Saltar al contenido

Jak podłączyć i używać myszy na moim iPadzie bez Jailbreak? – Szybko i łatwo

27 de febrero de 2021

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS i chcesz wiedzieć, jak to zrobić użyj myszy na iPadzie bez Jailbreak, ten tekst może służyć jako przewodnik w tej sytuacji.

Ten program lub element był kiedyś szeroko stosowany do usuwania ograniczeń narzuconych przez firmę i pozwalał na wyświetlanie kursora myszy na ekranie.

Ale nie wszyscy to mieli, a inni nie chcieli tego zrobić, w dodatku z nowe wersje systemu operacyjnego iOS, nie jest już kompatybilny z wieloma modelami.

Na szczęście istnieje alternatywa dla tego problemu i możesz ją znaleźć we własnym narzędziu Apple, tutaj możesz dowiedzieć się, jak to zrobić. Jeśli jednak zamierzasz używać telefonu z Androidem jako myszy obok iPada, prawdopodobnie to nie zadziała.

Podłącz mysz do iPada bez Jailbreak

Jeśli nie chcesz użyć drastycznego środka, takiego jak usunięcie lub całkowite usunięcie jailbreak z iPhone’a lub iPada, czytaj dalej. Zanim zaczniesz używać wskaźnika na iPadzie, musisz podłączyć mysz. Nie ma znaczenia, czy jest to model przewodowy, urządzenie Bluetooth (z portem USB-C lub Ligrning) czy gładzik.

Jeśli zdecydujesz się na urządzenie z połączeniem bezprzewodowym, będziesz musiał wykonać szereg czynności, aby uzyskać prawidłowe parowanie.

Najpierw przejdź do „Oprawa”Twojego laptopa, aby móc wybrać tryb «Dostępność» i wreszcie opcja „Grać”.

Będąc w tej sekcji, znajdź alternatywę o nazwie „Wspomagający dotyk„, W ramach którego należy wybrać”Urządzenia«I wtedy»Urządzenia Bluetooth”.

W ten sposób możesz wybrać odpowiednie urządzenie w tym ostatnim oknie, zostanie ono przedstawione na określonej liście.

Użyj myszy lub wskaźnika na iPadzie

Po pomyślnym podłączeniu myszy do iPada bez Jailbreak możesz zacząć używać wskaźnika na urządzeniu.

Jest to zwykła metoda, ponieważ będziesz mógł klikać różne ikony, które masz na ekranie iPada, bez konieczności dotykania żadnej z nich palcami.

Oprócz tego będzie można poruszać się po określonym panelu AssistiveTouch, a jeśli chcesz użyć przycisku do ukrycia lub wyświetlenia menu, wystarczy je skonfigurować.

Aby to zrobić, musisz wpisać „Oprawa„Z iPada, aby móc skierować akcję do sekcji„Dostępność„I opcja”Grać”.

Natychmiast po tym przejdź do „Wspomagający dotyk„I wybiera modalność przeznaczoną do„Zawsze pokazuj menu”.

Aby zagwarantować parowanie, musisz poprawnie podłączyć mysz do iPada bez Jailbreak i aktywować AssistiveTouch, aby na ekranie był widoczny okrągły szary wskaźnik w połączeniu z przyciskiem wspomnianego asystenta.

Naucz się używać wskaźnika z klawiaturą

Wiele osób nie wie, ale można sterować wskaźnikiem lub myszą na iPadzie bez Jailbreak z klawiatury.

Po prostu, tak jak w przypadku innych narzędzi, musisz odpowiednio dostosować ustawienia, więc musisz wykonać następujące czynności.

Najpierw musisz wejść do okna „Oprawa«, Aby móc znaleźć kartę»Dostępność„I opcja”Grać”.

Następnie musisz wybrać element dla „Wspomagający dotyk«, Gdzie można znaleźć i kliknąć opcję o nazwie»Klawisze myszy”.

biała klawiatura szara

Zobaczysz okno, w którym będzie można aktywować tę funkcję, która obsługuje użycie klawiszy do sterowania myszą, ale tylko wtedy, gdy naciśniesz klawisz «OpcjaDokładnie pięć razy.

Z drugiej strony możesz również określić inne rodzaje ustawień. Na przykład określenie początkowego czasu opóźnienia lub maksymalnej prędkości, z jaką wskaźnik będzie poruszał się po ekranie podczas używania klawiatury jako kontrolera.

Należy pamiętać, że jeśli chcesz używać klawiatury do pisania, zachowując ustawienie „Klawisze myszy«, Będziesz musiał aktywować inną funkcję o nazwie»Pokaż klawiaturę ekranową”.

Osiąga się to z tej samej sekcji „Oprawa«, śledzony przez «Dostępność„I okno”Grać«, Gdzie umieścisz»Wspomagający dotyk”.

dołącz do naszego kanału telegram