Skip to content

Jak przełączyć się z jednego konta na inne w mojej przeglądarce Google? – Zarządzaj profilami

16 de luty de 2022

Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach jest to niemal wymóg obsługi różne konta użytkowników w Google, najważniejsza wyszukiwarka na świecie. Ale nie wynika to wyłącznie lub dokładnie z jego funkcji jako wyszukiwarki.

google jest właścicielem wiele platform partnerskich które za pośrednictwem użytkownika zapewniają różne korzyści, od e-maili po wyniki i reklamy zgodnie z Twoimi potrzebami. Dlatego, jeśli zarządzasz kilkoma kontami Google, warto nauczyć się, jak prawidłowo nimi zarządzać.

Jak zmienić domyślne konto Google?

Jeśli z powodów akademickich, zawodowych, osobistych lub innych było to konieczne różne adresy e-mail, na pewno wiesz już, jak utworzyć konto Google. Jednak może to być mylące, określając konto, nad którym pracujesz, a nawet po jego zidentyfikowaniu, jak przełączyć się na inne?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że Google każdego dnia bardziej optymalizuje swoje narzędzia, aby poprawić wrażenia użytkownika, w tym sensie zaaranżowali sekcja zarządzania kontemgdzie możesz dokonać różnych ustawień, aby zoptymalizować przeglądanie w tej przeglądarce i na wszystkich powiązanych urządzeniach.

Znaczenie utrzymywania synchronizacji konta z użytkownikiem jest również podane przez kontrola i preferencje bezpieczeństwa które są do tego przystosowane. Jest to szczególnie istotne, gdy użytkownicy w różnym wieku lub w różnych kategoriach są podłączeni do tego samego urządzenia, ponieważ w ten sposób stosowane są filtry zdefiniowane dla każdego przypadku.

na komputer

Jeśli chcesz zmienić użytkowników w Google, zamierzasz to zrobić konto, które nie jest powiązane z komputerem w pytaniu i masz awarie podczas próby wejścia, powinieneś spróbować odzyskać hasło do konta Google. Niezbędna jest możliwość zalogowania się do każdego konta, aby móc zarządzać nimi z przeglądarki Google.

Teraz, gdy zmienisz domyślne ustawienia użytkownika w Google, dzieje się tak za każdym razem, gdy otwierasz przeglądarkę chromeDomyślnie sesja wspomnianego konta Google będzie otwarta, dzięki czemu ustawienia, historia, dane i inne będą w nim przechowywane.

zmień domyślne konto google w przeglądarce chrome

Sposób, w jaki można dokonać zmiany domyślnego konta, aby Google z systemu Windows, Mac lub Linuxjest to w zasadzie zamknięcie wszystkich otwartych sesji, aby wejść jako pierwsza, ta, którą chcesz zrobić główną:

  • Początkowo otwiera nowe okno przeglądarki Chrome.
  • Teraz otwórz swoje konto ze strony głównej Google, kliknij obraz znajdujący się w prawym górnym rogu, odpowiadający użytkownikowi.
  • W ostatniej opcji naciśnij przycisk „Wyloguj się ze wszystkich kont”.
  • Teraz zamknij przeglądarkę, otwórz ją ponownie i zaloguj się za pomocą adresu e-mail i hasła powiązanego z użytkownikiem, którego chcesz ustawić jako domyślnego.
  • Będzie to nowe główne konto Google, teraz jeśli chcesz dołączyć więcej użytkowników, możesz to zrobić ponownie, klikając obraz awatara, wybierając „Dodaj kolejne konto”.

Z telefonu komórkowego

Telefony komórkowe są zasobem technologicznym, który najbardziej połączyliśmy z naszym codziennym życiem, za ich pomocą wykonujemy niekończące się czynności. Właśnie z tego powodu konieczne jest nauczenie się skonfiguruj, który użytkownik jest głównym na kontach Google, ponieważ zarządzają nim różne aplikacje.

Jeśli Twój telefon domyślnie nie zawiera przeglądarki Google, przejdź i pobierz Google Chrome, abyś mógł na nim uzyskać dostęp do wszystkich ustawień i synchronizacji swojego konta. Teraz dla zmienić, który jest domyślnym użytkownikiem, z urządzenia mobilnego, musisz wykonać te proste kroki:

  • Uzyskaj dostęp do ustawień urządzenia.
  • Następnie kliknij „Konta i synchronizacja”.
  • Teraz wybierz „Google”, będziesz mógł zobaczyć wszystkie konta powiązane z zespołem.
  • Wybierz jeden po drugim konta, które nie będą głównym, naciśnij przycisk, który pojawi się na dole „Więcej” i wybierz „Usuń konto”.
  • Ostatecznie zachowasz aktywną sesję tylko z wybranym kontem i stanie się ona domyślna, stamtąd możesz wprowadzić inne drugorzędne.

Gdzie zobaczyć konto, które jest aktualnie używane w Google?

Po zsynchronizowaniu 2 lub więcej kont Dysku Google lub innych kont aplikacji Google zauważysz synchronizację na wszystkich powiązanych platformach. chcieć jest powszechną troską upewnij się, że konto jest uruchomione o czym mamy na myśli i naprawdę bardzo łatwo jest to sprawdzić.

Jeśli wejdziesz na nową stronę Google Chrome z telefonu komórkowego lub komputera, w prawym górnym rogu znajdziesz mały awatar lub zdjęcie, odpowiadające aktywnemu użytkownikowi, jeśli go klikniesz, zobaczysz nazwę i inne opcje, w tym przeglądanie za pomocą innego konta.

Możliwe jest, że Google Chrome będzie pytał przy każdym uruchomieniu, z którym użytkownikiem chcesz kontynuować, ta opcja jest bardzo przydatna, jeśli na co dzień urządzenie jest używane przez różne osobyktóre wymagają danych przechowywanych na każdym koncie, w tym haseł, zakładek, historii itp.

wybieranie konta google przed rozpoczęciem przeglądania

Aby to osiągnąć, wystarczy z komputera zalogować się do różnych profili Google, które chcesz uwzględnić w opcjach, a następnie kliknąć awatar domyślnego konta, w sekcji „Inne profile”Wybierz symbol koła zębatego odpowiadający zarządzaniu użytkownikami.

Otworzy się nowe okno do wyboru profilu przeglądania, zobaczysz różne awatary i nazwy, które odpowiadają Tobie Zaznacz opcję „Pokaż przy starcie”.dzięki temu za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do Chrome, będziesz musiał wybrać użytkownika, z którym chcesz to zrobić.

dołącz do naszego kanału telegram