Skip to content

Jak przeprowadzić prezentację PowerPoint w cyklu ciągłym? (Przykład)

31 de styczeń de 2021

Korzystanie z prezentacji PowerPoint w ciągłym cyklu stało się popularne z biegiem lat, prosta strategia reklamowa. Ten proces jest naprawdę łatwy i można go wykonać bez dużej wiedzy – wyjaśniamy najłatwiej to zrobić poniżej.

Jak stworzyć prezentację PowerPoint w cyklu ciągłym?

Tworzenie slajdu w programie PowerPoint może być nieco uciążliwe, jeśli nie zostanie wykonane na czas, dlatego zalecamy zrobienie tego wcześnie. Aby zapętlić, potrzebujesz wstępnie uformowanego slajdu.

Aby rozpocząć, przejdź do „PowerPoint” najlepiej z prezentacją, do której chcesz zastosować pętlę, aby było to łatwiejsze. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest umieszczenie przejść na slajdach, Szybko wyjaśnimy, jak to zrobić.

Przejdź do zakładki „Przejścia” i przejdź do pierwszego slajdu prezentacji, wybierz rodzaj przejścia i ustaw czas slajdu. Gdy to zrobisz, musisz kliknąć przycisk „Zastosuj do wszystkich”, w ten sposób wszystkie slajdy będą miały czas i przejście.

Jeśli nie chcesz, aby wszystkie z nich miały przejścia, możesz po prostu dostosować czas, który jest niezbędny dla pętli. Bez upływu czasu na slajdy cykl nie będzie działał poprawnie, pozostanie na jednym slajdzie.

Po wykonaniu tej czynności pozostaje tylko ustalić pętlę, w tym celu przejdź do zakładki „Pokaz slajdów”, Kliknij „Ustawiać”. Teraz wybierz „Ustawienia pokazu slajdów„Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlone pole tekstowe, aktywuj”Powtarzaj cykl do momentu naciśnięcia „Wyjście” „.

Po włączeniu tej opcji, po uruchomieniu prezentacja będzie powtarzana do momentu, aż zdecydujesz się ją usunąć, naciskając klawisz. „Wyjście.” Pozostaje tylko zapisać konfigurację i voila, przetestować cykl, aby potwierdzić, że zadziałał.

Dlaczego prezentacja PowerPoint jest konieczna w ciągłym cyklu?

Najłatwiej wyjaśnić użyteczność tego typu prezentacji w używać w prezentacjach dla restauracji lub dużych prezentacji. Należy pamiętać, że zazwyczaj nie są to prezentacje na żywo, więc niektórzy dodają animacje w tekstach lub że tekst pojawia się i znika, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym dla ludzi.

Podobnie prezentacje te znajdują szerokie zastosowanie także w restauracjach, gdzie prezentacja menu czy dostępnych dań jest łatwiejsza. Zapętlona prezentacja oznacza, że ​​nie jest konieczne jej odnawianie za każdym razem, gdy się kończy, co pozwala uniknąć wielu niedogodności dla klienta.

Z drugiej strony wiele osób często korzysta z tego typu prezentacji pokaż elementy swoich projektów na wystawach. Dlatego są one powtarzane podczas wystawy projektu, będąc czymś bardzo użytecznym dla słuchaczy, aby zrozumieć, co jest wyjaśnione.

Pamiętaj, że zapętlanie jest bardzo celowe, więc prowadzenie prezentacji PowerPoint w ciągłej pętli jest osobiste. Musisz także pamiętać, że wszystko może być bardzo odpowiednie do sytuacji, przyjęcie, obiad, wyjątkowa chwila, dla wielu rzeczy.

Kilka wskazówek dotyczących ciągłej prezentacji w programie PowerPoint

Aby ulepszyć swoją prezentację, musisz pamiętać, że musisz zadbać o każdy z elementów. Czasy przejścia są niezbędne, aby prezentacja została wykonana poprawnie.

punkt zasilania ciągłego cyklu

Należy zadbać o to, aby każdy slajd miał wystarczająco dużo czasu na dokonanie przejścia i pokazanie animacji elementów, które go tworzą. W ten sposób unikniesz przejechania elementów i tego, że ci, którzy oglądają prezentację, nie czytają ich dobrze.

Na koniec weź pod uwagę, że cykl będzie się powtarzał, dlatego unikaj wielokrotnego umieszczania tego samego obrazu lub ten sam tekst. W ten sposób elementy każdego ze slajdów nie zmylą tych, którzy je widzą, ułatwiając ich śledzenie. Możesz również usunąć audio lub dźwięki z prezentacji, jeśli wymaga tego sytuacja, lub jeśli masz dźwięk, ukryj ikonę dźwięku, aby prezentacja miała lepszą estetykę.