Skip to content
Mac

Jak poprawnie włączyć kamerę internetową mojego komputera Mac w Skypie? – Krok po kroku

23 de grudzień de 2021

Skype to platforma, która pozwala użytkownikom rozmawiać z innymi użytkownikami na platformie i nawet zadzwoń do nich przez połączenie głosowe lub wideo; Z komputera Mac możesz prowadzić wideorozmowy przez Skype, używając własnej kamery urządzenia, ale najpierw musisz dokonać pewnych zmian.

Dlaczego kamera internetowa nie jest domyślnie aktywowana podczas łączenia się ze Skype’em?

Z urządzeń Mac konieczne jest nadanie aplikacjom uprawnień dostępu do funkcji komputera. Mikrofon, kamera, między innymi, muszą być autoryzowane, aby aplikacje może z nich skorzystać.

W przypadku aplikacji wymagających użycia kamery lub mikrofonu komputera Mac, takich jak Skype; Udzielenie zezwolenia jest konieczne, aby aplikacja mogła korzystać z kamery podczas prowadzenia wideorozmowy lub rozmowy. Wszystkie te ustawienia mają na celu poprawić prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

Jak nadać uprawnienia, jeśli już raz odmówiłeś?

Podczas otwierania aplikacji, która wymagają wbudowanych funkcji komputera Mac, możesz zostać poproszony o pozwolenie na dostęp do nich. Jeśli w tym czasie odrzuciłeś tę konfigurację; nie martw się, możesz samodzielnie przyznać uprawnienia tym aplikacjom.

Aby udzielić pozwolenia na aplikacje; musisz przejść do menu Apple i uzyskać dostęp 'Preferencje systemu’Będąc tutaj, musisz uzyskać dostęp do sekcji „Bezpieczeństwo i prywatność”.

Kliknij kartę „Prywatność”, a następnie kliknij „Aparat” na pasku bocznym. Musisz zaznaczyć pole wyboru obok każdej aplikacji znalezionej na komputerze Mac; w tym przypadku, zaznacz pole aplikacji „Skype” o udzielenie pozwolenia.

Może powinieneś zamknij aplikację Skype przed użyciem aparatu w niej; Gwarantuje to, że zmiany zostały zapisane i możesz teraz używać kamery w rozmowach wideo Skype.

Co możesz zrobić, aby poprawić jakość kamery internetowej podczas rozmowy wideo?

W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że podczas nawiązywania połączenia wideo kamera nie wyświetla żądanej jakości obrazu; możesz uciec się do metod, aby spraw, aby twój obraz był wyraźny i nie wygląda na rozpikselowaną ani nierówną.

Najpierw powinieneś wiedzieć, że połączenie internetowe ma duży wpływ do jakości wideo wyświetlanej przez kamerę. Przy wolnych połączeniach internetowych można zauważyć pogorszenie obrazu, dlatego warto sprawdzić połączenie internetowe.

Wskazówka: należy znajdować się blisko punktu dostępu do internetu, należy unikać dużej odległości między komputerem a punktem dostępu podczas nawiązywania połączenia wideo, wtedy ta akcja wymaga stabilnego sygnału do przeprowadzenia płynnie.

punkt dostępu w pobliżu sprzętu

Możesz także spróbować podłączyć komputer Mac do punktu dostępowego przez Ethernet, to unikaj zakłóceń w połączeniu z powodu innych urządzeń lub urządzeń, które mogą pogorszyć sygnał.

W związku z tym nie ma ustawienia, które natychmiast poprawi jakość kamery podczas prowadzenia wideorozmowy przez Skype. Chociaż wskazane jest, aby upewnić się, że masz najnowsza wersja Skype’a aby uzyskać aktualizacje i ulepszenia wdrożone w zakresie bezpieczeństwa i innych opcji platformy.

Możesz uzyskać aktualizacje aplikacji Skype, otwierając aplikację i naciskając opcję „Skype” znajdującą się na pasku menu w lewym górnym rogu ekranu, więc możesz sprawdzić aktualizacje.

Jak używać aparatu w telefonie komórkowym jako kamery internetowej na komputerze Mac?

Jeśli jakość aparatu podczas rozmowy wideo Cię nie przekonuje i chcesz wypróbować inną opcję; możesz używać telefonu komórkowego jako kamery do komputera Mac i przesyłać wyraźny i ostry obraz podczas połączeń wideo; to też zależy to od jakości aparatu w telefonie komórkowym.

telefon komórkowy jako kamera internetowa

Aby podłączyć telefon komórkowy do komputera Mac i używać go jako kamery internetowej; Musisz pobrać aplikację „EpocCam”, ta aplikacja ma podstawowe narzędzia aby wykonać tę procedurę z komputera Mac.

Musisz pobrać i zainstalować aplikację na telefonie komórkowym z systemem Android lub iPhone, musisz zainstalować niezbędne sterowniki na komputerze Mac ze strony internetowej. Po wykonaniu tej czynności otwórz aplikację na telefonie komórkowym i automatycznie połączy się z komputerem Mac.

Teraz musisz skonfigurować Skype z komputera Mac; Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację i przejść do „Ustawienia” i przejść do sekcji „Dźwięk i wideo”. Powinieneś zmień czcionkę za pomocą aplikacji EpocCam w zakładce Opcje.

Co zrobić, jeśli aparat nie działa lub nie jest rozpoznawany?

Jeśli masz problem z bezprzewodowym połączeniem telefonu komórkowego z komputerem Mac, możesz użyć nośnika przewodowego i pomiń kroki pobierania i instalacji z poprzedniej aplikacji. W przypadku wystąpienia błędów podczas nawiązywania połączenia między dwoma urządzeniami a aparatem nie można połączyć lub nie jest on rozpoznawany przez komputer Mac, można użyć innej metody.

Ta alternatywa to użycie kabla do podłączenia telefonu komórkowego do komputera Mac; jest to kabel USB lub kabel, którym ładujesz telefon komórkowy zwykle.

podłącz telefon komórkowy do sprzętu

Musisz podłączyć każdy koniec kabla USB lub ładowania do odpowiednie porty na telefonie komórkowym i komputerze Mac. Aby nawiązać połączenie, musisz uzyskać dostęp do programu Skype i zmienić źródło wbudowanej kamery na kamerę telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram