Skip to content

Jak przekonwertować obraz lub plik SVG do przezroczystego PNG online lub offline za darmo?

24 de styczeń de 2022

To, co zobaczymy dalej, to jak przekonwertować obraz SVG do PNG. Są to rozszerzenia plików graficznych szeroko stosowane w Internecie.

Chociaż nie tak popularny jak JPG czy GIF. Ale bez wątpienia, z wieloma osobami, które używają tego rodzaju formatu do pewne konkretne rzeczy.

I mówię konkretne rzeczy, bo w przeciwieństwie do plików PJG w Obrazy PNG i SVG Możesz umieścić przezroczyste tła. Idealny do tworzenia m.in. logo.

Problem pojawia się, gdy trzeba edytować te obrazy. Te, które są w formacie PNG, można edytować we wszystkim w każdy rodzaj programu. Podczas gdy SVG wymaga programu do edycji wektorów.

Co to jest format SVG i do czego może być używany?

Format SVG określa wysoce skalowalną grafikę wektorową. (Skalowalna Grafika wektorowa). Pliki SVG są zdefiniowane w XML i pozwalają na użycie form graficznych, bitmap lub tekstu. Jednocześnie mogą być statyczne lub dynamiczne.

Podobnie jak Adobe Flash, jego charakterystyka wektorowa pozwala na optymalne skalowanie obrazów dla obu stron powiększyć obraz, aby go zmniejszyć. Z drugiej strony, gdy skalujemy obraz bitmapowy ( PNG, JPG, BMP ) obraz jest zniekształcony i nie oferuje odpowiedniej jakości.

SVG stał się rekomendacją W3C w 2001 roku, ale implementacja jest powolna, ponieważ nie wszystkie przeglądarki Internet i aplikacje obsługują ten format.

Kiedy zaleca się używanie SVG?

Formaty wektorowe są kluczem do elementów, które mogą być wyświetlane w różnych rozmiarach ale z drugiej strony SVG nie jest przydatne na zdjęciach, ponieważ do renderowania trzeba by przekonwertować obraz na wektory.

W ramach tworzenia aplikacji wykorzystanie obrazy wektorowe Pozwala na uzyskanie interfejsu użytkownika bardziej niezależnego od platformy i ekranu, na którym będą uruchamiane aplikacje.

Zwykle w interfejsie zwyczajowo używa się obrazów wektorowych, więc ten format oferuje znaczące korzyści dla programistów.

Jakie są zalety plików PNG?

Posiada dwa tryby kompresji: standardowy i progresywny. Ten ostatni ułatwia rozpoznawanie obrazu w pierwszych chwilach pobierania z Internetu, ponieważ pokazuje jego linie rozłożone po całej dostępnej powierzchni. Jest to ciekawa opcja, gdy używane są bardzo duże obrazy lub używane są wolne połączenia.

Włączenie „metadanych” do pliku PNG teoretycznie umożliwia wyszukiwarkom indeksowanie tych plików graficznych w Zawiera funkcję opisu, a nie tylko z nazwy. Format PNG jest rozpoznawany i wyświetlany poprawnie w większości obecnych przeglądarek.

Jeśli chodzi o tworzenie i edycję obrazów PNG, możesz z łatwością korzystać z obu programów powszechnie używanych przez wszystkich, takich jak PowerPoint, do tworzenia formatów PNG lub korzystać z głównych istniejących edytorów obrazów, takich jak Adobe Photoshop, Corel Photopaint lub Paint Shop Pro.

Łatwo przekonwertuj obraz SVG na PNG

Uczynimy to bardzo prostym. Nie musisz niczego pobierać ani instalować na swoim komputerze. Do przekonwertować obraz SVG do PNG To, co zamierzamy zrobić, to wejść na stronę cloudconvert.com, po czym wystarczy nacisnąć w miejscu, w którym jest napisane „Wybierz pliki” i wybrać plik SVG, który chcesz przekonwertować.

Jeśli klikniesz przycisk klucza, będziesz mógł ustaw kilka opcji aby móc pozostawić obraz PNG na swoją miarę. Jak chcesz. Po zakończeniu konfigurowania wszystkiego wystarczy kliknąć Rozpocznij konwersję i to wszystko.

użyj folderów zapisz zmiany

Konwertuj obraz SVG do PNG krok po kroku

Jak widać, nie jest to wcale skomplikowane, a konwersja obrazu SVG do PNG nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Następnie, po zakończeniu, zobaczysz tekst z napisem Zakończono, co oznacza, że ​​konwersja została zakończona.

W końcu, aby mieć obraz na swoim komputerze, wystarczy kliknąć Pobierz, aby pobrać PNG co pozostaje w wyniku. Po otwarciu pliku PNG zobaczysz, że jest dokładnie taki sam jak oryginał i zachowuje jakość oryginału.

W ten sposób możesz swobodniej używać pliku PNG w dowolnym programie. możesz edytować bez problemu. Lub przekonwertuj go z PNG na JPG w zależności od przypadku, do czego go używasz.

Pamiętaj, że jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak przekonwertować obraz SVG na PNG, możesz zostaw to w komentarzach. Jeśli masz inne pytania dotyczące obrazów i ich formatów, możesz skorzystać z wyszukiwarki. W Mirahow, aby to zrobić, mamy wiele artykułów poświęconych temu.

dołącz do naszego kanału telegram