Skip to content

Jak profesjonalnie edytować zdjęcia za pomocą najlepszych edytorów zdjęć na PC

4 de lipiec de 2021

Zdjęcia stały się częścią fundament naszego życia społecznego, albo przesłać je do sieci społecznościowych, takich jak Facebook, albo zachować niezapomniane wspomnienia. Można je bez problemu edytować z naszego urządzenia mobilnego, aby nadać im estetyczny szlif.

Aby jednak uzyskać lepsze wykończenie, warto spróbować je edytować na naszym komputerze. Ponieważ w nim mamy możliwość pobierz lub zainstaluj bardziej kompletne programy które dają nam lepsze narzędzia. Dlatego w tym artykule powiemy Ci, które są najlepszymi edytorami zdjęć na PC.

Czy są darmowe edytory zdjęć?

Redaktorzy Zdjęcia są niezbędne dla wielu osób. Jedynym problemem jest to, że chociaż jest ich bardzo dużo, wiele z nich jest płatnych. Pieniądze, o które prosi się o licencję, są zazwyczaj dość duże i wiele osób nie może za to zapłacić.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest kompletna edytor zdjęć i przede wszystkim za darmo, ponieważ za każdym razem, gdy zaczynamy od czegoś nowego, nie zawsze mamy pieniądze, aby zapłacić za wszystko, czego potrzebujemy.

Jakie są najlepsze profesjonalne edytory zdjęć?

Pomiędzy nimi możemy wymienić następujące:

KORDONEK

To wieloplatformowe oprogramowanie Open Source jest jednym z opcje najczęściej używane przez użytkowników którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na profesjonalny edytor zdjęć. Jest dostępny we wszystkich systemach operacyjnych. Wyróżnia się nie tylko tym, że jest całkowicie darmowy, bez żadnych ograniczeń. Jeśli nie, również ze względu na szeroką gamę opcji, jakie ma.

Ponadto jest to program bardzo wszechstronny i intuicyjny, idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają w tym świecie. Ma wiele opcji i może walczyć z Photoshopem, aby dać ci mały pomysł. Ten program jest użyteczny i łatwy w użyciu, ale przede wszystkim jest w 100% darmowy.

Paint.Net

Chodzi o niezwykle rozbudowany program do montażu Fotografie. Posiada nieskończoną liczbę filtrów i wtyczek, dzięki którym program staje się coraz bardziej złożony i ma więcej opcji.

Całe popołudnie nie wystarczy, aby zbadać wszystkie dostępne opcje. Co najważniejsze, jest nie tylko darmowy i kompatybilny z systemem Windows. Jeśli nie, w dodatku interfejs jest dość prosty i intuicyjny, co jest skomplikowane osiągnąć w tego rodzaju programie z tak wieloma dostępnymi opcjami.

Pixlr ekspresowy

Alternatywa, którą należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli nie jesteś przy komputerze po co to profesjonalna edycja zdjęć. I mówię dla tych, którzy podróżują lub rzadko korzystają z domowego komputera, ponieważ jest to potężny edytor online. Oznacza to, że wszystko robisz za pośrednictwem strony internetowej bez konieczności pobierania czegokolwiek.

Usługa jest bezpłatna, nie jest konieczna nie płać ani grosza, aby go użyć a z jego strony internetowej będziesz mieć wszystkie opcje edycji, których potrzebujesz, aby ulepszyć lub zmodyfikować dowolny rodzaj fotografii.

Po wgraniu obrazu na swoją stronę możesz zrobić wszystko. Od zmiany rozmiaru, do stosowania filtrów, warstw i używania wszystkich zakres opcji oferowanych przez PIXLR Express. Jest bardzo prosty w obsłudze, a mimo to ma wiele dostępnych opcji, zachęcamy do jego wypróbowania.

