Skip to content

Jak podłączyć inteligentne żarówki Ikea Tradfri do mostka Philips Hue?

26 de luty de 2021

Interesuje Cię pomysł utrzymania domu zgodnie z aktualną technologią, więc inteligentne żarówki to coś, co powinieneś rozważyć, w takim przypadku żarówki Ikea Tradfri są świetną opcją, więc poprzez poniższy tutorial nauczymy Jak podłączyć inteligentne żarówki Ikea Tradfri do mostka Philips Hue?

Inteligentne żarówki Ikea Tradfri wyróżniają się, oferując ekonomiczne rozwiązanie dla każdego, kto chce inteligentnego systemu żarówek. Ponadto są one kompatybilne ze słynnym systemem Philips Hue Bridge, bez wątpienia jedną z najlepszych opcji, jeśli chcesz wejść w świat tego typu urządzenia.

Żarówki Ikea Tradfri i system Philips Hue Bridge

Ikea zawsze wyróżniała się oferowaniem dużej ilości artykułów gospodarstwa domowego w bardzo dobrych cenach, aw ostatnich miesiącach Inteligentne żarówki Ikea Tradfri, wyróżniały się jako popularny produkt.

Niewątpliwie jedną z cech wyróżniających je na tle pozostałych produktów jest przede wszystkim ich cena, a także zgodność z jednym z najbardziej kompletnych systemów do łączenia i sterowania. inteligentne żarówki, Mostek Philips Hue.

Co to jest mostek Philips Hue?

Philips to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w świecie technologii, oferująca produkty począwszy od telewizorów i mini komponentów po żarówki. Rzeczywiście, Philips również wszedł do świat inteligentnych żarówek, oferując dużą liczbę opcji dla ogółu społeczeństwa.

Zresztą tym razem porozmawiamy o jednym z jego najciekawszych produktów dla świata inteligentnych żarówek. Mamy na myśli Philips Hue Bridge, produkt przeznaczony dla sterowanie i łączenie aż 50 inteligentnych żarówek, bez wątpienia jeden z najważniejszych przedstawicieli w tego typu urządzeniach.

Jedna z zalet Mostek Philips Huepolega na tym, że oferuje bardzo łatwą konfigurację, inteligentne sterowanie, a nawet jest kompatybilny z platformami takimi jak Alexa i asystent Google, za pomocą których możemy udzielać wskazówek bezpośrednio naszym głosem.

Należy zaznaczyć, że Philips Hue Bridge nie współpracuje tylko z żarówkami marki Philips. W rzeczywistości wyróżnia się kontrolą i kompatybilnością z wieloma inteligentnymi żarówkami, w tym tymi, które wyróżniają się niskimi cenami, takimi jak inteligentne żarówki. Ikea tradfri.

Inteligentna żarówka świeci

Jak podłączyć inteligentne żarówki Ikea Tradfri do mostka Philips Hue?

Żarówki Ikea Tradfri to ekonomiczny obieralny i funkcjonalne dla inteligentnych żarówek. Wyróżniają się również kompatybilnością z systemem Philips Hue Bridge. W poniższym samouczku nauczymy się, jak skonfigurować mostek Philips Hue i połączyć go bezpośrednio z inteligentnymi żarówkami Ikea Tradfri.

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest podłączenie mostka Philips Hue do routera za pomocą kabla Ethernet dostarczonego w opakowaniu produktu. Włącz urządzenie i poczekaj, aż zapalą się wszystkie cztery lampki, po czym rozpocznie się konfiguracja.
  2. Jeśli z jakiegoś powodu masz problemy z kablami, pamiętaj, że możesz zrobić kabel Ethernet (ale jest to tylko w sytuacjach awaryjnych), kontynuujmy.
  3. Teraz musi pobierz oficjalną aplikację Philips Hue Bridge dostępne na Androida i iPhone’a. Musisz zdać sobie sprawę, że jest to oryginalna aplikacja, w przeciwnym razie nie zadziała.
  4. Uruchom aplikację z urządzenia mobilnego, po czym rozpocznie ona wyszukiwanie mostka Philips Hue. Gdy już ją znajdziesz, czas na konfigurację, urządzenie pokaże na ekranie, co dalej.
  5. Po zakończeniu procesu konfiguracji na ekranie telefonu komórkowego zostanie wyświetlona mała żarówka, w tym miejscu należy podłączyć żarówki Ikea Tradfri do mostka Philips Hue. Upewnij się, że żarówki są włączone i kliknij przycisk plus (+).
  6. Teraz musisz kliknąć opcję „Szukać”. Następnie powinny pojawić się wszystkie żarówki reprezentowane w aplikacji. Jeśli nie, możesz go dodać zgodnie z numerem seryjnym.
  7. Po poprzednim procesie musisz skonfigurować żarówki według własnych upodobań, wybierając te funkcje, kolory i inne aspekty, które chcesz skonfigurować.