Skip to content

Jak profesjonalnie edytować zdjęcia w CapCut? – Najlepsze efekty

10 de październik de 2021

CapCut to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji do edycji zdjęć i filmów, nic dziwnego, że odniosła sukces, ponieważ jest jedna z najlepszych darmowych aplikacji tej klasy. Zaprojektowany przez tych samych twórców TikTok, pozwala nam tworzyć kreacje, które wydają się profesjonalnie wykonane, cechą tego jest możliwość edycji zdjęć ze wspaniałymi opcjami, że jeśli nie wiesz, jak z niego korzystać, wyjaśnimy to ty.

Czego potrzebujesz na swoim urządzeniu, aby edytować zdjęcia za pomocą CapCut?

Najważniejsze jest, aby aplikacja była zainstalowana na urządzeniu, w tym celu wystarczy pobrać ją ze sklepu z aplikacjami.

Dostępny Magazyn

Pamięć telefonu to pamięć, w której jest przechowywana wszystkie dane, aplikacje, muzykę, obrazy, pliki, czyli dowolny plik na Twoim urządzeniu. Kiedy zamierzasz pobrać aplikację, musisz mieć dostępną pewną ilość tej pamięci, jeśli jej nie masz, aplikacji nie można pobrać, ponieważ nie będzie miejsca na wprowadzenie nowej zawartości aplikacji.

Każdy telefon niesie ze sobą inne miejsce do przechowywania w zależności od modelu, niektóre przynoszą więcej niż inne. Aby sprawdzić, ile masz dostępnej pamięci, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Wprowadź ustawienia swojego urządzenia.
 2. Poszukaj opcji oferujących ustawienia i naciśnij miejsce, w którym jest napisane Przechowywanie.
 3. Na Pamięć wewnętrzna zobaczysz, ile masz dostępnego miejsca.

wprowadzaj zmiany za pomocą capcut

Jak edytować zdjęcia w swojej galerii w CapCut?

Jest to nowy edytor zdjęć i wideo, który umożliwia nie tylko edycję, ale także tworzenie zabawnych filmów z obrazami w formie prezentacji. Zasadniczo ta aplikacja ma dużo narzędzi przydatne i opcje, które sprawią, że Twoje pomysły będą latać.

Ta aplikacja ma nie tylko tradycyjne narzędzia wspólnego edytora, zmieniające prędkość, przycinające wideo, dodając lub łącząc fragmenty innych filmów i zdjęć lub przechodzenie w tę iz powrotem; ale także duża liczba łatwych w użyciu opcji, których nie znajdziesz w wielu edytorach, z których możesz korzystać za darmo, więc skorzystaj z nich, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał, dzięki filmom, które będzie wyglądać profesjonalnie.

Dodaj zdjęcia, które chcesz

CapCut oferuje możliwość umieszczenia dużej ilości zdjęć, mówimy o setkach zdjęć, które możesz umieścić jednocześnie, jest to możliwe dzięki opcji skompresowania tworzonego pliku, aby nie był tak ciężki jeśli chodzi o pobranie go z aplikacji; Tak więc, jeśli nadal nie zdecydowałeś, które zdjęcia przesłać, aby rozpocząć edycję, ponieważ nie przesyłasz ich wszystkich, im więcej masz, tym więcej możliwości będziesz mieć, aby stworzyć film tak kreatywny i zabawny, jak chcesz.

Edytuj czas trwania zdjęcia

Aby to zrobić nie musisz zbytnio komplikować, po prostu musisz wybrać obraz że musisz edytować, a automatycznie zostanie to wyróżnione kilkoma nawiasami, które możesz przesunąć w żądanym kierunku, w zależności od tego, czy zamierzasz wydłużyć lub skrócić czas, w którym będzie widoczny w filmie , ta funkcja będzie łatwa w użyciu, jeśli wiesz, jak utworzyć wideo w TikTok, ponieważ jest prawie identyczna z tą, gdy pojawi się opcja wycinania, będziesz również mógł zobaczyć czas wyświetlany na górze.

edytuj długość zdjęcia

Dodaj i edytuj dźwięk w CapCut

To kolejna wspaniała opcja, którą będziesz mieć podczas edycji, CapCut umożliwia dodawanie dźwięku i edytuj go, w tym celu musisz tylko zlokalizować opcję „audio” na pasku narzędzi, po naciśnięciu możesz wybrać jedną z czterech opcji, aby dodać dźwięk:

 • Dźwięki: Tutaj możesz wygodnie wybierz żądany dźwiękMożesz je wyszukiwać w plikach audio naszego urządzenia lub za pośrednictwem aplikacji pobrać żądany utwór lub dźwięk przez Internet
 • Efekty: W tej opcji znajdziesz dowolne efekty dźwiękowe, które możesz przeszukiwać według list, możesz także zapisać te, które najbardziej Ci się podobają, na własnej liście ulubionych.
 • Wyodrębnione: Nowa opcja, która będzie niezwykle przydatna w przypadku twoich kreacji, pozwala wyodrębnij dźwięk z dowolnego wideo które mamy w naszej galerii.
 • Dubbing: Ta zabawna opcja pozwoli nam nagrać nasz głos lub dowolny dźwięk dzięki mikrofonowi naszego telefonu komórkowego.

