Skip to content

Jak przekonwertować wideo z jednego formatu na inny bez aplikacji w systemie Windows 7?

16 de grudzień de 2021

Pliki multimedialne odpowiadają formatowi, który umożliwia jego identyfikację i wykonanie poprawnie przez programy, które odtwarzają i odczytują te pliki. Istnieje możliwość zmiany formatu tych plików, tak aby można je było dostosować do innych programów.

Co zrobić, aby poznać format, w jakim znajduje się wideo w systemie Windows 7?

Łatwo jest poznać typ formatu wideo z systemu Windows 7; musisz uzyskać dostęp do swoich plików i otworzyć folder zawierający dane wideo, wybrać wideo i kliknąć je prawym przyciskiem myszy; pozwoli to zobaczyć opcje pliku.

W wyświetlonych opcjach kliknij „Właściwości”; zobaczysz zakładkę, w której znajdują się informacje o filmie. W sekcji „ogólne” pojawia się typ lub format pliku, rozmiar filmu, data utworzenia, lokalizacja i inne szczegóły.

Możesz także zobaczyć format wideo, klikając go i zobaczyć mały podgląd, który jest na dole ekranu. Nawet format może być widoczny na końcu nazwy wideo; Jeśli format w nazwie nie jest widoczny, możesz przejść do folderu, w którym znajduje się wideo, i nacisnąć opcję znajdującą się w lewej górnej części „organizuj”.

Zobaczysz, że otwiera się lista opcji, musisz nacisnąć „opcje folderów i wyszukiwania”, a następnie przejść do sekcji „widok”, tutaj jest lista opcji dotyczących wyświetlania plików, musisz dezaktywować ’ukryj rozszerzenia typów plików dla znanych typów plików’. Gdy to zrobisz, zobaczysz, że na końcu nazw plików znajduje się ich format.

opcje wyświetlania

Jak zmienić format swoich filmów z eksploratora plików na swoim komputerze?

Gdy znasz format filmów lub możesz je łatwo przeglądać z nazwy każdego z nich; Możesz przejść do zmiany formatu z eksploratora plików Windows 7. Możesz uzyskać dostęp do eksploratora plików Windows za pomocą polecenia: naciśnij jednocześnie klawisz z symbolem Windows i klawisz z literą „E”.

Możesz także uzyskać dostęp do eksploratora plików, naciskając folder, który pojawia się na ekranie głównym komputera. Możesz nawet po prostu nacisnąć klawisz z symbolem Windows, aby wyświetlić dodatki i uzyskać dostęp do sekcji „dokumenty”, co jest właściwe pod twoją nazwą użytkownika.

Podczas uzyskiwania dostępu do „dokumentów” będziesz mógł zobaczyć główne foldery swoich plików na pasku po lewej stronie; możesz je wprowadzić, aby znajdź film, który chcesz zmienić format.

Po znalezieniu wideo, zaleca się wykonanie kopii zMożesz to zrobić, naciskając film prawym przyciskiem myszy i przeciągając go na bok; spowoduje to skopiowanie wideo do tego samego folderu i wyświetlenie rozróżnienia w nazwie w stosunku do oryginalnego pliku, tym rozróżnieniem jest słowo „kopiuj” na końcu nazwy wideo.

kopia wideo

Możesz zrobić wymuszona zmiana formatu; Jest to przydatne do poprawiania źle napisanych formatów w filmach lub dodawania formatów do tych filmów, które ich nie mają, aby móc je bez problemu odtworzyć.

Naciśnij prawy przycisk myszy na wideo i naciśnij opcję „zmień nazwę” na liście, która zostanie wyświetlona. Przesuń kursor tekstowy do formatu pliku i usuń go, teraz wpisz nowy format i naciśnij klawisz „enter”, aby zakończyć. Należy wspomnieć, że nowy format musi należeć do tej samej kategorii niż powyżej.

Jakie są najlepsze strony internetowe do zmiany formatu wideo z systemu Windows 7?

Jeśli nie wiesz, jak zmienić format z komputera lub potrzebujesz głębokiej zmiany formatu wideo; Móc przejdź do stron internetowych które dają narzędzia do łatwej zmiany formatu.

Apowersoft

Apowersoft to Rejestrator ekranu online, wejdź na stronę Apowersoft i naciśnij opcję „rozpocznij nagrywanie”, ustaw tryb nagrywania i zabierz go. Możesz zapisać wideo w swoich plikach lub w chmurze. Nagrane filmy można zapisywać w różnych formatach, wybierz ten, który chcesz.

ClipChamp

ClipChamp to narzędzie do edycji wideo online, tutaj możesz wstawić wideo w formatach AVI, MKV, MP4, WMV3, WebM, MP4, QuickTime i innych, domyślnie eksportowane w formacie MP4.

Jakie są kroki, aby przekonwertować wideo z systemu Windows 7 na inny format za pomocą telefonu komórkowego z Androidem?

Z telefonu komórkowego z Androidem możesz zmienić format wideo Windows 7; dość z mieć dany film w telefonie komórkowym znaleźć alternatywę dla zmiany formatu. Możesz skorzystać z aplikacji lub konwertera online, takiego jak:

  • Apowersoft.
  • Konwerter wideo na Androida.
  • Konwerter wideo.
  • Darmowy konwerter wideo.
  • Dowolny konwerter wideo.
  • Konwerter wideo.

formaty wideo

Te witryny i aplikacje oferują użytkownikowi możliwość zmiany formatów żądanych filmów; zmiana formatu może sprawić, że wideo będzie zgodne z odtwarzaniem, publikowaniem w Internecie lub po prostu chodzeniem po jakości i rozmiarze wideo. Każda alternatywa oferuje listę dostępnych formatów do wyeksportowania wideo i musisz wybierz taki, który odpowiada Twoim potrzebom.

dołącz do naszego kanału telegram