Skip to content

Jak podłączyć i używać kontrolera Nintendo Wii na komputerze z systemem Linux? (Przykład)

27 de luty de 2021

Nintendo Wii Remote lub „Wiimote„Nie ogranicza się tylko do konsoli do gier wideo jako takiej. Ma również szerszy i korzystniejszy zakres. Kiedy nuda bierze górę, jeśli chodzi o korzystanie z Wii, możesz podłączyć Nintendo Wii Remote do komputera z systemem Linux i używać go tak, jak każdego innego urządzenia wejściowego.

Najprawdopodobniej czytasz o tym po raz pierwszy ”włamać się„Lub”KomendaKtóre można łatwo zastosować do twojego komputera. Coś tak wykonalnego, jak podłączenie konsoli Wii do Smart TV.

Jaki jest cel łączenia i używania Nintendo Wii Remote z komputerem z systemem Linux?

Wiimote jest idealny do korzystania z emulatorów z przeszłości na wypadek, gdybyś chciał ponownie przeżyć dni swojego przestarzałego Nintendo Wii.

W tamtym czasie była to popularna konsola do gier wideo, ale z chwili na chwilę nie interesowała konsumentów, co skutkowało tylko jednym urządzeniem więcej. Nie przeszkadza to jednak w żadnym momencie ponownie rozpalić nostalgii.

Podłączanie i używanie Nintendo Wii Remote do komputera z systemem Linux może być korzystne, jeśli chodzi o improwizację dodatkowej myszy skierowanej na ekran. Po prawidłowym zainstalowaniu kontrolera będziesz mieć dostęp do lepszego kursora z daleka, aby manipulować aspektami swojego komputera, tak jakby był oryginalnym Nintendo Wii.

Kolejną ważną kwestią jest to, że działa jako pilot, to znaczy można go modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami, wykonując kilka poprzednich kroków. Wiimote może symulować lub zastępować klucze, jeśli na to pozwalają. Na przykład za pomocą odtwarzacza audio lub wideo można uruchamiać, zatrzymywać, wstrzymywać, przyspieszać lub w inny sposób, używając elementu sterującego.

W tym samym czasie, Wiimote nie ogranicza się do kontrolera emulatora Wii, ponieważ może być używany do innych gier z czujnikami ruchu. Oznacza to, że możesz leżeć na brzuchu w wygodnym łóżku lub na kanapie i bezproblemowo korzystać z komputera.

Co jest potrzebne do korzystania z Wiimote w systemie Linux?

Najpierw należy kupić odbiornik Bluetooth, który bez problemu będzie mógł czytać Ubuntu lub inne dystrybucje Linuksa. Podobnie musisz pobrać lub uzyskać aplikacje ISWM i WMGUI, aby połączenie i używanie kontrolera Nintendo Wii z komputerem z systemem Linux zakończyło się sukcesem.

Dzięki ISWM widać, że pilot Wii działa poprawnie i jest podłączony do komputera osobistego. Z drugiej strony WMGUI pozwala z całą pewnością określić, czy wszystkie przyciski na pilocie są optymalne do użycia.

Czasami kontroler może nie połączyć się i użyć pilota Nintendo Wii Remote z komputerem z systemem Linux. W tych scenariuszach wymagane jest inne dodatkowe narzędzie, WIICAN.

Zainstaluj WIICAN, naciśnij „Alt + F2” aby go otworzyć, a następnie aplikacja pozwala wybrać sposób korzystania z Wiimote, opcje, które są domyślnymi ustawieniami fabrycznymi dla większej wygody.

wii control i nunchuk

Jeśli nadal występuje problem związany z rozpoznaniem Wiimote lub określonego klawisza jako takiego, naciśnij „Edytuj” na WIICAN. zrobić „Podwójne kliknięcie” W opcji, którą chcesz zmodyfikować, aby rozwiązać problem, edytuj odpowiednią linię poleceń i zapisz.

Na przykład, „Wiimote.2 = BTN_2” stwierdza, że ​​klawisz numer 2 na Wiimote i tak idzie w parze z przyciskiem numer 2. Dlatego wystarczy przepisać nowe polecenie i to wszystko, będziesz miał do dyspozycji funkcjonalne Wiimote.

Skończyłeś, więc możesz teraz bez problemu cieszyć się Wii na swoim komputerze. Pamiętaj, że nie jest to jedyna funkcjonalność, którą można dostosować do Wii, ponieważ jeśli nie wiesz, w tym urządzeniu, mimo że jest długowieczne, możesz nawet pobrać i zainstalować Netflix (co da ci pełniejszy doświadczenie).