Skip to content

Jak wyszukiwać różne pliki z zespołów? – Wydajne wyszukiwanie

16 de luty de 2022

Aplikacja Microsoft Teams oprócz możliwości prowadzenia spotkań wideo ma inne funkcje, z których można korzystać, jeśli masz konto w usłudze. Zdecydowana większość pozostałych funkcje oferowane przez Microsoft Teams są one powiązane z funkcjami innych rzeczy opracowanych przez firmę Microsoft.

Tym razem porozmawiamy o plikach wysyłanych przez Microsoft Teams, ale wspomnimy tylko coś związanego z wysyłaniem plików. Wkrótce pokażemy ci jak pliki są zlokalizowane w Microsoft Teamsjak wyszukiwać tego rodzaju pliki, jak odzyskać utracone pliki i nie tylko.

Jak łatwo zlokalizować swoje pliki w Teams?

Pliki, które wysyłasz za pośrednictwem Microsoft Teams lub te, które otrzymujesz, zawsze znajdują się w co najmniej 2 określonych miejscach. Jeśli chcesz szybko zlokalizuj najnowsze pliki które zostały wysłane do Ciebie, powinieneś sprawdzić ostatnie dokumenty lub przeszukać pliki w chmurze.

ostatnie dokumenty

Ostatnie dokumenty to sekcja, w której Microsoft Teams umieszcza wszystkie pliki, które zostały do ​​Ciebie wysłane Ostatnio. Zwróć uwagę na to, jak ta sekcja jest dostępna w Microsoft Teams:

 1. włącz swoje urządzenie
 2. Zaloguj się do swojego konta Microsoft Teams
 3. Wpisz tam, gdzie jest napisane „Plik”
 4. Następnie wybierz opcję „Pomoc”
 5. Następnie wybierz „Opcje”
 6. Na koniec naciśnij w miejscu, w którym jest napisane „Zaawansowane” i wybierz „Pokaż liczbę najnowszych dokumentów”

W ten sposób Twoje ostatnie pliki znajdują się w Microsoft Teams w sekcji „Ostatnie dokumenty”. Jeśli nie wiesz, firma Microsoft wydała aktualizacja programu Teams który jest używany w komputerach. Jeśli chcesz aktualizować program, najlepiej dowiedzieć się, jak jest aktualizowany.

Teraz czasami plików, których szukasz, nie można znaleźć, wykonując powyższy proces. Kiedy tak się stanie, będziesz musiał przejść do szukaj go bezpośrednio na czacie w którym został wysłany do Ciebie. Należy zauważyć, że po znalezieniu pliku, którego szukasz, możesz go usunąć, aby zwolnić miejsce.

pliki w chmurze

Inne miejsce, w którym możesz? znajdź swoje pliki Teams jest dostęp do „Plików w chmurze”. Aby wejść do tego miejsca, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Włącz urządzenie.
 2. Zaloguj się do aplikacji Teams.
 3. Zaloguj sie.
 4. W początkowej zakładce otwórz kanał, a raczej „Czat”.
 5. Aby zakończyć, naciśnij miejsce, w którym jest napisane „Pliki”, a zobaczysz wszystkie pliki, które wysłała Ci ta osoba.

Ważne jest, abyś wiedział, że jeśli nie masz aplikacji lub programu Teams, również będziesz możesz przeszukiwać pliki, które zostały do ​​Ciebie wysłane dostęp do Twojego konta z witryny internetowej Teams. Ze strony Teams możesz przejąć pełną kontrolę nad kontem, ponieważ pozwala na wiele rzeczy.

Jak znaleźć wszystkie swoje pliki na platformie Teams?

widziałeś wcześniej jak znaleźć pliki w Teams, ale te procesy były w większości zorientowane na komputery. Teraz wyjaśnimy, jak uzyskać pliki w Teams z urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Z iOS

telefon komórkowy z ios

W przypadku telefonów komórkowych iPhone najłatwiejszym sposobem na uzyskanie każdego z plików, które zostały do ​​Ciebie wysłane z aplikacji Teams, jest dostęp do konta OneDrive. Zobacz, co dokładnie musisz zrobić:

 1. Uruchom swój telefon komórkowy iPhone
 2. Wejdź do aplikacji OneDrive lub w witrynie OneDrive
 3. Następnie przejdź bezpośrednio do „Więcej bibliotek”
 4. Tam wybierasz bibliotekę, w której zapisywane są pliki Teams i voila, to by było na tyle

Należy pamiętać, że czasami miejsce, w którym wyświetlane są wszystkie biblioteki, nie zawiera tej związanej z Teams. Kiedy tak się stanie, wystarczy nacisnąć opcję „Więcej bibliotek” i zobaczysz pełną listę z tego samego.

z Androidem

W przypadku urządzeń z systemem Android pozostaje powtórz ten sam proces wyjaśniono powyżej, co dotyczy iPhone’a. Wcześniejszy proces nadal działa na Androida, ponieważ OneDrive dla telefonów komórkowych nie ma między nimi różnic, niezależnie od tego, czy telefon ma Androida, czy iOS.

logo androida

Co zrobić, aby odzyskać utracone pliki w aplikacji Teams?

Znajdując pliki w Teams jeśli jesteś zainteresowany ich odzyskaniem, musiałbyś użyć co najmniej jednego kanału lub OneDrive.

kanału

Kanały są jak, że tak powiem, rozmowy w Teams. Aby pobrać pliki z tego miejsca, wystarczy wejść na kanał, w którym plik się znajduje. Następnie naciśnij opcję „Pliki”, wybierz plik, który chcesz pobrać i naciśnij w miejscu, w którym jest napisane „Pobierz”.

z OneDrive

Z OneDrive wszystko, co musisz zrobić, to wejdź do biblioteki gdzie zapisane są pliki aplikacji Teams, zlokalizuj konkretny plik, wybierz go i przejdź do jego pobrania.

dołącz do naszego kanału telegram