Skip to content

Jak poprawić jakość mojego miksera w czasie nadawania?

7 de styczeń de 2022

W ostatnich latach, wyróżniając się od początku pandemii, strumienie lub transmisje na żywo zawładnęły sceną muzyczną. Wielu artystów wszelkiego rodzaju korzystało w pełni z czasu kwarantanny w zaciszu swoich domów, oprócz tworzenia tematów muzycznych i nowych albumów, wielu prowadziło transmisje na żywo, gdzie mogli pokazać swoim fanom nowość swojej muzyki.

Wielu piosenkarzy, muzyków i didżejów podjęło inicjatywę transmisji na żywo w Internecie, ponieważ nie było możliwości prezentacji na żywo. Ale dobra transmisja muzyki na żywo ma kilka wyzwań, a największym z nich jest jakość dźwięku, jaką ma transmisja.

Jakie są zalety każdego oprogramowania miksera na twoim komputerze?

Obecnie istnieje wiele alternatyw umożliwiających miksowanie muzyki z komputera, wiele programów do miksowania, które pozwolą ci miksuj piosenki, nagrywaj, a nawet przesyłaj strumieniowo online z doskonałą jakością dźwięku. Tutaj mamy kilka propozycji oprogramowania do transmisji online, aby Twoje strumienie były jak najlepsze.

Studio OBS

Znany jako „OBS Studio lub Open Broadcaster Software”, jest to program głównie do nagrywania wideo, który pozwoli Ci nagrywać ekran komputera, aby wykonywać samouczki, organizować konferencje internetowe i wiele innych opcji.

Filmy nagrane za pomocą tego oprogramowania umożliwiają tworzenie filmów na platformy takie jak YouTube i inne. Ponadto oprogramowanie to pozwoli Ci na streamowanie na kilku platformach jednocześnie, takich jak YouTube, Facebook, Instagram i Twitch, a wszystko to z wysoką jakością dźwięku i obrazu, aby Twoi widzowie mogli w pełni cieszyć się transmisją.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz skonfigurować nieskończoną liczbę rzeczy podczas transmisji na żywo, takie jak: sceny i sposób, w jaki się mijają, oprócz możliwości dodawania transmisji. Podobnie, daje możliwość tworzenia ramek lub nakładek, które pomogą nadać Twoim filmom profesjonalny wygląd.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz używać wirtualnej kamery do prowadzenia konferencji internetowych, korzystając z platform takich jak: Zoom, Google Meets, Skype i Teams. Możesz pobrać i zainstalować to oprogramowanie bardzo łatwo, zajmuje to tylko kilka minut i możesz rozpocząć nadawanie z tym wspaniałym programem.

Streamlabs OBS

Jest to platforma, którą Twój główną funkcją jest transmisja meczów na żywo, Ale w ten sam sposób można przesyłać dowolny rodzaj treści, niezależnie od rodzaju przesyłanej treści. To oprogramowanie znacznie ułatwia przesyłanie strumieniowe treści online.

Daje Ci wiele opcji, których możesz użyć w swoich strumieniach. Oprogramowanie jest odpowiedzialne za automatyczne dodawanie informacji do transmisji, co oznacza, że ​​oprogramowanie wyodrębni i uzupełni informacje takie jak tytuł, opis i inne.

Ponadto oprogramowanie daje możliwość: mieć zintegrowany czat podczas przesyłania strumieniowegoDzięki temu wszystkie osoby, które oglądają transmisję, mogą docenić czat, niezależnie od tego, gdzie i kiedy odtwarzane są poprzednie transmisje, pomoże to w znacznie bardziej bezpośredniej interakcji z widzami.

Jeśli korzystasz z tego programu do transmisji na Facebooku, daje to możliwość skorzystania z pomocy określonych alertów na Facebooku, co oznacza, że ​​za każdym razem, gdy ktoś zareaguje na transmisję, komentarze lub udostępnienia, otrzymasz powiadomienie w transmisja.

To oprogramowanie bardzo pomoże ci w miksowaniu transmisji na żywo.

Oprócz tego powiadomi Twoich obserwujących na Facebooku, gdy masz zamiar rozpocząć transmisję, ponieważ w sekcji aktualności pojawi się komunikat, który powiadomi Twoich obserwujących, że masz zamiar rozpocząć transmisję.

Gra w cienie Nvidii

Znany na całym świecie jako jeden z najlepsze oprogramowanie do strumieniowania gier, co daje również możliwość nagrywania ekranu w przypadku, gdy grasz i chcesz opublikować wideo na swoim kanale YouTube lub w sieciach społecznościowych.

W ten sam sposób możesz nie tylko nagrywać i przesyłać gry o doskonałej jakości dźwięku i obrazu, ale także przesyłać wszelkiego rodzaju treści, takie jak koncerty, występy na żywo lub miksy muzyki na żywo w przypadku DJ-ów, nie pozostawiając niesamowitej jakość dźwięku i obrazu.

Jednak ta platforma opiera się głównie na ci miłośnicy gier wideo, ponieważ jego główną funkcją są transmisje gier wideo na żywo.

Co możesz zrobić, aby zoptymalizować jakość transmisji bez korzystania z innego oprogramowania zewnętrznego?

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, aby Twoja transmisja na żywo była doskonałej jakości, to szybkość i jakość Twojego internetu. Jest to świetny filar, jeśli chodzi o transmisję, ponieważ jeśli Twój Internet jest niskiej jakości lub bardzo wolny, mogą wystąpić problemy podczas transmisji, oprócz zablokowania transmisji, jakość obrazu i dźwięku, którą chcesz mieć, będzie być zepsutym.

W ten sam sposób komputer lub PC, którego używasz do tego, musi spełniać szereg niezbędnych cech, do których to się odnosi: komputer, którego używasz do transmisji, musi być PC z dobrymi funkcjami, przede wszystkim w procesorze, karcie graficznej i pamięci RAM, wszystko po to, aby transmisja na żywo nie została zepsuta przez problem, w którym utknął komputer lub procesor jest nasycony z powodu przetwarzania tak dużej ilości informacji jednocześnie w tym samym czasie.

podstawowym elementem będzie pamięć RAM, która poprawi transmisję

Przejdź do automatycznego nagrywania

Jedną z opcji, którą można wdrożyć w celu poprawy jakości transmisji, bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania, jest automatyczny zapis. Rzeczywiście, jest to opcja, którą wiele osób stosuje, aby ulepszyć transmisje na żywo. Jednak przed rozpoczęciem jakiegokolwiek przesyłania strumieniowego powinieneś upewnić się, że wszystkie szczegóły zostały uwzględnione, w ten sposób zapewnisz, że transmisja na żywo będzie widoczna i słyszana znacznie lepiej.