Skip to content

Kto jest właścicielem lub właścicielami Atresmedia?

30 de styczeń de 2021

Atresmedia to jedna z odnoszących największe sukcesy korporacje gatunkowe w Hiszpanii. Od momentu powstania aż do dzisiaj stał się nie tylko gigant telewizyjny, ale także ikona kultury hiszpańskiej. Dlatego ludzie chcą o tym wiedzieć, a mając to na uwadze, już dziś zobaczysz, kim są właściciele Atresmedia.

Rzecz w tym, że to ludzie mają być ciekawi tego, co nas otacza, zwłaszcza jeśli przedmiotem, który przyciąga naszą ciekawość, jest firma, która sama wygenerowała miliardy euro. Plik poznaj przedsiębiorców i ludzi, którzy utworzyli tę firmę to ważne, bo mogą stać się przykładem dla każdego.

Kto jest właścicielem lub właścicielami Atresmedia?

Teraz, żeby przejść od razu do rzeczy i dowiedzieć się, kim są właściciele Atresmedia, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jest wielu właścicieli i prezesów, którzy przeszli przez tę firmę, ale bycie prezydentem to nie to samo, co właściciel, więc dzisiaj zostaniesz przedstawiony osobno.

Wezwano pierwszego prezydenta Javier Godo i sprawował urząd od 1989 do 1992 roku, a następnie go poprzedzał Antonio Ansensio od 1992 do 1997, a następnie Jose Maria Masmillet który służył od 1997 do 2001 roku.

Ostatnie trzy były Symbol zastępczy dla Enrique Alvarez którego okres obejmował lata 2001–2003, Jose Manuel Lara Bosh który sprawował urząd w latach 2003–2015 oraz obecny prezydent, który zostanie nim objęty Jose Creuheras.

To byli wszyscy ludzie, którzy kierowali tą wielką firmą w całej jej historii, jednak, jak powiedziano wam wcześniej, nie są właścicielami firmy jako takiej, ponieważ prawdziwymi właścicielami są akcjonariusze, którzy lokują pieniądze.

W tej grupie okazuje się, że największym udziałowcem spółki jest grupa Planeta Agostini jest właścicielem 41,70% Atresmedia, a następnie UFA Film Fernseh GMBH Unipersonal, do którego należy 18,55% udziałów w firmie.

Pozostałe akcje są podzielone między Imagina Media Audiovisual z 4,23%, Skarbowe Akcje z 0,35% i akcje notowane na giełdzie. Zatem najwyższym autorytetem przy podejmowaniu decyzji byłaby grupa Agostini (jest to podobne do tego, jak działa Twitch Prime, gdzie Twitch jest twarzą jak Atres, ale kontroluje ją Amazon).

Spółki grupy Atresmedia!

Skoro już wiesz, kim są właściciele Atresmedia, pora zobaczyć, na jakie firmy dzieli się ta ogromna grupa, czyli jakie są tego konsekwencje.

Pierwszym i jednym z najpopularniejszych jest Telewizja Atresmedia, która jest jedną z największych spółek zależnych, ponieważ obejmuje między innymi La Sexta, Antena 3, Neox, Nova, Atresseries.

Wtedy będą Radio i reklama Atresmedia. Radio działa w stacjach radiowych onda cero, Europa Fm i Melodia FM, będąc jednymi z najpopularniejszych w Hiszpanii. A filia reklamowa znajduje się w głównej siedzibie, która jest odpowiedzialna za tworzenie wszystkich reklam dla telewizji lub radia.

a3s atreseries logo orange

Oprócz tego istnieje również Atresmedia Studios, które jest głównym managerem filmów tworzonych z pieczęcią Atresmedia oraz zarządzać obecnością firmy na innych platformach jak na przykład Netflix.

I wreszcie Atresplayer, który jest odtwarzaczem strumieniowym, który za pośrednictwem swojej aplikacji lub oficjalnej strony umożliwia odtwarzanie treści takich jak: seriale, filmy i kanały na żywo grupy (Ten odtwarzacz jest tak zaawansowany, że pozwala nawet korzystać z jakości HD oraz przyspieszać i ulepszać przesyłanie strumieniowe).

Z tego, co przeczytałeś, nie zostało już nic, czego możesz się dowiedzieć, więc możesz powiedzieć, że wiesz, kim są właściciele Atresmedia, a także jakie są jej spółki zależne. Pamiętaj to To nie jedyna firma w Hiszpanii, więc jeśli ci się nie podoba, zawsze możesz sprawdzić, jak działa MiTeleplus lub inny.