Skip to content

Jak przełączyć się na Siri przez Asystenta Google na iPhonie (przykład)

5 de luty de 2021

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak przełączyć się na Siri przez Asystenta Google na iPhonie. Po ostatniej aktualizacji, która pochodzi z Google do iOS 12. Chcielibyśmy Ci o tym opowiedzieć Asystent Google. Jest to skrót, który pozwala dotrzeć do polecenia głosowego i używać go w taki sam sposób, jak w systemie Android.

W momencie użycia możesz powiedzieć „OK Google”, „Hej Siri” lub cokolwiek wolisz. Pamiętaj, że nie możesz zacząć wydawać poleceń z asystentem Google, tak jak w przypadku Androida, ale musisz użyć skrótu, aby uruchomić kreatora w domu.

Więc pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest skonfiguruj swojego iPhone’a, więc dzięki Siri, Asystent Google lub Asystent Google.

Jak przełączyć się na Siri dla Asystenta Google na iPhonie

Przed rozpoczęciem musisz zainstalować na swoim iPhonie lub iPadzie plik Ostatnia wersja z Asystenta Google. Jeśli go nie masz, możesz go pobrać ze sklepu Apple Store na iPhone’a lub iPada, jak każdą inną aplikację.

Po zainstalowaniu musisz zaakceptować warunki. Mając to wszystko już zainstalowane i gotowe do użycia, przystąpimy do konfiguracji Siri, aby utworzył skrót do uruchom Asystenta Google.

Jak ustawić Asystenta Google jako skrót Siri w kilku krokach

Cóż, teraz, gdy masz zainstalowaną najnowszą wersję na swoim urządzeniu, musisz wprowadzić ustawienia. Po wejściu w ustawienia wybierz „Siri and Search”. Jak powiedzieliśmy na początku, zamierzamy skonfigurować skrót z Siri, aby móc rozpocząć od poleceń głosowych w Asystencie Google.

W nowym oknie „Siri i wyszukiwanie”, zobaczysz wszystkie aplikacje, które mogą współpracować z kreatorem iOS. Musisz tylko wyszukać i wybrać aplikację Asystent.

W ten sposób zamierzamy uzyskać dostęp do jego ustawień w Siri. Po uzyskaniu dostępu do jego konfiguracji musimy aktywować „Siri i sugestie” oraz „Zezwól na ekranie blokady”.

Wreszcie w tym oknie są skróty. Po jego wybraniu przeniesie nas do nowego ekranu, na którym możesz zobaczyć, że masz sugestie dotyczące tworzenia skrótów z akcją „Hej Google”.

Zanim będziesz mógł go aktywować, musisz dostosować i skonfigurować polecenie głosowe. Na ekranie pojawi się. Czerwony przycisk dzięki czemu możesz nagrać swój głos z wybranymi słowami.

Możesz użyć słów, które wolisz lub które są dla Ciebie wygodniejsze i bardziej praktyczne. Jeśli chcesz, aby był podobny do Androida, możesz powiedzieć, że go aktywujesz, to „Ok Google”.

Dzięki temu Twój skrót do Asystenta Google będzie gotowy i skonfigurowany, abyś mógł cieszyć się wygodniejszym korzystaniem z niego.

aktywuj asystenta Google

Pamiętaj, że od teraz będziesz mógł wydawać rozkazy Asystent Google firmy Siri. Innymi słowy, aby użyć Komendy głosowe, musisz wydać polecenie Siri: „Hej Siri, otwórz Asystenta ” lub „Hej Siri, ok Google” lub słowa użyte w konfiguracji.

W ten sposób Siri uruchomi Asystenta Google, abyś mógł z nim współpracować. Innym sposobem uzyskania dostępu do Asystenta Google na iPhonie jest użycie przycisków po bokach, aby aktywować Siri.

Tam możesz bezpośrednio powiedzieć Asystentowi Apple „Ok Google”, aby uruchomić Asystenta Google.

Jak widać, bardzo łatwo i szybko skonfigurować iPhone’a do utworzenia tego nowego skrótu. Używanie poleceń głosowych do obsługi urządzenia jest bardzo praktycznym i wygodnym narzędziem.

dołącz do naszego kanału telegram