Skip to content

Jak podłączyć kontroler PS4 lub Xbox do iPhone’a

28 de luty de 2021

Gracze uznali to za trochę trudne w świecie telefonów komórkowych, na początku problemem była wydajność, ale to już przeszłość, od dziś the telefony komórkowe są bardzo wydajne. Inną wadą jest kontrola, ale nie martw się, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić podłącz kontroler PS4 lub Xbox do iPhone’a.

Tak, rzeczywiście można użyć pliku Sterowanie Xbox lub PS4 za pomocą naszego iPhone’aW rzeczywistości procedura podłączenia jest bardzo prosta. Ta wcześniej niemożliwa funkcja może pomóc Ci lepiej cieszyć się ulubionymi grami.

Rzeczywiście, telefony komórkowe iPhone pozwalają na wiele rzeczy, na przykład podłączenie iPhone’a do telewizora za pomocą cyfrowego kabla AV, który może być również przydatny do zabawy z telefonem komórkowym. Bez zbędnych ceregieli przeczytaj nasz przewodnik dotyczący podłączenia kontrolera Xbox lub Play Station do telefonu komórkowego.

Jak podłączyć kontroler PS4 lub Xbox do iPhone’a

Technologia sterowania grą bardzo się rozwinęła, dziś są znacznie wygodniejsze, nie mają kabli i ich szybkość i jakość odpowiedzi są lepsze. Telefony komórkowe również się rozwinęły, z lepszymi ekranami, znacznie lepszą wydajnością i mocą. Dlaczego więc nie połączyć ich do gry?

Co więcej, telefony Apple pozwalają na grę na Steamie za pomocą iPhone’a (przy odrobinie pomysłowości), co dodaje kolejny powód, aby chcieć użyć odpowiedniego kontrolera.

Jest możliwe użycie kontrolery na urządzeniach iPhone z wielką łatwością, proces, którego nauczymy Cię dzisiaj. W ten sposób możesz lepiej cieszyć się grą na telefonie komórkowym, aby aktywować tę funkcję, wykonaj następujące czynności:

  • Bez względu na rodzaj posiadanego kontrolera, czy to Xbox One, czy Play Station 4, możesz podłączyć te kontrolery.
  • Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest naciśnięcie przycisku Przycisk synchronizacji lub Dom, aż zacznie migać. W ten sposób układ sterowania przejdzie w tryb wyszukiwania.
  • Teraz włącz iPhone’a i przejdź do Ustawienia.
  • W Ustawieniach znajdź kartę Bluetooth i kliknij ją. Jak zobaczysz, system zacznie szukać urządzeń, w przypadku PS4 sterowanie pojawi się jako Kontroler bezprzewodowy DUALSHOCK 4, naciśnij go, aby połączyć go z telefonem komórkowym.
  • Następnie pilot zostanie prawidłowo podłączony. Teraz wystarczy zacznij swoje gry i zacznij grać za pomocą kontrolera.

Użyteczność i aspekty do rozważenia podczas podłączania pilota do iPhone’a

Podłączenie kontrolera do iPhone’a może być bardzo wygodne na wiele sposobów, ale jednocześnie może być kilka rzeczy do rozważenia. Są to rzeczy, o których należy pamiętać podczas podłączania Kontroler PS4 lub Xbox na iPhone’a.

Może poprawić twoją dokładność

Nie można zaprzeczyć, że sterowanie na ekranie dotykowym nie jest dla każdego i choć z biegiem czasu znacznie się poprawiło, wiele z nich nie jest przystosowanych do tego systemu. Jeśli nie przyzwyczaisz się do korzystania z ekranu telefonu komórkowego do gry, możesz rozważ użycie kontrolki.

Za pomocą polecenia można ulepszyć takie aspekty, jak precyzja w grach, które na to zasługują, coś bardzo przydatnego do gier strzeleckich lub wyścigowych. Oprócz tego, aby grać lepiej, niezbędne jest używanie słuchawek, w tym przypadku najlepiej podłączyć słuchawki Bluetooth do telefonu komórkowego.

Kontroler Xbox

Więcej miejsca na ekranie

Sterowanie dotykowe ma inny problem, zajmują widoczne miejsce na ekranie. Używając kontrolera, będziesz mieć więcej miejsca na ekranie, co może być bardzo wygodne w konkurencyjnych grach.

Podobnie tworzy doświadczenie dużo przyjemniejsze wizualnie, co można jeszcze bardziej poprawić, podłączając zewnętrzny mikrofon do iPhone’a, aby lepiej komunikować się z kolegami z drużyny (w grach wideo dla wielu graczy).

W niektórych aplikacjach nie będzie można podłączyć kontrolera PS4 lub Xbox do iPhone’a

Należy wziąć to pod uwagę jako negatywny aspekt podłączenia pilota do iPhone’a nie wszystkie aplikacje będą działać z tego typu kontrolą. Wiele aplikacji nie obsługuje joysticka, więc może on nie działać prawidłowo.

Również w związku z tym niektóre gry, jak to ma miejsce w przypadku Fortnite zakazać stosowania kontroli, ponieważ daje przewagę w stosunku do większości użytkowników ze sterowaniem dotykowym. Tak czy inaczej, możliwe jest, że zostanie to rozwiązane w przyszłości.

Na koniec chcemy polecić, abyś przejrzał resztę na naszej stronie internetowej, gdzie znajdziesz bardzo przydatne samouczki wszelkiego rodzaju.