Skip to content

Jak podłączyć lub zainstalować złącze telefoniczne typu Jack RJ11 na rozecie (przykład)

26 de luty de 2021

Jeśli lubisz robić rzeczy samodzielnie, zainstaluj złącze telefoniczne Jack RJ-11 w gnieździe jest to jedna z prac, które możemy wykonać własnymi rękami. W tej sekcji wyjaśnimy, jak to zrobić i pewne szczegóły, które musimy wziąć pod uwagę.

Wiele razy musimy nauczyć się wykonywania instalacji, takich jak podłączenie 3 monitorów do komputera z systemem Windows lub naprawianie drobnych rzeczy, takich jak klawiatura komputera, co pomaga nam zaoszczędzić pieniądze, zatrudniając kogoś, kto to zrobi.

Trzy niezbędne elementy do montażu telefonu na rozecie

  • JEDEN PTR (Network Terminal Point) lub PAU (User Access Point). Należy zauważyć, że jest to dwużyłowy kabel równoległy (dwa kable w jednym). Przewodniki to sztywna miedź o średnicy 0,5 mm. Zewnętrzna powłoka jest zwykle kremowa, choć można ją również znaleźć w kolorze szarym, czarnym lub białym. Czasami jest osadzony jako urządzenie elektroniczne, co ma tę zaletę, że ogranicza użytkownika instalacją firmy obsługującej i chroni go przed przepięciami. W przeciwnym razie na ścianie znajdziesz kabel wyjściowy o wyżej wymienionych cechach.
  • Rozeta łącząca. To tylko próbka telefon który jest również znany jako BAT (Base Access Terminal). Jego fizyczna struktura jest zwykle kwadratowa, wykonana z tworzywa sztucznego z wnęką na kabel RJ-11.
  • Kabel telefoniczny. Kabel RJ-11 jest powszechnie używany w analogowych połączeniach telefonicznych. To jest ten, który tworzy połączenie między rozetą telefonu a terminalem. Oczywiście istnieją różne typy kabli sieciowych, z których każdy ma swoje zalety.

Testowanie przed instalacją

Jeśli zainstalowałeś PTR, To bardzo proste. Po prostu włóż kabel RJ-11 do rozetki testowej i sprawdź, czy ma linię. Jeśli jednak nie masz tej instalacji, nie martw się, nadal możesz wykonać test.

Wykonasz następujące czynności: Odkręć rozetę, podłącz kabel telefoniczny z przodu. Wnętrze każdej rozety może się różnić. Jeśli zauważysz, że nie ma kabli, ale kwadrat, który wskazuje 4 punkty lub rowki określone numerami, wybierz 2 punkty centralne.

Na przykład: Jeśli etykieta wskazuje na to zamówienie 1,2,3,4 centralne punkty to 2 i 3, jeśli sekwencja to: 2,3,4,5 jego centralne punkty to 3 i 4. W tych 2 punktach podłączysz kabel od firmy telefonicznej i powinieneś posłuchać, czy masz linię.

Teraz, jeśli zauważysz, że wewnątrz rozety jest kilka kolorowych kabli przymocowanych do różnych śrub, kablem firmy telefonicznej (który ma 2 złącza), dotknij jednocześnie 2 śrub i sprawdź, czy zestaw słuchawkowy ma linia. Ogólnie rzecz biorąc, idealnym połączeniem są brązowy i biały lub czerwony i zielony. Mając tę ​​jasną wiedzę możemy zamontować telefon do rozety

Jak zainstalować złącze telefoniczne RJ-11 w rozecie

  • Kiedyś 2 śruby odpowiednim kolorem lekko rozwinąć każdą śrubę.
  • Upewnij się, że przewód firmy telefonicznej ma wystarczająco dużo miedzi, aby owinąć każdą śrubę.
  • Na tym etapie przystępujemy do nawijania kabla wokół każdej śruby, a następnie zwijania i dokręcania śruby, tak aby były mocno dokręcone.
  • Po odpowiednim podłączeniu kabla, w zależności od rozety, mocujemy go do ściany lub po prostu prawidłowo zamykamy naszą rozetę. Jeśli zwykle pracujemy z wieloma kablami, będziesz zainteresowany wiedzą, jak je owinąć i chronić, aby zapobiec ich uszkodzeniu.

rozeta gotowa do montażu telefonu

Mając tę ​​wiedzę na uwadze, zauważysz, że instalacja jest prosta, jeśli masz podstawowe elementy do zamontowania telefonu stacjonarnego na rozecie. Wykonując to zadanie, będziesz miał umiejętność i cierpliwość do stawienia czoła ciekawszym wyzwaniom, takim jak składanie komputera z części i konfigurowanie go od podstaw. Mamy nadzieję, że zostawisz nam swoje komentarze i podzielisz się swoim doświadczeniem w tym interesującym aspekcie.