Skip to content

Jak połączyć Spotify z Chromecastem i Chromecastem Audio? – Szybko i łatwo

27 de luty de 2021

Spotify to usługa, która oferuje kształtować muzykę darmowy. Jest to platforma do przesyłania strumieniowego, która stała się główną i najczęściej używaną w swojej dziedzinie. Coraz więcej osób szuka sposobu na założenie lub posiadanie konta Spotify.

Chociaż prawdą jest, że aby uzyskać dostęp do całego katalogu muzycznego, trzeba zapłacić abonament, istnieje szeroki wybór muzyki, z której można korzystać bezpłatnie.

Pomimo ogromnej konkurencji, która istnieje w obszarze platform i aplikacji do strumieniowego słuchania muzyki, z biegiem czasu Spotify pozostaje najpopularniejszym z nich.

Korzystanie ze Spotify jest bardzo proste, wystarczy wejść na oficjalną stronę z poziomu swojego komputer lub pobierz aplikację do swojego urządzenia i zarejestruj się.

Istnieje kilka planów Spotify, które mogą Ci odpowiadać. Jeśli chcesz korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy wybrać „Plan bezpłatny”, który umożliwia słuchanie muzyki bez płacenia, ale z pewnymi ograniczeniami, takimi jak odtwarzanie losowe oraz możliwość pobierania i słuchania ich offline.

Ale jeśli chcesz mieć pełny plan, musisz wybrać „Abonament Premium” Za co będziesz musiał zapłacić i będziesz cieszyć się opcjami, które oferuje tylko ten plan, takimi jak lepsza jakość dźwięku i te wymienione powyżej.

Jednak, Co to jest Chromecast i Chromecast Audio? Czy można go podłączyć do Spotify? Jak to zrobić? W tym artykule dowiesz się więcej na ten temat.

Co to jest Chromecast i Chromecast Audio?

ZA Chromecast to urządzenie wyprodukowane przez Google, którego główną funkcją jest wysyłanie lub przesyłanie treści lub gier z naszego urządzenia mobilnego lub komputera do telewizora.

To stało się skuteczna i ekonomiczna alternatywa zmienić zwykły telewizor w telewizor Smart TV. Osiąga się to poprzez podłączenie gadżetu do telewizora za pomocą kabla z portem HDMI. Dlatego ci, którzy są z tym połączeni Sieć Wi-Fi mogą wyświetlać w telewizji, co chcą. Istnieje jednak również możliwość oglądania filmów, wideo i zdjęć z komputera na telewizorze za pomocą Chromecasta bez kabli.

Istnieją różne typy Chromecasta, a z biegiem czasu wprowadzano różne ulepszenia i aktualizacje. Wśród nich jest dźwięk Chromecasta.

Co to za urządzenie i do czego służy? Plik Chromecast dźwięk jest używany do odtwarzania dźwięku przez kabel 3,5 mm, który działa bardzo dobrze na starszych głośnikach lub takich, które nie są tak inteligentne jak teraz.

Oprócz tego został zaprojektowany tak, aby dźwięk był odtwarzany w doskonałej jakości, ponieważ obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości dzięki płycie AKC AK4430 DAC.

Kolejną ogromną zaletą korzystania z Chromecasta jest to, że jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi systemami operacyjnymi i urządzeniami. Można go używać z OS, Android, komputery takie jak Mac, PC i Chromebook. Dowiedz się, jak szybko i łatwo skonfigurować Chromecasta z komputera lub urządzenia z systemem Android.

Tak więc korzystanie z tego urządzenia jest naprawdę opłacalną, niedrogą i łatwą w użyciu opcją. Oprócz tego Chromecast Ultra jest kompatybilny ze wszystkimi rozdzielczościami do 4K Ultra HD i HDR.

Czy teraz można go połączyć ze Spotify? Odpowiedź brzmi tak. Jak to zrobić? Przeczytaj następny blok, a dowiesz się, jak to zrobić.

Jak połączyć Spotify z Chromecastem i Chromecastem Audio?

Zrzut ekranu Spotify

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią się bawić dobra muzyka i dobrej jakości, Spotify i Chromecast audio naprawdę są dla Ciebie.

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, Spotify to kompletna usługa o doskonałej jakości, jeśli chodzi o platformy muzyczne.

Ponadto Chromecast, a konkretnie Chromecast audio, są skutecznymi narzędziami do odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości lub w tym przypadku muzyki. Tak więc audio Spotify i Chromecast bardzo dobrze ze sobą współpracują. Jak je połączyć? Istnieją dwa sposoby. Zobaczmy, czym one są:

Przez tę samą sieć Wi-Fi w telefonie

Ten sposób ich synchronizacji jest dość prosty. Musisz tylko upewnić się, że zarówno urządzenie, z którego korzystasz ze Spotify, jak i dźwięk z Chromecasta są do niego podłączone. Sieć Wi-Fi.

Po zakończeniu pojawi się opcja Spotify słuchać muzyki z innego urządzenia. Wybierz urządzenie o nazwie, którą nadałeś swojemu Chromecastowi i to wszystko.

Używając komputera

Chociaż nie jest możliwe ich bezpośrednie połączenie, możesz skorzystać z powyższej metody zsynchronizuj telefon podłączony do Spotify i Chromecast i korzystając z opcji Spotify Connect, zarządzaj listą odtwarzania z komputera.