Pejzaż fotograficzny

Jeśli chodzi o Photoscape, jesteśmy dzięki prostej i szybkiej aplikacji, prosty i potężny. Jest to w pewnym sensie prosta wersja bardziej rozbudowanych programów, takich jak GIMP. Posiada szeroką gamę opcji, które są niezwykle przydatne, aby bawić się wyobraźnią i każdym rodzajem fotografii.

Dla tych osoby, które chcą tworzyć animowane GIF-y, na przykład. Z Photoscape będzie to dla Ciebie zbyt łatwe, a przede wszystkim uzyskasz zaskakujące rezultaty.

Lunapic

Jeszcze raz mówimy o edytorze zdjęć online. Z jego strony internetowej możesz edytować dowolne zdjęcie i pozostawić je według własnych upodobań w ciągu kilku sekund. Można powiedzieć, że jest to dość prosta alternatywa dla PIXLR Express. Nie oznacza to jednak, że masz mniej opcji, ponieważ ma do dyspozycji dużą liczbę funkcji.

Przesyłanie zdjęcia to dość szybko i edytuj o wiele więcej. Jest lekki i łatwy w użyciu, idealny dla tych użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę ze światem wydawniczym. Oczywiście ogólna szybkość działania tej witryny zależy od szybkości połączenia. Bycie usługą online jest więcej niż oczywiste.

Fotor

Znajdujemy darmowe oprogramowanie, które może być pobierz i zainstaluj na swoim komputerze nie ma potrzeby przechodzenia przez pudełko. Jedyną rzeczą niezbędną do korzystania z tego programu jest po prostu rejestracja, ale jest on bezpłatny.

Ideą tego programu jest wykonywanie szybkich i prostych poprawek. To dla nich świetne osoby, które potrzebują retuszować dużą ilość fotografiiw prosty i przede wszystkim szybki sposób. Jedynym problemem jest to, że nie ma tylu opcji, co alternatywy, które wyjaśniliśmy powyżej.

mężczyzna przed kompletem srebra

Jednak jest to dobra alternatywa, którą mogłeś zainstalować na komputerze jako dodatek. Ma możliwość tworzenia kolaży z kilku zdjęć, więc w zależności od tego, do czego chcesz go wykorzystać, może okazać się bardzo przydatny.

Wskazówki dotyczące edycji, które mogą Ci się przydać

Cóż, zanim zaczniesz, musisz o tym pamiętać tego krok po kroku nie należy mylić z którym pozwala na dodawanie półtonów do obrazów w Photoshopie, ale tutaj chodzi o umieszczenie części obrazu w czerni i bieli, a części w kolorze; wykonując następujące kroki:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz wtedy zrobić, to otworzyć program Photoshop, jak zawsze.
  • Gdy jest otwarty, otwórz zdjęcie, którym chcesz w nim manipulować. Musisz pamiętać, że musi to być format JPEG lub inny kompatybilny z Photoshopem.
  • Następnie zacznij od wybrania obszaru obrazu, w którym chcesz zachować kolor. W tym celu zalecamy użycie niektórych zintegrowanych narzędzi, takich jak zaznaczanie prostokątne lub Lasso. Aby wybrać obszar, musisz zaznaczyć punkt początkowy, a następnie najechać na interesujące Cię obszary obszarem maski.
  • Kiedy to zrobisz, musisz kliknąć Wybierz, a następnie Odwróć, co pozwoli na zaznaczenie wszystkich elementów obrazu, których nie zaznaczyliśmy, czyli tych, które mają przejść do czerni i bieli.
  • Gdy te elementy są zaznaczone, powinieneś przejść do Obraz, Dopasowania, a następnie Odcień / Nasycenie.
  • Pojawi się wtedy okienko z paskiem nasycenia.
  • Musisz przesuwać ten pasek, aż jego wartość wyniesie -100.

Zrobione, to osiągniesz to prawie cały obraz jest czarno-biały, z wyjątkiem obszaru, który został specjalnie oznaczony.

dołącz do naszego kanału telegram