Skip to content

Jak prawidłowo korzystać z timera w telefonie? – Łatwe robienie zdjęć

14 de grudzień de 2021

W erze mediów społecznościowych i smartfonów, zdjęcia nabrały w życiu codziennym większego znaczenia niż kiedykolwiek wcześniej. Ale nie jest łatwo robić zdjęcia wysokiej jakości przez cały czas, zwłaszcza gdy trzeba je robić samemu. Rozwiązaniem na to jest nauka jak korzystać z minutnika w telefonie prawidłowo.

Za pomocą tej opcji, wbudowanej w prawie wszystkie aktualne aplikacje aparatu, możesz łatwo robić zdjęcia. Z ich pomocą możesz zaplanuj robienie zdjęć za pomocą stopera a tym samym mieć czas na wykonanie wszelkiego rodzaju kreatywnych ujęć. Dowiedz się, jak korzystać z tego narzędzia w sieciach społecznościowych lub za pomocą wbudowanego aparatu telefonu komórkowego.

Jak zrobić zdjęcie za pomocą timera na Instagramie?

Aparat na Instagramie zawiera wiele interesujących funkcji, które ożywiają publikowane przez Ciebie historie. Możesz skonfigurować transmisję na żywo, nagrywać szpule, wstawiać interaktywne naklejki, dodawać muzykę i wiele innych rzeczy; umożliwia nawet nagrywanie w trybie „wolne ręce”. Niemniej jednak, wciąż brakuje timera na zdjęcia.

Ale to nie znaczy, że powinieneś zrezygnować, ponieważ istnieje alternatywa do robienia zdjęć z timerem i przesyłania ich na Instagram. Aby to zrobić, musisz użyj natywnego aparatu telefonu komórkowego. Wcześniej sprawdź, czy zawiera funkcję timera; w przeciwnym razie będziesz musiał pobrać inną aplikację aparatu.

W sklepach z aplikacjami jest mnóstwo aplikacji aparatu z funkcjami, które w pełni wykorzystują czujniki fotograficzne telefonu komórkowego. Wśród głównych darmowych opcji są aplikacje takie jak ProCam X Lite, Footej Camera2 i Open Camera, wszystko dostępne w sklepie z aplikacjami Twojego urządzenia.

Po zrobieniu zdjęcia z zegarem i zapisaniu go w galerii telefonu możesz przesłać je do swoich Stories lub opublikować z aparatu na Instagramie. Wystarczy przesunąć palcem w górę i można zamontuj zdjęcie ze swojej galerii w aplikacji. Oczekuje się, że Instagram wkrótce doda tę funkcję; bądź na bieżąco z aktualizacjami, aby mieć je jako pierwszy.

kamera snapchat

Jakie są kroki, aby użyć minutnika Snapchata do robienia zdjęć?

Aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych Snapchat koncentruje się głównie na zdjęciach, więc jest to kolejna platforma, na której licznik czasu okazuje się całkiem przydatnym narzędziem. Niestety, jedynym zegarem, jaki ma aplikacja, jest ten, do którego przywykła tworzyć tymczasowe wiadomości, które są automatycznie usuwane.

Alternatywnie użytkownicy iOS mogą korzystać z funkcji timera podczas nagrywania filmów Snapchat na iPhonie. W przypadku wszystkich innych urządzeń jedyną opcją jest: użyj innych aplikacji do robienia zdjęć a później przesłać je do Snapchata. Istnieje wiele aplikacji, które służą do robienia zdjęć w określonym czasie, które można pobrać.

Photo Timer + jest w pełni nastawiony na tę funkcję i ma dość wszechstronny timer. Z drugiej strony Timer Camera dodaje kilka uzupełniających się narzędzi, które poprawiają zdjęcia i nadają im profesjonalny wygląd. Najbardziej widocznym jest Aparat Moment Pro, który ma płatną wersję do robienia najlepszych zdjęć z timerem.

Korzystając z tych aplikacji, będziesz mógł uchwycić najlepsze ujęcia bez użycia rąk, a następnie opublikować swoje zdjęcia na Snapchacie. Możesz nawet użyj edytora aplikacji aby dodać spersonalizowany dotyk popularnej aplikacji do selfie, niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia z systemem Android czy iOS.

Co należy zrobić, aby móc zrobić sobie samowyzwalacz zdjęcie na Samsungu?

Urządzenia z Androidem często mają różne natywne aplikacje aparatu, w zależności od marki producenta. Oznacza to, że jego funkcje mogą się różnić w zależności od marki, a nawet zakresu. W przypadku telefonów Samsung stosowana przez nie warstwa personalizacji sprawia, że jego interfejs być taki sam na wszystkich telefonach komórkowych Marki.

samsung zegar aparatu

Dzięki temu bardzo łatwo nauczyć się korzystania z funkcji samowyzwalacza z natywnego aparatu. Wszystkie telefony Samsung mają taką funkcję preinstalowaną, więc nie ma potrzeby pobierania innych aplikacji; chociaż możesz, jeśli nie podoba ci się natywny układ aparatu.

Aby aktywować zegar, wystarczy otworzyć aplikację „Aparat” i nacisnąć ikonę „Czasomierz” na wstążka umieszczona u góry z ekranu. Następnie mała zakładka opcji pozwoli Ci ustawić czas timera od trzech, pięciu do dziesięciu sekund.

Jeśli aplikacja ulegnie awarii z powodu błędu aparatu, możesz wypróbować kilka rozwiązań. Jeśli funkcja timera się nie pojawi, spróbuj aktualizacja systemu urządzenia lub przywracając ustawienia fabryczne.

Jak korzystać z timera lokalnego aparatu iPhone’a do robienia zdjęć?

Ekskluzywność urządzeń z systemem iOS sprawia, że ​​wszystkie modele iPhone’a zawierają najlepsze dostępne funkcje, zwracając szczególną uwagę na część fotograficzną. Z tego powodu zegar jest podstawowa uniwersalna funkcja w dowolnym aparacie iPhone’a i może być używany po prostu.

minutnik aparatu iphone

W zależności od wersji systemu iOS, którą posiada Twoje urządzenie, istnieją niewielkie różnice w interfejsie aparatu, ale licznik czasu można znaleźć w wstążka, która pojawia się tuż nad migawką. Klikając tę ​​opcję, wyświetla się małe menu, w którym można określić czas trwania timera, od trzech do dziesięciu sekund.

W ten sposób nie będziesz musiał używać rąk do robienia zdjęcia. Wystarczy nacisnąć przycisk migawki i poczekaj, aż liczenie się skończy. To da ci czas na przyjęcie dowolnej kreatywnej pozy, którą chcesz zrobić. Następnie możesz przejrzeć wynik i zachować obraz w swojej galerii lub go usunąć.

Pod koniec odliczania małe kliknięcie ogłosi zrobienie zdjęcia; dzięki temu nie będziesz musiał patrzeć na ekran, aby sprawdzić, czy zdjęcie zostało już zrobione. Możesz też wyłączyć lub wyciszyć kliknięcie aparatu, aby uniknąć hałasu podczas robienia zdjęcia.

dołącz do naszego kanału telegram