Skip to content

Jak połączyć kontrolery Pro i Joy-Con przełącznika Nintendo na moim Macu (przykład)

27 de luty de 2021

Dla miłośników gier wideo posiadanie Nintendo Switch z pewnością będzie przyjemnym doświadczeniem. Jednak wielu chciałoby mieć możliwość korzystania z ich elementów sterujących Joy-Con i Pro w jego Komputer Macale nie wiedzą, jak to zrobić. W tym artykule pokażemy, jakie kroki należy wykonać i wkrótce będziesz cieszyć się ulubionymi grami na komputerze Mac.

Co to są kontrolery Pro i Joy-Con?

Przełącznik Nintendo jest jednym z konsole do gier wideo najpopularniejszy na rynku. I to, że Nintendo od lat sprzedaje swoje produkty, stając się dość znaną marką. Możesz nawet włączać i wyłączać konsolę Nintendo Switch za pomocą kontrolera.

Kontrolery Pro są kontrolerami Przełącznik Nintendo i są alternatywą dla Kontrolery Joy-Con. Chociaż te ostatnie są najczęściej używane, Pro zapewnia lepsze wrażenia.

Coś atrakcyjnego w tej nowej konsoli Nintendo to Joy-Con, który ma zintegrowany Bluetooth i czujniki śledzenia. To sprawia, że ​​jest atrakcyjny dla konsumentów.

Te Joy-con Są to kontrolki konsoli Nintendo Switch, która składa się z dwóch pojedynczych urządzeń. Kontrolery te mogą być używane bezpośrednio do konsoli Switcha lub używane bezprzewodowo.

Jednostki te mogą być używane razem, chociaż można ich również używać osobno i udostępniać je innemu graczowi jako indywidualni kontrolery. Jest to możliwe dzięki temu, że po ich rozdzieleniu oba pracują autonomicznie i łączą się z konsolą przez Bluetooth.

Konsola Nintendo Switch może obsługiwać do ośmiu Joy-Conów podłączonych jednocześnie. Można je przymocować do boków konsoli lub używać bezprzewodowo.

Funkcja Joy-Con wbudowane baterie które są naliczane po podłączeniu do konsoli Nintendo. Ponadto, bardzo pozytywnym aspektem tych jednostek jest to, że dzięki temu, że mają Bluetooth, można je podłączyć i używać na innych komputerach i urządzeniach mobilnych.

Szczególnie ta ostatnia funkcja jest bardzo atrakcyjna dla użytkowników. Ponieważ mogą podłączyć swoje Joy-Con i Pro do swoich komputerów Mac i grać w gry bez konsoli Przełącznik. Chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić? Zostań i ciesz się tym artykułem, w którym pokażemy Ci krok po kroku, co powinieneś zrobić.

Jak podłączyć kontrolery Pro i Joy-Con do komputera Mac?

Kontroler Nintendo Switch

Kto nie chciałby ich łączyć kontrolery Nintendo do komputera Mac? Można było grać spokojnie, jakby to była konsola. Następnie damy Ci mały przewodnik, abyś mógł zobaczyć, jak to zrobić i jakie to łatwe.

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby podłączyć kontrolery do komputera Mac, jest naciśnięcie przycisku boczny przycisk twojego Joy-Con. Kiedy to zrobisz, zauważysz, że kontrolki na pilocie zaczną migać, co oznacza, że ​​jest on gotowy do parowania przez Bluetooth.

Krok 2

Na komputerze Mac kliknij „”, a następnie kliknij Preferencje systemowe i na koniec kliknij Bluetooth. Na ekranie komputera Mac, w oknie Urządzenia, musisz zlokalizować kontroler Joy-Con.

Krok 3

Musisz kliknąć tam, gdzie jest napisane Połączyć i automatycznie rozpocznie się parowanie z kontrolerem Joy-Con. Po zakończeniu procesu będzie gotowy do użycia jako kontroler do komputera i do gry.

Jak używać kontrolera Pro na komputerze Mac?

Teraz, jeśli posiadasz kontroler Nintendo Switch Pro, nie musisz się martwić. Musisz po prostu zrobić to samo, co wyjaśniliśmy dla kontrolera Joy-Con.

Ponadto, jeśli używasz kontroler pro będziesz mieć lepsze wrażenia z gry niż z kontrolerem Joy-Con. Dzieje się tak, ponieważ dzięki temu, że ma bardziej stabilne połączenie przez Bluetooth, nie będziesz miał tak dużego opóźnienia podczas grania.

Jeśli chcesz, aby połączenie elementów sterujących było lepsze i uniknęło tak dużego opóźnienia, możemy polecić Ci skorzystanie z aplikacji. Jej nazwa to Enjoy2 iw zasadzie mapuje kontrolery twojego Nintendo Switch.

Posiadanie aplikacji do mapowania może zapewnić lepsze wrażenia, a dzięki niej możesz również skonfigurować przyciski kontrolek zgodnie z własnymi upodobaniami.

Mamy nadzieję, że dzięki wykonanym przez nas krokom udało Ci się połączyć kontrolki z Komputer Mac. Należy pamiętać, że w tej konfiguracji nie jest jeszcze możliwe podłączenie obu Joy-Con do komputera, a tylko jeden.

W innym duchu zapraszamy do przeczytania poniższych artykułów Jak używać i konfigurować Nintendo Switch JoyCon na swoim PC, a także jak wydłużyć żywotność baterii Nintendo Switch, na pewno bardzo Ci pomogą.