Skip to content

Jak przypiąć narzędzie „Kalendarz” w Microsoft Teams — Zaplanuj spotkania

23 de luty de 2022

Wraz z wykładniczym wzrostem, jaki odnotowała praca zdalna w ostatnich latach, stosowanie różnych platform cyfrowych, które pozwalają na płynne usystematyzowanie zadań, stało się niezbędne, a jedną z głównych są Microsoft Teams.

Narzędzie, które łączy różne opcje, w tym kalendarz dla organizuj wydarzenia i spotkania według datyw tym uczestników, którzy muszą się zaangażować, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej opcji, czytaj dalej.

Gdzie znajduje się kalendarz Microsoft Teams?

Microsoft Teams to znacznie więcej niż proste narzędzie do pracy, w rzeczywistości aplikacja, którą mu dajesz, zależy od Twojego uznania, chociaż nie można zaprzeczyć, że jej cechy są specjalnie zaprojektowane dla zespołów roboczych, więc porządek obrad jest ważnym punktem, aby nadążać za data dzień.

Chociaż to centrum znacznie upraszcza proces pracy, ze względu na łatwy dostęp do plików i form komunikacji, może być nieco uciążliwe, jeśli nie zdecydujesz się usunąć automatycznego uruchamiania aplikacji Teams. Jeśli chodzi o zarządzanie kalendarzem w ramach tego samego interfejsu Znajdziesz opcję, która pozwoli Ci efektywniej zarządzać zespołem.

W udostępnionym kalendarzu w kanale można planować spotkania dla członków tego kanału bez konieczności angażowania reszty zespołu. Praktycznym przykładem może być zorganizowanie spotkania z działem sprzedaży bez zaproszenia działu zarządzania ludźmi.

Dlaczego nie wyświetla się na moim urządzeniu?

Gdy zdecydujesz się pobrać Microsoft Teams i zaczniesz odkrywać jego opcje, możesz nie widzieć opcji kalendarza udostępnionego, ponieważ: po raz pierwszy powinieneś zawsze dodawać go do kanału. Dlatego za każdym razem, gdy zaplanujesz wydarzenie z wymaganymi członkami, post zostanie zaktualizowany ze szczegółami, aby powiadomić osoby zaangażowane.

szukam kalendarza Microsoft Teams

Co musisz zrobić, aby to pokazać?

Upewnij się, że aktualizujesz Microsoft Teams i aktualizujesz członków każdego kanału, aby Twoja trasa w interfejsie była jak najbardziej optymalna. Następnie możesz rozpocząć proces konfigurowanie wspólnego kalendarzaaby wyświetlić go w głównym panelu zespołu:

  • Najpierw musisz uruchomić Microsoft Tems i otworzyć zakładkę „Zespoły”, którą znajdziesz w lewym panelu ekranu.
  • Następną rzeczą jest kliknięcie jednej z drużyn, aby od razu wybrać kanał.
  • Na środkowym ekranie zobaczysz kilka zakładek, a na końcu symbol „+”, który odpowiada „Dodaj kartę”, klikniesz na niego.
  • Zostanie wyświetlone nowe okno z różnymi aplikacjami, jeśli masz trudności ze znalezieniem „Kalendarza kanałów”, po prostu zacznij wpisywać jego nazwę w polu wyszukiwania, a natychmiast zobaczysz wynik.
  • Klikasz na niego, a otworzy się krótki opis programu, potwierdź przyciskiem „Dodaj”.
  • Następnie musisz przypisać nazwę tego kalendarza i kliknąć „Dodaj”. Będzie gotowy do użycia jako jeszcze jedna zakładka kanału roboczego.

Widok tego kalendarza jest dostępny według tygodnia, aby mieć na widoku cele krótkoterminowe, chociaż można go dostosować do dnia, dzięki czemu zobaczysz tylko te oczekujące na bieżącą datę, również według tygodnia roboczego, co oznacza od poniedziałku do piątku lub według tygodnia, gdzie zobaczysz cały tydzień.

Jak wygląda procedura planowania spotkania w aplikacji Teams?

trzymaj z dobra konfiguracja różnych aspektów profilu tego interfejsu ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli środowisko korporacyjne jest dość surowe, wygodnie jest użyć zdjęcia profilowego w Microsoft Teams, co jest zgodne z polityką firmy. W ten sam sposób i z taką samą powagą zadbaj o zaplanowanie niezbędnych spotkań.

Jeśli się uwzględni Outlook i Teams są platformami sprzymierzonymi, komunikują się ze sobą, aby połączyć oba kalendarze, to znaczy należy wziąć pod uwagę, że przy tworzeniu działań lub wydarzeń w kalendarzu jednego z nich wystarczy wyświetlić go w drugim. Aby rozpocząć planowanie spotkania w kanale Teams, najpierw musisz:

  • Otwórz kartę kalendarza kanału, kliknij dwukrotnie zamierzoną datę i godzinę spotkania lub wydarzenia. Pamiętaj, że jeśli długo klikniesz blok czasu, możesz łatwiej określić czas trwania.
  • Wypełnij pola, ze szczególnym naciskiem na dodanie „Wymaganych Uczestników”, ponieważ jak tylko wpiszesz nazwiska uczestników zobaczysz kontakt poniżej, więc możesz na niego kliknąć. Możesz również przyspieszyć ten proces, wstępnie tworząc „grupę Outlooka”
  • Aby zakończyć, kliknij „Wyślij”.

Pamiętaj, że te wydarzenia są prywatne i będą oglądane tylko przez członków kanału. Kolejną bardzo cenną cechą platformy jest przyznawany przez nią zasięg aktywnych uczestników, który obecnie wynosi tysiąc osób, podczas gdy jako obserwatorów wynosi dziesięć tysięcy.

przypinanie kalendarza do startu drużyn

Co musisz zrobić, aby przypiąć swój kalendarz do startu Twojego zespołu?

Gdy przyzwyczaisz się do Microsoft Teams, będzie on coraz bardziej przydatny w codziennych zadaniach, zwłaszcza jeśli w pełni wykorzystasz zalety kalendarzy współdzielonych. Odkryjesz, że nie musisz przechodzić do zakładki kalendarza, aby utworzyć wydarzenie, ale za pomocą przycisku spotkania możesz planować spotkania.

Mając wszystkie te informacje, jeśli masz do czynienia z darmową wersją Tems, na pewno chcesz dodać bezpośredni dostęp w Twoim domu do kalendarzamożesz to osiągnąć tylko klikając ikonę z trzema kropkami w lewym menu, wybierz „”Kalendarz”, a gdy pojawi się w panelu, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kotwica”.

dołącz do naszego kanału telegram