Skip to content

Jak ponownie aktywować latarkę mojego telefonu komórkowego? Ikona latarki zniknęła

10 de kwiecień de 2021

Mobilna latarka jest to całkiem przydatne narzędzie dla każdego. Chociaż nie jest używany przez cały czas, jest niezwykle ważny w sytuacjach awaryjnych, gdy nie ma prądu lub gdy konieczne jest lepsze oświetlenie w ciemności.

To narzędzie może być bardzo łatwo używane na telefonach komórkowych, zarówno na telefonach z Androidem, jak i na telefonach z systemem operacyjnym iOS. Latarki działają za pomocą przycisku włączanie i wyłączanie, z których oba są łatwe w użyciu. W przypadku niektórych telefonów bez latarki lub iPhone’a, który nie jest bardzo wydajny, można również pobrać aplikacje.

Dlatego czasami konieczne jest posiadanie latarki telefonu komórkowego pod ręką. Ale co, jeśli ikona latarki nie zostanie znaleziona? Czasami może zniknąć z paska menu, a ten artykuł wyjaśnia, jak go znaleźć.

Dlaczego ikona latarki znika?

Urządzenia często zaczynają wykazywać wady wewnętrzne w mniejszym stopniu. Te awarie mogą wpływać na działanie niektórych aplikacji, są źle skonfigurowane i sprawiają, że właściciel telefonu komórkowego ma problem ze znalezieniem ich. Tego rodzaju problemy zdarzają się w niektórych przypadkach, gdy telefon bardzo się nagrzewa.

W przypadku przegrzania telefonu może to być spowodowane kilkoma czynnikami, na przykład graniem w zbyt wiele gier wideo, które wyłączają telefon komórkowy, aplikacje zbyt ciężkie dla pamięci telefonu lub procesora. Teraz, ponieważ masz podstawowe pojęcie o powodach, dla których ikona latarki może zniknąć, nadszedł czas, aby poruszyć ten temat.

Jak ponownie aktywować latarkę Androida, jeśli ikona się nie pojawi?

Kiedy musisz zorientować się w środowisku pełnym ciemności, brak latarki na pasku menu telefonu komórkowego może być frustrujący. Jest jednak kilka rzeczy, które można zrobić, aby ją ponownie włączyć. Każdy system operacyjny jest inny, więc kroki podejmowane w systemie Android nie zawsze są podane w systemie operacyjnym iOS.

Na przykład w dobrze znanej marce telefonów Samsung robi się to w następujący sposób: Musisz przejść do paska menu i przesunąć go w dół. Po tym, gdy nie znajdziesz ikony latarki, aby ją ponownie aktywować, po prostu musisz przejdź do dostępnych widżetów za pomocą menu.

W przypadku braku tego telefonu komórkowego nie ma możliwości przywrócenia latarki w ustawieniach Androida. Cóż, zniknął już z początkowego ekranu w menu paska. Niemniej jednak, różne typy aplikacji dostępnych w Google Play Mogą służyć jako latarka do telefonów z systemem Android.

Jak ponownie aktywować latarkę w systemie operacyjnym iOS, jeśli ikona nie jest dostępna w menu?

Włączenie latarki to bardzo prosta możliwość w telefonie komórkowym iPhone. Wystarczy podejść do dolnej krawędzi, a następnie otworzy się centrum sterowania telefonem komórkowym. Wtedy powinno być tylko włączane i wyłączane, ale co z tymCo się dzieje, gdy ta ikona latarki nie pojawia się?

telefon Apple z latarką

Użytkownik musi wprowadzić pewne ustawienia w swoim telefonie komórkowym, które idą dalej, aby ikona była ponownie dostępna, tak jak wcześniej. Musisz po prostu wykonać następujące kroki. Krok numer 1 to przejść do ustawień telefonu, dokładnie do miejsca centrum sterowania. W kroku numer 2 powinieneś przejść do opcji dostosowywania elementów sterujących.

Wreszcie, aby ponownie dodać go do centrum sterowania telefonu komórkowego, po prostu musisz naciśnij symboljeszcze”. I będziesz mieć z powrotem ikonę latarki.

Jeśli użytkownik, którego opcja latarki zniknie z urządzenia z systemem iOS, ma pobraną aplikację Siri, wystarczy porozmawiać z Siri, aby to naprawić. Powiedzenie temu wirtualnemu partnerowi frazy takiej jak „Siri wyłącza latarkę„Lub coś w rodzaju”Siri włącza latarkę”.

Wypowiadając te modlitwy, latarka będzie włączana lub wyłączana bez widocznej ikony w menu sterowania telefonu. Dzięki możliwości zapalenia lampionów komórkowych nie będzie już problemu z utratą ikony.

dołącz do naszego kanału telegram