Kiedy masz już w swoim stworzeniu wszystkie dodane dźwięki i efekty, możesz je również dostosować, po prostu wybierając je, robiąc to, możesz użyć różnych narzędzi do zmiany prędkości, wycinania fragmentów i dołączania do nich, decydowania o głośności każdy z nich będzie miał, nakładał się lub wykonywał przejścia z innym dźwiękiem lub piosenką, a także wyciszał dźwięk tła w miarę postępu wideo lub odwrotnie, za pomocą CapCut możesz tworzyć tysiące kombinacji aby Twoje filmy były bardziej kreatywne i oryginalne.

Aby animować obraz

Aplikacja CapCut umożliwia edycję filmów, prezentacji i animowanych filmów krótkometrażowych w rozdzielczości do 4K, z interfejs, który sprawia, że ​​praca jest bardzo prosta, ponieważ jego konstrukcja była uważana za maksymalnie przyjazną dla użytkownika, dającą możliwość korzystania z bardzo kompletnych narzędzi edycyjnych. Wśród nich możliwość animowania zdjęć.

animuj swoje obrazy

W tym możesz znaleźć zabawne opcje animowania obrazówWystarczy kliknąć na żądany obrazek, pojawi się pasek narzędzi, tam naciśnij opcję 'animacje’, będziesz mógł wybrać, czy chcesz, aby animacje były widoczne na początku, na końcu, czy też kombinacja obu; W tej opcji można znaleźć dużą liczbę animacji uporządkowanych według list, można je dowolnie łączyć, przy tej opcji ograniczeniem jest niebo.

Dodaj przejścia

Wcześniej, otwarty, próbowałem wykonać przejścia w TikTok bez dobrych wyników, jest to niewygodny proces, w którym można to zrobić tylko w przyzwoity sposób, niezależnie od innych aplikacji.

Z CapCut ta procedura nie będzie już problememMusisz tylko nacisnąć spację między każdym zdjęciem, otworzy to narzędzie, aby dodać żądane przejście, możesz wybierać między wszystkimi opcjami, które się pojawią, oprócz ustawienia czasu trwania tego, ma również opcję o nazwie „ zastosuj do wszystkich ’, aby uniknąć dodatkowej pracy, powtarzając kroki na każdym zdjęciu.

Umieść inne efekty w CapCut

W tej aplikacji znajdziesz również inne opcje edycji zdjęć, możesz umieścić na nich filtry i efekty Dzięki narzędziom, które znajdziesz na pasku, który zobaczysz na dole telefonu komórkowego, cokolwiek wybierzesz, opcje te mają bardzo zróżnicowany i kompletny katalog, który możesz swobodnie przeglądać i próbować zobaczyć, który z nich będzie Twoim zdaniem najlepiej.

Jeśli wejdziesz w opcję „efekty”, będziesz mieć do wyboru dwie opcje: „Body” do edycji cech estetycznych lub „wideo”, które zrobią świetne wrażenie na twojej kreacji.

umieścić efekty w capcut

Szablony w CapCut

Ta opcja, którą oferuje CapCut, umożliwia korzystanie szablony do umieszczania tekstu na obrazach i wideo, tutaj możesz również wybierać z bardzo pełnego katalogu zabawnych i animowanych opcji, a także szerokiej gamy czcionek do tekstu i kilku opcji dodawania do nich koloru.

Jak zapisać wideo, które zrobiłeś w CapCut?

Kiedy już wykonasz swoją pracę nad edycją wideo w CapCut, będziesz chciał używaj go w swoich sieciach społecznościowych lub gdzie indziej, w tym celu należy wykonać następujące czynności:

 1. Po zakończeniu edycji musisz przejść na górę ekranu, tutaj pojawi się opcja Eksportuj, dzięki tej opcji sprawisz, że Twój film przejdzie do innej części niż Ty edytor programu.
 2. Następnie możesz wybrać typ formatu, którego chcesz użyć w swoim pliku, istnieje wiele opcji, jedna z lepszą rozdzielczością niż druga, a druga może nie mieć bardzo dobrej jakości. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.
 3. Naciśnij gotowe.
 4. Teraz musisz poczekać na zakończenie pobierania, ponieważ zajmie to zależy od ustalonej rozdzielczości, jeśli jest to bardzo ciężki format, zajmie to trochę dłużej.