Skip to content

Jak podzielić ekran komputera w systemie Windows — wielozadaniowość

16 de Listopad de 2021

Windows 10 to wspaniały system operacyjny stworzony przez firmę Microsoft, który oddaje do Twojej dyspozycji wiele przyciągających wzrok funkcji. Jednym z najważniejszych jest kolejność plików w Eksploratorze Windows i podział ekranu na kilka innych ekranów.

Może masz wątpliwości co do tej funkcji, w takim razie czytaj dalej to podsumowanie, aby zobacz w ilu częściach Twój ekran można podzielić i w jakiej orientacji można go umieścić. Pokażemy również, jakie kroki należy podjąć, aby podzielić monitor komputera z systemem Windows 10 na wiele części.

Na ile części mogę podzielić ekran?

Ekran komputera z System operacyjny Windows 10 można podzielić na wiele części bez względu na pojemność procesora. Kwota ta wynosi w sumie około „4 ekrany”, co jest znaczną liczbą ekranów, które można bardzo łatwo wykorzystać na komputerze.

Prawie wszystkie procesory komputerowe Zapewniają co najmniej 3 porty do podłączenia „kabla VGA”, czyli rodzaj kabla, który dostarcza sygnał wideo do monitorów komputerowych. Po podłączeniu wielu wyświetlaczy do komputera wszystko pozostanie bez zmian, jeśli chodzi o działanie systemu.

Parzysty jakość wideo dla monitorów to w ogóle nie zostanie naruszone dzięki temu, że ten sygnał jest zawsze emitowany oraz dzięki tym, którzy sprawnie rozwinęli komputer. Teraz niektóre komputery zaczęły się psuć po podłączeniu do nich dwóch lub trzech monitorów. To jest coś naprawdę dziwnego, ponieważ w rzeczywistości nie wymaga większego wysiłku dla sprzętu komputerowego. Jednak w przypadku spowolnienia komputera rozwiązaniem jest wyłączenie niepotrzebnych usług systemu Windows 10.

Jaką orientację może mieć podział ekranu?

ten podzielone ekrany, które system Windows 10 pozwala aktywować na komputerze zawsze mogą mieć inną, a nawet bardzo odległą odmianę. Wszystko będzie zależeć po części od kształtu monitora. Jeśli jednak przyjdzie czas na konfigurację ekranów, które chcesz podzielić, to Ty wybierzesz orientację.

Każdy z orientacje ekranu mogą się różnić tak długo, jak chcesz, żeby tak było. Chociaż widać, że taka konfiguracja jest trochę absurdalna, prawda jest taka, że ​​są monitory, które nie mają wspólnych proporcji. Normalne monitory mają rozdzielczość 1200 PX na 720 PX, ale niektóre mają rozdzielczość 720 PX na 1200P X.

wiele komputerów na biurku

Więc te typy monitorów, które są większe na górze i na dole niż na bokach, musi być skonfigurowany z inna orientacja. Należy zauważyć, że jeśli masz monitor o wyższej rozdzielczości na górze, możesz zmienić orientację, aby zobaczyć całą zawartość.

Jakie są kroki, aby oddzielić monitor od komputera?

Aby podzielić ekrany musisz przeprowadzić określone procesy Czego prosi lub wymaga od Ciebie system operacyjny Windows 10. Ponieważ nigdy nie dostosowałeś swojego komputera do dzielenia ekranów, to normalne, że nie wiesz, co robić, ale nie martw się, po prostu wykonaj następujące czynności:

  1. Wejdź do panelu sterowania Windows 10, przejdź do sekcji „Sprzęt i dźwięk”
  2. W tej sekcji poszukaj opcji „Ekran”
  3. I tam znajdź opcję o nazwie „Połącz z projektorem” i wybierz opcję „Rozszerz”
  4. W ten sposób możesz podłączyć wiele wyświetlaczy i skonfigurować je

Korzystając z tych kroków, prawie nigdy nie napotkasz problemów. Ale na wypadek, gdyby system operacyjny twojego komputera mieć awarie podzielonych ekranów, będziesz musiał wejść do pomocy technicznej Microsoft. Tam na tej stronie znajdziesz dodatkowe informacje, które pomogą rozwiązać wszelkie problemy związane z systemem Windows.