Skip to content

Jak przekonwertować wideo AVI na MP4 bez programów? – Łatwo i szybko (przykład)

17 de luty de 2021

Obecnie mamy wiele formatów do identyfikacji plików wideo. Jeśli masz wideo AVI, ale odtwarzacz go nie rozpoznaje, możesz zapytać, jak to zrobić konwertuj wideo AVI na MP4 bez programów? – Szybko i łatwo. W tym artykule znajdziesz dwie metody, które z pewnością będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Jak przekonwertować wideo AVI na MP4 bez programów? – Szybko i łatwo

W świecie multimediów istnieje wiele formatów do oglądania filmów. Jeśli te pliki są niezgodne z odtwarzaczem, występują konflikty, ponieważ rozszerzenie pliku, do którego chcemy uzyskać dostęp, nie jest rozpoznawane. Z tego powodu proces konwersja formatu pliku wideo.

Następnie poznasz dwa najpopularniejsze formaty do identyfikowania plików multimedialnych oraz dwie bardzo przydatne procedury konwersji tych formatów bez korzystania z żadnej aplikacji.

Co to jest format .AVI?

Format .AVI (Audio Video Interlave Plik) jest jednym z wielu istniejących formatów wideo, reprezentuje rozszerzenie pliku, które zawiera przemieszane audio i wideo. Ten format umożliwia kompresję treści multimedialnych wraz z zakodowanymi danymi audio.

Cechy formatu wideo AVI

Format wideo .AVI został opublikowany przez Microsoft w 1992 roku. Jest to standardowy format, według którego system operacyjny Windows identyfikuje filmy i pracuje z metodą kompresji, która łączy audio i wideo z jednego pliku.

Pliki w formacie .AVI zajmują dużo miejsca w pamięci. Mogą one jednak zachować dobrą jakość obrazu i dźwięku i mogą być używane na różnych platformach.

Rzeczywiście, jednym z głównych problemów formatu AVI jest to, że zwykle zajmuje więcej niż reszta, ale zawsze można przekonwertować MKV na AVI i odwrotnie bez utraty jakości, zalecana opcja, rozumiejąc, że MKV jest bardziej nowoczesny i funkcjonalny.

Co to jest format .MP4?

Format .MP4 nazywany również MPEG-4 Moving Picture Experts Group to rozszerzenie do przechowywania plików wideo, audio i napisów. Ten format umożliwia przesyłanie plików przez Internet i jest bardzo przydatny na różnych platformach, takich jak Windows i Mac OS.

Funkcje formatu wideo MP4

Format wideo MP4 powstał w 2004 r. I jest oparty na kodowaniu AAC dla dźwięku (część różnych istniejących formatów audio). MP4 jest zgodny jako kontener do przechowywania danych audio i wideo oraz kompresji ścieżek audiowizualnych.

Konwertuj filmy AVI na MP4 przez Internet bez programów

Najlepszym sposobem na konwersję plików bez programów jest Internet. Możesz uzyskać dostęp do niektórych stron internetowych, takich jak Convertio, Any Conv lub Convert-Video-Online, które pozwolą Ci łatwo i szybko przekonwertować dowolny film AVI na MP4 online.

Aby skorzystać z którejkolwiek z tych witryn internetowych, możesz przesłać plik wideo, naciśnij przycisk „Przemienić się” i poczekaj, aż proces konwersji zostanie zakończony. Po zakończeniu konwersji możesz pobrać plik MP4.

O czym należy pamiętać przed konwersją

Jeśli masz system operacyjny Windows 10, Następnie zwróć uwagę, jak szybko i łatwo przekonwertować dowolny plik AVI na MP4 bez żadnego programu.

Przede wszystkim musi być widoczne rozszerzenie pliku wideo AVI, który chcesz przekonwertować do formatu MP4. Aby to osiągnąć, przejdź do Panelu sterowania, klikając prawym przyciskiem myszy przycisk Start. Tam poszukaj pliku „Opcje Eksploratora plików” i wybierz kartę „Widok”.

Wyświetla rozszerzenie pliku i odtwarza zawartość

W zakładce „Widok” znajdziesz „Ustawienia zaawansowane”. W tej sekcji znajdziesz listę alternatyw, więc musisz zlokalizować i odznaczyć opcję „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”.

Z drugiej strony do odtwarzania treści można użyć dowolnego zdolnego odtwarzacza, ale zalecamy pobranie najnowszej wersji VLC, bezpłatnego i doskonale funkcjonalnego programu do tego i wielu typów plików.

Nagrywanie wideo

Utwórz kopię wideo AVI

Następnie szukamy pliku Wideo AVI, które chcemy przekonwertować na MP4, tworzymy jego kopię i klikamy prawym przyciskiem myszy na kopii, aby wybrać opcję „zmień nazwę”. W tym momencie możesz zmienić rozszerzenie pliku na .mp4.

System operacyjny wyświetli komunikat, aby potwierdzić zmianę rozszerzenia pliku. Naciskasz przycisk „Tak” a kopia filmu będzie miała rozszerzenie .MP4. Ważne jest, aby pamiętać, że dzięki kopii chronisz oryginalny plik wideo przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami, które mogą wyniknąć z nieprawidłowej konwersji.

dołącz do naszego kanału telegram