Skip to content

Jak podłączyć telewizory LG, Samsung, Hisense i Sony Smart TV do Internetu przez WiFi (przykład)

28 de luty de 2021

Wraz z rozwojem technologii możliwe jest teraz podłączenie Smart TV do internetui mieć dostęp do wszystkich treści audiowizualnych w internecie.

Dlatego każda z tych marek i modeli ma swoje własne oprawa Aby połączyć się z siecią, każda z nich jest pokazana tutaj.

Aby móc korzystać ze wszystkich zalet oferowanych przez telewizory Smart TV, konieczne jest wcześniejsze połączenie z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi lub kabla. Gdy to zrobisz, możesz cieszyć się grami i aplikacjami ze swojego Smart TV, przeglądać Google Chrome, a nawet podłączyć telefon do telewizora.

Podłącz telewizor Samsung Smart TV do Internetu

Istnieją dwa sposoby podłączenia Samsunga do sieci, przewodowy lub bezprzewodowy. Ale ten samouczek skupia się tylko na drugim.

Dlatego musisz nacisnąć przycisk „Dom„Lub”Menu”Znalezione na pilocie telewizora.

Doprowadzi to do sekcji ustawień i charakterystyk urządzenia, w której przejdziesz do zlokalizowania opcji „Netto„I wtedy”konfiguracja sieci”.

W ten sposób pojawi się lista alternatyw, spośród których mamy zamiar wybrać tę o nazwie „Połączenie przez WiFi”.

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich dostępnych sieci bezprzewodowych znajdujących się w pobliżu zasięgu Smart TV. Dom jest wybierany i wprowadzane jest hasło.

Podobnie można to osiągnąć za pomocą opcji WPS, którą można osiągnąć za pomocą tej samej sekcji konfiguracji sieci.

Wyżej wymieniona opcja jest zaznaczona, a kroki, które podejmie urządzenie, są przestrzegane, aby połączenie zakończyło się pomyślnie. W tej metodzie hasło nie jest wymagane.

Podłącz telewizor LG Smart TV do WiFi

Sposobem na podłączenie Smart TV marki LG do sieci bezprzewodowej jest przycisk konfiguracji na pilocie.

Jeśli go tam nie ma, można uzyskać do niego dostęp za pomocą przycisku „Dom„I przeglądasz, aż znajdziesz sekcję ustawień telewizora.

Spowoduje to wyświetlenie bocznego menu, które będzie znajdować się po lewej stronie ekranu, w którym musisz znaleźć i wybrać „Połączenie internetowe”.

Podobnie opcja, która mówi „Rozpocznij połączenie”. Z kolei wszystkie dostępne sieci zostaną ujawnione, a sieć lokalna zostanie wybrana do wprowadzenia hasła i wejścia.

Podłącz telewizor Hisense Smart do sieci Wi-Fi

Zgodnie z oczekiwaniami użyjemy pilota do nawiązania połączenia internetowego, wybierając opcję „Dom„Lub”Menu”.

Spowoduje to wyświetlenie małego ekranu po lewej stronie u dołu, na którym należy wybrać opcję „Ustawienia” kontynuować.

W sekcji ustawień musisz znaleźć pole z napisem „Netto„Który zazwyczaj znajduje się w drugim rzędzie opcji po lewej stronie.

Naciśnięcie tego spowoduje wyświetlenie listy alternatyw, wśród których powinna być jedna o nazwie „konfiguracja sieci”.

Po kliknięciu na nią zostanie wyświetlona lista najbliższych lub dostępnych sieci bezprzewodowych, wybrana jest tylko sieć domowa, do której można uzyskać dostęp po wprowadzeniu hasła.

Podłącz telewizor Sony Smart TV do sieci bezprzewodowej

Podłączanie telewizora Sony Smart TV do sieci Wi-Fi jest tak samo podobne, jak w przypadku innych wymienionych marek.

duży inteligentny telewizor

Aby to osiągnąć, należy wybrać słynny przycisk „Dom„Z naszej kontroli, która przeniesie nas do ekranu z opcjami.

Wewnątrz musisz zlokalizować ten, który mówi „Ustawienia„Co przeniesie nas do sekcji konfiguracji urządzeń, w której wprowadzane są ważne zmiany.

Następnie musisz znaleźć i kliknąć pole z napisem „Netto„Lub”Sieć”(W zależności od języka) i tam wybierasz„konfiguracja sieci„, Co po angielsku powie”Ustawienia sieci”.

Wybierz poniżej „Skonfiguruj połączenie sieciowe„Oraz sposób, w jaki chcesz połączyć się z domową siecią Wi-Fi.

Będąc instrukcją przystępujemy do wyboru konfiguracji połączenia i postępujemy zgodnie z krokami podanymi przez urządzenie w celu zakończenia połączenia.

Po podłączeniu telewizora Smart TV do sieci Wi-Fi zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami urządzenia. Kolejną korzyścią, jaką można znaleźć, jest możliwość podłączenia go do systemu dźwiękowego bez potrzeby używania kabla.