Skip to content

Jak przekonwertować plik, zdjęcie lub obraz z PNG na JPG online za darmo bez utraty jakości

25 de listopad de 2022

Zanim przejdziemy do tego samouczka, pokrótce wyjaśnimy różnicę między tymi plikami. Plik JPG jest standardowym formatem dla większości aparatów. Obsługuje różne poziomy kompresji obrazu, dość wiernie odtwarza kolory, a także dobrze radzi sobie z ciemnymi lub zacienionymi obrazami. Dlatego jego głównym zastosowaniem jest wyświetlanie obrazów fotograficznych.

Z drugiej strony pliki PNG to najnowszy format, który trafił do sieci.b. Występuje w dwóch wersjach: 8-bitowy PNG, który jest bardzo podobny do GIF, oraz 24-bitowy PNG z taką samą liczbą kolorów jak JPG. PNG kompresuje informacje bez utraty jakości i zawiera kanał alfa, aby dodać skalę przezroczystości. Są one używane głównie w przypadku logo, które wymagają przezroczystości i gradientów oraz obrazów wysokiej jakości, gdy rozmiar pliku nie stanowi problemu.

Jak już wam wyjaśnialiśmy, pliki graficzne PNG generalnie mają lepszą jakość obrazun niż jakikolwiek JPG. Problem wynika z faktu, że niektóre urządzenia i usługi internetowe nie są w pełni kompatybilne z tym formatem. Ponadto ten format obrazu waży znacznie więcej niż JPG.

Z tego powodu zdjęcia i obrazy przesyłane pocztą elektroniczną lub umieszczane na stronach internetowych potrzebują zostać skompresowany, aby skrócić czas wysyłania i pobierania, a także wykorzystanie przepustowości. Do tego celu powszechnie używane są pliki JPG.

Zaletą formatu JPG jest to, że jest powszechnie akceptowany i tyle utrzymuje dobrą jakość obrazu a także znacznie niską wagę, tym bardziej, jeśli porównamy go z plikiem PNG.

Jak przekonwertować wiele obrazów na JPG

Dlatego dzisiaj będziemy cię uczyć jak przekonwertować plik PNG na JPG w ciągu kilku sekund. Zobaczymy bardzo prosty samouczek, dzięki któremu nauczysz się, jak przekonwertować plik PNG na JPG w krótkim czasie i bez konieczności korzystania z skomplikowanych programów lub technik.

Aby przekonwertować plik PNG na JPG, skorzystamy ze strony internetowej, która jest dość interesująca i prosta we wszystkim. Nie stracisz więcej niż kilka sekund, aby mieć swój wizerunek PNG przekonwertowany na format JPG z którego będziesz mógł korzystać gdziekolwiek zechcesz, bez żadnych ograniczeń. Postępuj zgodnie z tym krótkim samouczkiem krok po kroku, nie pomijając żadnego z nich, a w krótkim czasie osiągniesz swój cel.

Konwertuj PNG na JPG

  • Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to wejść na tę stronę.
  • Na tej nowej stronie będziesz musiał kliknąć „Wybierz pliki”, który jest zielonym przyciskiem na środku strony.
  • Pojawi się wyskakujące okienko, w którym będziesz musiał wyszukać plik obrazu PNG, który chcesz przekonwertować na JPG.
  • Po wybraniu pliku musisz kliknąć „otwarty” prawy dolny.
  • Po tym musisz zejść na dół, gdzie jest napisane „Rozpocznij konwersję”.
  • Po zakończeniu ładowania obrazu przekierowuje Cię na inną stronę. Na tej nowej stronie będziesz musiał poczekać kilka sekund i tak się stanie otworzy wyskakujące okienko. Upewnij się, że nie masz zablokowanych wyskakujących okienek w przeglądarce.

kolorowe fuksja jpeg logo gif ciemnoniebieski png aqua zielony kość słoniowa tło

W tym nowym wyskakującym oknie, które się pojawi, będziesz musiał Wybierz, gdzie chcesz go zapisać. Idealną rzeczą, aby mieć go pod ręką, jest zrobienie tego na pulpicie lub w folderze, w którym można go łatwo zlokalizować.

Jak widać, konwersja obrazu z PNG do JPG jest dość prostym procesem, który nie zajmie więcej niż kilka sekund, a co najważniejsze, jest całkowicie darmowy. Możesz użyć tej witryny do konwertować pliki PNG tyle razy, ile chcesz, ponieważ nie jest to w żaden sposób ograniczone.

Wszelkie wątpliwości możesz zostawić poniżej w sekcji komentarzy.

dołącz do naszego kanału telegram