Skip to content

Jak poznać lub rozpoznać, czy system operacyjny Windows jest oryginalny czy fałszywy

13 de luty de 2023

Podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych, które zwykle nas dotyczą, możemy powiedzieć, że system operacyjny Android jest najczęściej używany przez użytkowników na całym świecie. Kiedy myślimy o komputerach, jasne jest, że Microsoft Windows jest punktem odniesienia w tym segmencie. W rzeczywistości nie trzeba być zbyt kompetentnym, aby dojść do wniosku, że Windows Jest to jeden z najczęściej używanych systemów operacyjnych na świecie.dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czy system Windows jest oryginalny.

Ogólnie można powiedzieć, że obecnie najczęściej używanymi wersjami systemu Windows są: Windows 8 i Windows 10, głównie dlatego, że Microsoft zaprzestał obsługi bezpieczeństwa wszystkich innych. Podobnie my sami nie zalecamy starszych wersji systemu Windowspamiętając, że w wielu przypadkach aplikacje nie są kompatybilne, a aktualizacje z witryny Windows Update nie są warte rozważenia.

Jak sprawdzić, czy mój system Windows jest oryginalny, czy nie

Cóż, w takich okolicznościach dzieje się tak, że niestety dla nich wielu użytkowników nie wie, jak rozpoznać, czy system Windows jest oryginalny, czy piracka kopia, co czasami kończy się płaceniem większej kwoty za oprogramowanie, które tak naprawdę nie jest oryginałem. Zwykle w takich przypadkach pojawia się komunikat podobny do następującego „Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna„, co rzeczywiście na to wskazuje nie jesteśmy w obecności oryginalnej wersji tego systemu operacyjnego firmy Microsoft.

Ale ponieważ czasami te systemy są modyfikowane, aby ten komunikat się nie pojawiał, musisz wiedzieć, że musisz skorzystać z innych rodzajów sztuczek, które są w jakiś sposób komplementarne. Istotnie, jest bardzo łatwo rozpoznać, czy nasz system ma oryginalną czy fałszywą licencję Windows. Jeśli po włączeniu komputera wskaźnik, że kopia systemu Windows nie jest oryginalna, nie pojawia się, wystarczy spróbować zainstalować aktualizacje programów, które pochodzą z fabryki, aby sprawdzić, co dzieje się z ich licencjami.

Jak zainstalować oryginalną licencję Windows w piracie

Jeśli zapłaciłeś za oryginalną licencję Windows i chcesz zacząć z niej korzystać zamiast zwykłej pirackiej wersji. Powinieneś wiedzieć, że jest to dość prosta procedura. Wszystko, co musisz zrobić, to zaktualizować system operacyjny z oficjalnej strony Windows. Zatem, możesz zmienić piracką licencję Windows na oryginalnąChociaż oczywiście, jak powiedzieliśmy wcześniej, trzeba na to liczyć. Następnie możesz kupić oficjalną wersję w witrynie Microsoft.com, jeśli jej nie masz.

Jak sprawdzić, czy mój komputer z systemem Windows 10 jest oryginalny

Obecnie, zgodnie z badaniami użyteczności na całym świecie, wykreślono, że korzystanie z systemów operacyjnych Windows utrzymuje hegemonię. W przypadku Windows 10 w szczególności przekracza 60% użycia na całym świecie a inne są dystrybuowane między innymi w 8 i 8.1.

Ponieważ jest to najczęściej używany system operacyjny na świecie, tym bardziej będą próbować tworzyć fałszywe wersje, aby zarabiać na nim, oszukując ludzi.

Teraz, aby wiedzieć, czy system Windows 10 jest oryginalny, musimy przejść do „Ta drużyna” a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy opcję „NieruchomościTutaj możemy zobaczyć wersję naszego systemu Windows 10, na przykład, czy jest to między innymi „Home”, „Pro”.

Na końcu tej zakładki możemy zobaczyć w sekcji „aktywacja Windowsa„. Tutaj możemy zobaczyć identyfikator produktu jaki jest numer licencji windowsa Jeśli wszystko jest w porządku, pokaże nam to na ekranie”Windows został aktywowany„.

jak rozpoznać fałszywe licencjonowane okna

Dlaczego istnieją wersje, które nie są oryginalne?

Jednak, jak we wszystkich dziedzinach techniki, zdarzają się osoby, które czasami nie mają nic przeciwko modyfikacji kodu źródłowego poświęcając standardowe parametry bezpieczeństwa w celu stworzenia pirackiej wersji.

W ten sposób prowadzi do nielegalnego marketingu produktu zmodyfikowanego tak, aby sprawiał wrażenie zgodnego z oryginalną licencją Windows. To, gdy zostanie załatane przez aktualizację zabezpieczeń lub ulepszenie systemu Windows, może wykryć anomalie w twoim systemie zostanie ponownie ustawiony na nieoficjalną wersję.

dołącz do naszego kanału telegram