportów w celu zapisania jako skoroszytu w formacie .xlsx.

Dlaczego uruchamianie programów Word i Excel w systemie Windows 10 jest powolne?

Istnieje wiele powodów, dla których niektóre aplikacje, takie jak Word lub Excel Ładowanie z systemu Windows 10. Zajmuje trochę czasu. Oto niektóre przyczyny.

Przestarzały komputer

Jeśli Twój sprzęt jest przestarzały lub zawiera komponenty niskiego / średniego zakresu, które nie są w pełni dostosowane do wymagania dotyczące systemu operacyjnego, aplikacje takie jak Word lub Excel mogą otwierać się dłużej niż zwykle.

Niezależnie od tego, czy Twój komputer jest stary, czy nowoczesny, zawsze najlepiej jest znaleźć sposób na poprawę wydajności w systemie Windows 10, ponieważ istnieje wiele opcji, które możesz wziąć pod uwagę.

Zainstalowane wtyczki i wtyczki

Często pakiet biurowy Microsoft Office automatycznie ładuje zestaw dodatków i wtyczek, które mogą spowolnić proces ładowania programów Word i Excel.

Logo programu Excel

Metoda przyspieszenia uruchamiania programów Word i Excel w systemie Windows 10

Przede wszystkim musisz zidentyfikować przyczynę, która spowalnia ładowanie aplikacji Word i Excel. Gdy znasz przyczynę niepowodzenia, możesz wykonać następującą procedurę.

  • Krok 1: Aby wyłączyć dodatki instalowane domyślnie przez pakiet Office, należy przejść do aplikacji Microsoft Word i wybrać menu „Plik”. Tam znajdziesz sekcję „Opcje” (Wykonaj ten sam proces w programie Microsoft Excel)
  • Krok 2: Następnie zobaczysz okno, w którym musisz zlokalizować sekcję „Akcesoria”. W tym miejscu zobaczysz wszystkie dodatki, które zostały zainstalowane przez pakiet Microsoft Office. Iść do „Aktywne wtyczki aplikacji” i naciśnij przycisk „Go” (wykonaj tę samą procedurę w programie Microsoft Excel)
  • Krok 3: Aktywne dodatki, które są ładowane na początku aplikacji, pojawią się w nowym oknie. U dołu znajduje się opcja „wczytaj przy starcie”. W ten sposób będziesz mógł wyłączyć dodatki Microsoft Word i Excel. (Wykonaj ten sam proces w programie Microsoft Excel).

Wolny dysk twardy lub dysk SSD może również powodować opóźnienia w uruchamianiu, dlatego zalecamy nauczenie się, jak zoptymalizować wydajność wolnego dysku SSD w systemie Windows, aby wszystko uruchamiało się szybciej.

Funkcjonalność „Cortana” i jak ją prawidłowo wyłączyć

Windows 10 ma narzędzie o nazwie „Cortana”. Gdy ta funkcja jest aktywna, zwykle spowalnia uruchamianie programów Word i Excel nawet o 20 sekund.

Aby wyłączyć „Cortanę”, naciśnij przycisk Cortana w systemie Windows 10. Następnie wybierz drugą opcję, która pojawi się na pasku bocznym po lewej stronie. Wybierać „Oprawa” i przejdź do wyłączenia funkcji „Cortana”. Wyłączenie tej funkcji z pewnością sprawi, że system będzie bardziej stabilny, a programy pakietu Office będą się lepiej uruchamiać.

Jeśli nadal masz wątpliwości, jak wyłączyć tę opcję, możesz przeczytać poniższy przewodnik dotyczący dezaktywacji Cortany w systemie Windows 10, działający we wszystkich wersjach.